BooksUkraine.com » Шкільні підручники » Ой Морозе, Морозенку 📚 - Українською

Читати книгу - "Ой Морозе, Морозенку"

296
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Вірш «Ой Морозе, Морозенку»" автора . Жанр книги: Шкільні підручники / Сучасна проза / Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!
Електронна книга українською мовою «Ой Морозе, Морозенку» була написана автором - , яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Бібліотека сучасних українських письменників "BooksUkraine.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "Шкільні підручники / Сучасна проза / Дитячі книги".
Поділитися книгою "Ой Морозе, Морозенку" в соціальних мережах: 

Вірш «Ой Морозе, Морозенку» – це історична пісня, автором якої є український народ. Невідомо, хто був першим автором. Проте, ця пісня точно передає весь дух та всю ту потугу, з якою український народ, в обличчі козаків, боровся за свою волю та незалежність. Не менш яскраво цей твір передає риси козаків, як беззаперечно хоробрих воїнів, щоб без сумніву та вагань йшли на подвиг та захищали рідну землю.

Метафоричним образом в центрі сюжету твору є козак на прізвисько Морозенко. Він – ідеалістичне уособлення героя-воїна, що без вагань веде своїх побратимів на бій з ворогом, та має неодмінно повернутися з перемогою. Головними антагоністами козацтва будуть татари, з якими ті воювали багато десятиліть на межі «Дикого поля». За це козаків називали «лицарями степів», що захищали православну віру від інородців. До речі, читати онлайн народну пісню «Ой Морозе, Морозенку» українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Сюжет розпочинається з того, що козаки йдуть походом на тих самих турків під керівництвом Морозенка. Козаки сміливо вступають в бій з ворогом, не маючи ні страху, ні втоми, але все ж навіть такий могутній воїн може потрапити в полон. Це стає кульмінаційним моментом всього твору. В полоні, не дивлячись на страшні муки, герой не втрачає свою честь та залишається патріотом.

Скачати народну пісню «Ой Морозе, Морозенку» можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

Історична народна пісня “Ой Морозе, Морозенку”.

Приємного читання!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Ой Морозе, Морозенку, Ой да ти славний козаче! За тобою, Морозенку, Вся Вкраїна плаче! За тобою, Морозенку, Вся Вкраїна плаче! Ой не так вся Україна, Як рідная мати, Заплакала Морозиха, Стоя біля хати. Заплакала Морозиха, Стоя біля хати. "Ой не плач же, Морозихо, Не плач, не журися, Ходім з нами, козаками, Мед-вина напийся! Ходім з нами, козаками, Мед-вина напийся!" "Чогось мені, козаченьки, Мед-вино не п’ється: Десь-то син мій, Морозенко, З татарами б’ється! Десь-то син мій, Морозенко, З татарами б’ється!" Із-за гори, із-за кручі Горде військо виступає, Попереду Морозенко Сивим конем грає. Попереду Морозенко Сивим конем грає. Бились зранку козаченьки До ночі глухої. Козаків лягло чимало, А татар – утроє. Козаків лягло чимало, А татар – утроє. Ні один козак не здався Живим у неволю; Полягли всі, не вернуться Ні один додому. Полягли всі, не вернуться Ні один додому. Не вернувся й Морозенко, Голова завзята — Замучили молодого Вороги прокляті! Замучили молодого Вороги прокляті! Вони, ж його не стріляли І на чверті не рубали, Тільки з його, молодого, Живцем серце взяли. Тільки з його, молодого, Живцем серце взяли. Взяли його, поставили На Савур-могилу: "Дивись тепер, Морозенку, На свою Вкраїну!" "Дивись тепер, Морозенку, На свою Вкраїну!"

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ой Морозе, Морозенку», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ой Морозе, Морозенку"