BooksUkraine.com » Дитячі книги » Чиє дерево манґо?, індійська казка 📚 - Українською

Читати книгу - "Чиє дерево манґо?, індійська казка"

61
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Чиє дерево манґо?" автора індійська казка. Жанр книги: Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!
Електронна книга українською мовою «Чиє дерево манґо?, індійська казка» була написана автором - індійська казка, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Бібліотека сучасних українських письменників "BooksUkraine.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "Дитячі книги".
Поділитися книгою "Чиє дерево манґо?, індійська казка" в соціальних мережах: 

В нашій електрнній бібліотеці BooksUkraine.com ви зможете знайти книги українською мовою для дітей та дорослих, а також підручники та наукову літературу. Ми пропонуємо широкий вибір авторів, серед яких є як відомі класики, так і молоді таланти.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити

Якось прийшов до суді Бірбала селянин на ім’я Кешав, і поскаржився:

– Пане, я посадив манґове дерево, поливав його багато років, і, нарешті, цього року з’явилися плоди. Побачив те мій заздрісний сусід Пемла та й почав сваритися. Говорить, що це його дерево. Чи можете, ваша милість, розсудити нас справедливо і покарати сусіда за жадібність?

Суддя уважно вислухав селянина, потім відпустив його і наказав завтра знову прийти. Також Бірбал звелів покликати селянина Пемлу.

– Кому належить манґове дерево, що на галявині, – запитав суддя в чоловіка.

– Ваша милосте! Це дерево – моє. Сім років поливав його, доглядав, а коли з’явилися плоди, то сусід Кешав вирішив відібрати рослинку. Пане суддя, ви для нас як рідний батько, тож вирішіть спір по-справедливості.

– Добре. Тоді скажи, хто стеріг дерево?

– О, захиснику бідних! Ми разом наймали сторожа та й самі весь час наглядали за ним.

Бірбал відпустив Пемлу і покликав до себе вартового.

– Хто просив тебе наглядати за манґовим деревом?

– Найняли мене Кушав і Пемла, а хто із них господар – не знаю.

Суддя Бірбал цілісінький день не відпускав сторожа, а ввечері нарешті сказав:

– Піди до Кешава, а потім до Пемли і кожному з них скажи так: «До твого мангового дерева прийшли злодії, хочуть украсти всі плоди, біжи рятуй дерево». Але, – додав Бірбал суворо, – про нашу розмову, щоб ні пари з вуст! Скажеш, як наказано, і зразу йди додому. Для перевірки з тобою підуть ще двоє моїх людей.

Сторож з радощів від того, що його нарешті відпустили, просто ніг під собою не відчував. Бідолаху весь день трясло від страху – хто знає, що суддя збирався з ним зробити.

Тим часом Бірбал приставив до наглядача двох солдат і наказав їм потайки примічати, як сусіди реагуватимуть на звістку про злодіїв.

Спочатку всі троє пішли до Кешава, але не застали його вдома. Тож сторож покликав його дружину і сказав:

– Коли повернеться чоловік, передай йому, що до манґового дерева прийшли розбійники й хочуть обтрусити плоди.

– Гаразд, – відповіла жінка, – як тільки-но чоловік прийде, відразу розповім йому, що трапилося.

Один солдат сховався біля будинку Кешава, а інший разом зі сторожем завітав до Пемли. Того теж не було вдома, і сторож повторив ті самі слова його дружині, а потім пішов додому. Інший солдат також непомітно заховався в якомусь закутку і став чекати на Пемлу.

Невдовзі Кушав повернувся додому, і дружина повторила йому наказ сторожа.

– Що мені до того? – сердито відповів Кешав. – Хіба ж дерево моє? Я навмисно почав цю сварку, хотів розізлити Пемлу. А бігати серед ночі і встрявати в бійку якесь дерево не збираюся.

Солдат ні слова не пропустив із того, що сказав Кешав, потім непомітно вислизнув із двору й заспішив до судді Бірбала, аби розповісти йому все, що почув. Поки той біг, повернувся додому Пемла. Тільки ступив ногою на поріг, як дружина переказала йому слова сторожа. Пемла схопив зброю – й за двері. Дружина запропонувала повечеряти, але він і слухати не захотів.

– Я тут відпочиватиму, а там грабують моє добро! – розгнівано мовив чоловік. – Адже чи даремно сім років трудився й доглядав деревинку, щоб тепер віддавати все злодіям? Ні, побіжу швидше, а поїсти встигну, як прожену негідників і повернуся додому. А як пропаде моє майно, то й шматок у горло не полізе.

Пемла побіг до дерева, а другий солдат нишком вийшов зі схованки й поспішив до Бірбала. Воїни розповіли судді про все, що бачили та чули.

Наступного дня двоє ворогуючих сусідів прийшли до Бірбала, як той і наказував.

– Братці, розглянув я вашу справу і дізнався, що обоє ви – господарі того дерева, і тому рішення моє таке: зберіть з нього плоди, поділіть порівну між собою, а потім зрубайте дерево, а дрова також розділіть на двох, – мовив мудрий суддя, – а тепер ідіть і виконуйте, що наказано.

Зрадів Кешав такому велінню, а Пемла навіть з лиця змінився.

– О ваша милосте! – сказав з образою в голосі. – Хіба ж можна так чинити! Адже плоди манґо ще маленькі, зовсім незрілі, яка користь їх зривати? І для чого хочете згубити дерево? Ну, якщо вже така ваша воля – віддайте його хоча б і Кешаву, тільки не губіть манґо даремно...

Більше Пемла навіть слова не міг сказати від розпачу – так йому деревинки стало шкода.

Тоді суддя звернувся до сусідів:

– Справжній господар нізащо б не погодився загубити виплекану ним рослину.

Потім мудрий Бірбал розповів про те, що чули солдати напередодні ввечері, й усім стало зрозуміло, хто справжній власник манґового дерева.

Злого заздрісника Кешава суворо покарали, а добрий і чесний Пемла відтоді щороку збирав багатий врожай плодів. Але навіть після всього, що відбулося, чоловік не забував ділитися соковитими манґо з сусідом.

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чиє дерево манґо?, індійська казка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чиє дерево манґо?, індійська казка"