Читати книгу - "Ідеальна незнайомка"
- Жанр: Бойовики
- Автор: Меган Міранда
За спиною колишньої журналістки Лії Стівенс багато невдач і болючих помилок – їх не вийде ні загладити, ні забути, ні притлумити плином часу. Аби якось налагодити життя, Лія втікає в Пенсільванію разом із вірною подругою Еммі. Вона хоче зачаїтися, принишкнути. Але привид минулого невтомно переслідує її. Біля річки знаходять жінку, дуже схожу на неї. Усі довкола тепер дивляться на Лію з підозрою. Здавалося б, Еммі могла б допомогти розплутати ситуацію, але біда – поліціянти в один голос стверджують, що Еммі насправді ніколи не існувало.
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Меґан Міранда
ІДЕАЛЬНА НЕЗНАЙОМКА
Megan Miranda
THE PERFECT STRANGER
2017
Луїсу
Пролог
Під ґанком кіт знову взявся за своє – дряпає дошку, аж паркет двигтить у спальні від того скреготу. Серед глупої ночі він невблаганно робить своє діло: гострить кігті, мітить територію.
Я сіла на край ліжка й грізно потупала по підлозі ногами, подумки благаючи: «Будь ласка, ну, дай поспати». Це стало моїм повсякденним закликом до всього живого й неживого навколо, нехай хто з представників природи заступав на службу кожної конкретної ночі.
Скрегіт припинився, і я з полегшенням повернулася під ковдру.
До інших звуків – скрип старого матраца, сюрчання цвіркунів, завивання вітру, що шугає в долині, – я вже потроху призвичаїлася. Вони свідчили про моє нове життя – ліжко, в якому спала, долину, в якій тепер жила, нічний шепіт: «Ти тут».
Я виросла в місті, звикла до галасу людей на вулиці, автомобільних клаксонів, стукоту коліс потяга за вікном до півночі, я пристосована до кроків над головою, грюкання дверей, шуму води, що біжить трубами в стінах. Я спокійно спала під усі ці звуки.
Тиша в цьому будинку мене подекуди бентежила. Але тварини тривожили куди дужче.
Еммі. До неї я звикла без проблем. Двигун її автомобіля торохтить приємно, її кроки в передпокої заколисують, наганяють сон. Але кіт, цвіркуни, сови та койот – щоб звикнути до їхніх звуків, потрібен час.
Чотири місяці, нарешті помітне зрушення, як і в зміні сезонів за вікном.
Ми приїхали сюди влітку – спершу Еммі, а я через декілька тижнів. Спали з зачиненими дверима, з увімкнутим на повну потужність кондиціонером, через коридор одна від одної. Коли тоді, в липні, я вперше почула серед ночі той крик, то аж підскочила на ліжку, подумавши: «Еммі».
Це був чийсь приглушений низький стогін, ніби хтось умирав. Моя уява гарячково малювала жахливу картину: Еммі, схопившись за горло, задихається або ж знесилено звалилася на запилену підлогу. Я кулею скочила через коридор до її дверей, узялася за клямку (замкнено), і раптом вона сама відчинила, витріщивши круглі від переляку очі. Тієї миті вона здалася мені такою самою, як у день, коли ми вперше зустрілися, одразу після закінчення навчання. Але це просто темрява вирішила з мене покепкувати.
– Ти чула? – прошепотіла Еммі.
– Я думала, що це ти.
Її пальці обхопили моє зап’ястя, місячне сяйво з незавішених вікон підсвітило білки її очей.
– Що це було? – запитала я.
Еммі тривалий час працювала в Корпусі миру, жила в умовах дикої природи й була звична до дивних речей.
Ще один крик, Еммі здригнулася – звук долинув звідкись знизу.
– Не знаю.
Вона була приблизно мого зросту, тільки худіша. Вісім років тому все було навпаки, але за довгі роки мандрувань подруга висохла й розгубила свої форми. Я відчула, що тепер мені потрібно її оберігати, захищати від небезпек, адже від Еммі залишилися тільки гостро випнуті кістки й бліда шкіра.
Проте вона рушила з місця першою, ступаючи коридором безгучно, навшпиньках. І я тихесенько, майже не дихаючи, слідом за нею.
Про всяк випадок я підійшла до телефону, який висить у нас у кухні на стіні, і поклала руку на слухавку. Утім, Еммі мала інші плани. Вона взяла з шухляди столу ліхтарика, обережно відчинила вхідні двері й вийшла на ґанок. Світло місяця пом’якшило її гострі риси, вітер розкуйовдив темне волосся. Вона посвітила ліхтариком на дерева й почала спускатися сходами.
– Еммі, почекай, – сказала я, але вона, не зважаючи на мене, лягла долілиць на землю.
Посвітила під ґанком, крик пролунав знову. Я міцно вп’ялася руками в дерев’яні поручні, а Еммі, затремтівши від безгучного сміху, перекотилася на спину й, не втримавшись, вибухнула реготом у нічне небо.
Почулося шипіння, якийсь жмуток хутра стрілою рвонув з-під будинку в ліс, а за ним ще один. Еммі сіла, її плечі все ще здригалися.
– Коти влаштували собі під нами бордель, – сказала вона.
Я всміхнулася з відчуттям неймовірного полегшення.
– Не дивно, що ціна була такою привабливою, – додала я.
Її сміх поволі вщухав, увагу Еммі привернуло дещо інше.
– Поглянь! – сказала вона, вказуючи худенькою рукою на небо позаду мене. – Повний місяць. Ні, супермісяць. Так називають це явище. Жовтий і такий величезний, немовби збільшив свою силу тяжіння. Зводить нас із розуму. А котів просто до сказу доводить.
– Можна закласти шлакоблоками, – сказала я, – щоб тварини туди не лазили.
– Ага, – погодилася вона.
Але, ясна річ, ми нічого не зробили.
•
Еммі любила котів. Еммі любила старі дерев’яні будиночки з кріслами-гойдалками на ґанку; а також: горілку, кидати дротики в мапу на стіні під час пиття горілки; вірила у фатум.
В останньому вона була неабияким фахівцем.
Ось чому Еммі була твердо переконана, що рішення переїхати сюди – правильне. Без жодних вагань і щонайменших сумнівів. Через вісім років після нашої останньої зустрічі невідворотна доля знову звела нас разом, наші стежки знову перетнулися в тьмяному приміщенні бару. «Це знак», – сказала вона. Я була тоді п’яна і сприйняла її слова як цілком логічні, наші думки переплелися в химерному хитросплетінні.
Коти, мабуть, теж були знаком – лиш незрозуміло, що він означав. А ще: супермісяць, світлячки, які замерехтіли в унісон із гучним сміхом Еммі, і вологе навколишнє повітря, таке густе, хоч ножем ріж.
Тепер щоразу, коли ми чули дивні звуки, коли я зненацька підскакувала на старому обшарпаному дивані чи на стільці за обіднім столом, Еммі знизувала плечима, промовляючи: «Просто коти, Ліє».
Проте ще декілька тижнів мені снилося, що під нами живуть великі страшні потвори. І щодня, виходячи з дому, я, наче мала дитина, перестрибувала сходи на ґанку, уявляючи, що під ним, згорнувшись клубком або припавши до землі, причаїлися в темряві потвори, тільки жовті очі блищать. Змії. Єноти. Безпритульні скажені собаки.
Не далі як учора один із колег-учителів сказав, що на його подвір’я забрів ведмідь. Ось так: на подвір’ї ведмідь. Наче це буденна річ, на яку не завжди звертаєш увагу. Графіті на мосту чи перегоріла лампа на вуличному ліхтарі. Просто ведмідь.
– Не любите ведмедів, панно Стівенс? –
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ідеальна незнайомка», після закриття браузера.