Читати книгу - "10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Кілька місяців зайняла підготовка до аудиту. Нарешті в грудні 2017 року компанія «UGEARS» заявила, що готова до аудиту. «Disney» надіслав список афільованих компаній, які мають право проводити аудит. Вибрали навмання європейську компанію.
Аудит — це не лише перевірка фінансів та бухгалтерії, а й також соціальний моніторинг. Ставлення до персоналу, дотримання вимог охорони праці та трудового законодавства.
— Ідеться не про український кодекс законів про працю. У них значно серйозніші вимоги за наш КЗПП.
Аудитору виділяється окрема кімната, і він має право провести інтерв’ю з будь-яким працівником. Підготувати їх до цього неможливо, адже ніхто не знає запитань. Вони можуть бути найнесподіванішими.
«UGEARS» — перша пострадянська компанія, яка пройшла аудит без жодного зауваження. Аудитор довго не міг зрозуміти, як їм це вдалося, але як не шукав, не мав до чого причепитися. Аудит коштував «UGEARS» три тисячі євро.
КОНТРАКТ З «WALT DISNEY»
Після аудиту мав бути контракт з «Disney». Але й тут усе не було просто. «Walt Disney» переважно купує не товар, а й лейбл. Тобто конструктори продавалися б уже не під маркою «UGEARS», а під маркою «Walt Disney». «UGEARS» відмовили! Але діалог продовжився.
Врешті, вдалося досягти компромісу. «UGEARS» став першою компанією, з якою «Walt Disney» уклав угоду не на умовах приват-лейблу. Тобто на упаковці вказано «UGEARS».
— Я, звичайно, дуже опустився в ціні. Маржа тепер мінімальна. Але я прекрасно розумів: щоб щось отримати, щось доведеться віддати. Пожертвував грошима заради імені, впізнаваності бренду.
Перше замовлення від «Walt Disney» було доволі невелике — на суму сто п’ятдесят тисяч євро.
НЕДИТЯЧА ІГРАШКА
Спочатку конструктори «UGEARS» позиціонувалися як дитячий продукт. Проте з часом коло клієнтів значно розширили. Сьогодні клієнт компанії — це чоловік віком більше двадцяти п’яти років. Переважно батько, який збирає конструктор разом з дитиною. Два в одному — і для дітей, і для дорослих.
В результаті «UGEARS», вислухавши побажання клієнтів, розділила іграшки — на суто дитячі, а також ті, які більше підходять дорослим.
Зараз на підході зовсім новий продукт — «UGEARS games». Настільні ігри.
Власники «UGEARS» давно зрозуміли: головне — ідеї. І вони залучають до проектів якомога більше молодих талановитих людей. На черзі група розробників настільних ігор. Ідеться про складні ігри з великою кількістю героїв.
— Це колосальна робота. Наприклад, героїв треба збалансувати. Щоб не виявилося, що якісь будуть перемагати частіше. Ще такий смішний момент: розробники присилають звіти про зроблену роботу. За минулий тиждень пишуть: «розробили три закляття, тестять». Прекрасна робота.
«UGEARS» сподівається, що ігри значно розширять кількість їхніх клієнтів. Адже це буде не лише чоловіча іграшка.
Розрахунок — на недалеке світле майбутнє. Адже все, що виробляє і планує виробляти «UGEARS», можна зарахувати до одного сегменту — хобі. Геннадій Шестак апелює до того, що в роботизованому світі в людей з’являтиметься дедалі більше вільного часу. Який найкраще провести, наприклад, у колі друзів за настільною грою або з дітьми, складаючи конструктор.
VarvarМрійте нахабно. З розмахом. Безсоромно. Завжди мрійте про велике. Ми почали з малого, бо, власне, єдине, що ми мали на початку цього всього — це зухвала мрія. У нас не було обладнання, тому перше наше пиво народилося зовсім в іншому місті і в геть інших чанах. Але крок за кроком ми наближали цю мрію, і невдовзі до нас з Білої Церкви приїхала наша і лише наша повністю вручну зібрана броварня. Ми встановили її на території колишньої лісопилки — звідси і назва нашого фірмового бару — і продовжили гонитву за мрією.
Із сайту varvarbrew.com
«Varvar» ідеально пасує під історію української мрії. Навіть у самоописі на сайті слово «мрія» вжито 5 разів — у восьми реченнях. Це при тому, що починався бренд з війни і практично безвиході.
Але спочатку трохи історії. І ще про те, що таке взагалі крафт.
ЩО ТАКЕ КРАФТ?
Важко повірити, що ще кілька років тому можна було пити лише позбавлене смаку пастеризоване пиво великих заводів. Іншого просто не було. Крафтові броварні прийшли на наш ринок відносно недавно. Це при тому, що терміну «крафт» — уже понад 30 років. Вперше його вжив пивний оглядач «Washington Post» Він Коттоне у далекому 1986-му:
«Я застосовую термін “крафтова броварня”, щоб описати невелику броварню, яка використовує традиційні методи та інгредієнти для виробництва безкомпромісного
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «10 успішних компаній. Нова якість підприємництва в Україні, Олег Криштопа», після закриття браузера.