BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"

191
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська" автора Олександр Віталійович Красовицький. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 137
Перейти на сторінку:
я по радіостанції почув — я в другій колоні йшов — що є втрати у нас. Один 200-й (вбитий), кілька 300-х (поранених). Мені все було цікаво. Навіть вид убитого і поранених. Як надати першу медичну допомогу. Мені здавалося, що це казка якась, сон, може бути. Нічого собі — така «двіжуха»! А потім минуло хвилин тридцять, і всі почали розуміти, що серйозний «заміс» намічається. Наша піхота висадилася з машин і йшла з боків і ззаду БТРів під їх вихлопними трубами. Три години йдеш, а на наступний день голова у тебе просто розривається через те, що дихав цим газом.

Коли вже почали бойовики валити жорстко з гранатометів РПГ і СПГ за першими нашими БТРами, то Максим Миргородський, позивний «Майк», нинішній командир 95-ї бригади, дав команду спустити танки з тягачів. Пустили два танка і йшли вже так: два БТРа — танк — два БТРа — танк. Виходить, тоді вже танки повністю в нашому підпорядкуванні були, і ми давали їм команди. У противника там блокпости стояли, бетонні брили, окопи. БТРи просто роз’їжджалися в сторони, і танк тупо валив: мета така-то, орієнтир такий-то. «Мишка-1. Вогонь! » «Прийняв». Ба-бах — і все!

Нищівний вогонь танків 17-ї Окремої Криворізької танкової бригади суттєво допоміг десантникам знести бетонні укріплення бойовиків у напрямку головного удару. Лиман штурмували з трьох боків армійці-десантники ВДВ батальйонно-тактичними групами, сформованими зі складу двох бригад: 79-ї Миколаївської та 25-ї Дніпропетровської.

Дев’яносто п’ята Житомирська водночас проводила відволікальний удар на Семенівку по трасі як на основний укріплений район висадкою десанту спецпризначенців у ворожому тилу. Вогневу підтримку забезпечували артилерійські батареї 55-ї Запорізької окремої артилерійської бригади та авіація. Бойові порядки передових штурмових груп 79-ї та 95-ї оаембр заходили в місто основною дорогою від трас М-03 через зону густого заліснення з обох боків дороги. Кожен із бійців тримав під прицілом свій визначений сектор у «зеленці».

Звільнення силами АТО Красного Лимана (02.06.2014–04.06.2014)

До певного часу ми вели бойові дії, після чого зупинились для відпочинку в «зеленці». Рано-вранці знову вишикувались у бойовий порядок і пішли далі.

І тепер пам’ятаю таку цікаву картину: двометровий снайпер зі Збройних сил України йшов біля мене і вицілював у приціл противника в лісовій смузі. І коли він водив стволом вліво-вправо, мені навіть не треба було пригинатися з моїми 1,9 метра — настільки він був високою людиною.

Узяли місто (Лиман, — авт.) надвечір 5 червня. Уздовж дороги лежали тіла людей у різних камуфляжах. Було зрозуміло, що це місцеві сепаратисти. Але що цікаво — на фоні цієї картини закохані парочки прогулювались вулицями, узявшись за ручки. Тоді я відчув, що паралельно з’єдналися дві реальності: мир і війна, життя і смерть…

Коли ми заходили на територію якогось заводу у передмісті Лимана, була інформація, що там є озброєні люди. Завдання спецпідрозділу — тонка робота: зачистка вулиць, вистежування бандформувань. Після нас уже працювала поліція по будинках і квартирах.

• Зведення новин

• Райцентр Амвросіївка на Донеччині оточили сили антитерористичної операції.

У бік Амвросіївки у Донецькій області їдуть кілька сотень бойовиків на БТРах і майже 10 «КамАЗ». Бойовики ДНР рухаються з боку Донецька, Шахтарська і Тореза.

Такожв Сніжне кілька годин тому зайшли 5 «КамАЗів» з терористами, ймовірно чеченцями.

• Луганське комунальне підприємство «Міжнародний аеропорт «Луганськ» призупинив роботу через ремонтні роботи на злітній смузі до 10 червня.

• У Торезі Донецької області з інституту Харківського інституту ринкової економіки і менеджменту невідомі люди в масках викрали викладача філософії Олега Галазюка. У грудні під час подій Євромайдану на Галазюка було складено адмінпротокол за написи, зроблені на будівлях і зупинках міста Тореза: «Банду геть! Зека в дупу!».

• На Донеччині терористи напали на пункт пропуску, одна з автівок вторглася з російського боку. В результаті спланованих бойових дій Державної прикордонної служби та ЗС України в ході бою у пункті пропуску «Маринівка» знищено 1 автомобіль «Урал», 2 автомобілі «Камаз» та 1 БТР терористів. Є інформація про втрати з числа нападників. З боку прикордонників 5 осіб отримали поранення.

• Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо припинення руху через деякі пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією.

Про це повідомила в четвер ввечері прес-служба уряду.

Таким чином припинений рух через пункти пропуску:

Луганська область – Должанський, Червонопартизанськ, Червона Могила, Новоборовці, Краснодарський (пункт пропуску на суміжній території – Донецьк), Краснодарський (пункт пропуску на суміжній території – Нижній Швирьов), Сєвєрний; Донецька область – Маринівка.

• Над міським управлінням внутрішніх справ, міськрадою в місті Красний Лиман Донецької області знову піднятий прапор України.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй Фейсбук-сторінці.

6 червня 2014 року

• Зведення новин

У Слов’янську Донецької області знову відбуваються вибухи.

Бойовики «ДНР» захопили Обласний лікувально-оздоровчий центр лікарні імені Калініна в Донецьку.

Про це повідомляють «Новости Донбасса» з посиланням на свої джерела.

Співробітникам лікувальної установи сказали, що там буде діяти «шпиталь ДНР».

• В районі Слов’янська терористи відкрили мінометний вогонь з території однієї з місцевих церков. Об’єктом обстрілу стали блокпости підрозділів МВС, які входять до складу сил Антитерористичного центру.

Під час обстрілу загинув працівник Івано-Франківського спеціального підрозділу міліції, ще два працівники отримали важкі поранення.

• Під Слов’янськом терористами збитий літак.

Керівник групи інформування про антитерористичну операцію Владислав Селезньов повідомив, що підбитий літак був не розвідувальний Ан-30, а транспортний Ан-26. За його словами, Ан-26 виконував завдання з перевезення гуманітарного вантажу, який зібрали волонтери. Літак був збитий терористами в результаті двох пусків ПЗРК і падав на житлові квартали Слов’янська.

Селезньов зазначив, що льотчики намагалися відвести літак від населених пунктів, на місці його ймовірного падіння проводяться роботи, борт покинули 3 члени екіпажу, 1 із них загинув».

Літак Ан-26, збитий у п’ятницю над Слов’янськом терористами, був вражений з новітнього російського переносного зенітного ракетного комплексу 9К333 «Верба».

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

7 червня 2014 року

• Сергій Глотов та ін. «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

«КОШМАРИТИ», А НЕ ШТУРМУВАТИ: ТАКТИКА БОЙОВИКІВ

Із заходом до аеропорту мінометної батареї з 1 ОТБр бійці отримали можливість відповідати на дошкульні мінометні обстріли супротивника. Тим не менше, вони не зупинялися.

З мінометів нас уже накривали. І вже після 7 червня ми почали працювати. Обрисували деякі цілі з хлопцями, які вже

1 ... 56 57 58 ... 137
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"