BooksUkraine.com » Саморозвиток, Самовдосконалення » 21 спосіб мислити креативно 📚 - Українською

Читати книгу - "21 спосіб мислити креативно"

320
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "21 спосіб мислити креативно" автора Майкл Міхалко. Жанр книги: Саморозвиток, Самовдосконалення / Психологія / Дім, Сім'я / Бізнес-книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 9 10 11 ... 24
Перейти на сторінку:
мало кого турбувала, хіба таких людей, як Отто Фредерік Роведдер. Він витратив шістнадцять років життя та всі свої гроші на винайдення автоматичної хліборізки – і це незважаючи на слабке здоров’я, відсутність зацікавлення з боку хлібобулочної промисловості та фінансовий крах. У 1930 році його хліборізку придбала компанія Continental для Wonder Bread, а в 1933 році вже понад 80 % всього хліба було куплено накраяним. Роведдер не раз казав, що ним рухало не бажання отримати багато грошей (йому так і не вдалося розбагатіти), а велике прагнення створити промислову хліборізку, а також відраза до самого процесу краяння хліба.





Вигоди

Той, що не виплекав у собі духу звершень, але намагається перемогти в битвах і досягти успіху в набігах, нещасливий, бо, як наслідок, має даремну трату часу й загальний застій.

Сунь-цзи

Дуже важливо мати обґрунтування того, чому вам потрібно виробити нову ідею для розв’язання того чи іншого питання. Перед тим як узятися за розв’язання цього питання, добре поміркуйте над власною вигодою. Найкращі ідеї народжуються в тих людей, що прагнуть успіху і плекають дух звершень.

Томас Едісон із власного досвіду знав, наскільки важлива особиста вигода. Його першим винаходом став автоматичний реєстратор голосів для Конгресу. Коли Едісон показав свій винахід конгресменам, то йому пояснили, що підвищення продуктивності законотворчої діяльності цікавить конгресменів якнайменше. Опісля Едісон не раз заявляв, що робив винаходи винятково для заробляння грошей. Він не мав часу, наснаги та зацікавлення для того, щоб переробляти світ, підганяючи його під свої винаходи.

Перед тим, як визначитися з питанням, за розв’язання якого вам слід узятися, складіть список вигод, що ви отримаєте у випадку розв’язання поставлених завдань. Яку вигоду отримаєте безпосередньо ви: гроші, задоволення, визнання, зростання добробуту чи щось інше? Як отримані вигоди співвідносяться із затратами часу й енергії? Розв’язання яких питань принесе найвідчутніший результат? За розв’язання яких проблем і поліпшення стану яких справ ви готові нести особисту відповідальність?

Якщо відчуєте, що про особисту вигоду наразі не потрібно думати, аж поки не наважитеся на розв’язання проблеми… ну, тоді низько схиліть голову і чекайте, поки з вух не впаде «навішана локшина».

Коли ви вирішили, які завдання для вас найцікавіші й обіцяють принести солідну вигоду, дуже важливо прийняти виклик. А прийняти виклик означає взяти на себе відповідальність за вироблення ідей з метою розв’язання проблем. Що більше ви берете на себе відповідальності та присвячуєте себе генеруванню ідей, то вища ймовірність віднаходження вами новаторського розв’язання цієї проблеми.

Існують різні рівні особистої участі в розв’язанні певного питання. Одні питання вимагають цілковитої віддачі, інші можуть потребувати незначних зусиль. Щоразу, коли я думаю про цілковиту віддачу, завжди пригадую собі розповідь про самурая, який мав помститися за смерть свого господаря. Самурай загнав убивцю в глухий кут і вже був готовий устромити в нього меча, аж тут убивця плюнув йому в обличчя. Самурай поклав меч у піхви й пішов геть.

Чому? Бо плювок викликав у нього гнів, а якби він убив людину в гніві, то це була б уже дія з особистих міркувань. А він узяв на себе зобов’язання вчинити іншу дію – помститися за смерть володаря.

Після того як вирішите, які завдання для вас є найцікавішими й обіцяють вам особисту вигоду, настає час формулювання тих завдань у дуже доступній формі. Це дозволить вам найефективніше використати ігри для розуму з метою віднаходження креативних розв’язань.

Формулювання завдання

Непереможне військо здобуває перемогу, ще не вступивши в битву.

Сунь-цзи

Що більше часу витратите на чітке формулювання свого завдання – то ближче підійдете до його розв’язання. І навпаки: що менше часу витратите на визначення суті питання, то більша ймовірність, що розв’язання цього питання виявиться не найліпшим. Нашвидкуруч ви можете навіть схилитися до думки про доцільність написання коровою книжки про вирощування великої рогатої худоби.

Досить заглянути в записи Патентного бюро США й познайомитися з дуже кумедними зразками ідей, вироблених з огляду на нечітко сформульовані завдання. Серед іншого тут надибаєте: м’яч для гольфу, який з метою свого якнайшвидшого виявлення подає димовий сигнал після приземлення; пелюшки для папуг; будильник, що б’є струменем води в обличчя того, що спить; волосінь для виуджування глистів зі шлунку; а також машинка для витискування ямочок на обличчі.

Сформулюйте й чітко окресліть своє завдання. Коли я думаю про суть завдання, то згадую боротьбу сумо. Усім відомо, що в сумо змагаються оті здоровезні японці. Більшу частину поєдинку вони залишаються навприсядки, міряючи один одного поглядом. Ось вони приймають позу, якийсь час у тій позі залишаються, а тоді встають, ходять по рингу й знову присідають. Цю дію вони повторюють кілька разів, а відтак різко хапають одне одного, хтось з них падає на татамі – і сутичка закінчена.

Під час усіх цих присідань, прийняття поз і оцінювання сил одне одного вони шукають отого свого осердя, звідки вибухає вся потуга. Єдиний захист для борця сумо – постійно перебувати в стані «центрування», у постійній готовності до несподіваної атаки та негайного протистояння.

Так само, коли у вас виникає проблема, ви в письмовій формі формулюєте завдання, вивчаєте його, відкладаєте вбік, змінюєте, розтягуєте і стискаєте, знову формулюєте, аж поки не відчуєте, що завдання відцентроване. І лишень тоді, як і борці сумо, ви готові до сутички.







Відточуйте формулювання завдання за допомогою запитань. Запитання допоможуть вам поглянути на завдання з іншої точки зору. Іноді погляд під іншим кутом, як то кажуть, широко розплющить вам очі. Скільки кубиків ви бачите на малюнку праворуч?

Тут можна нарахувати шість або сім кубиків, залежно від того, сприймаєте ви чорні ромбики як вершини кубів, а чи як їхню основу. Малюнок не змінюється, а змінюється тільки ваше сприйняття. Запитання допомагають змінити сприйняття.

План дій

З метою точного формулювання завдання:

1. Запишіть завдання у вигляді запитання, що починається словами «Яким чином я можу?..»

2. Змінюйте формулювання завдання, підбираючи синоніми ключових слів.

3. Розтягніть формулювання, аби розширити перспективу.

4. Стисніть формулювання, аби звузити перспективу.

(а) Розділіть завдання на кілька складових.

(б) Розв’яжіть складові завдання.

(в) Продовжуйте ставити запитання: «А як ще?..» або «А чому ще?..»

Для початку корисно записати формулювання проблеми певним чином. Запишіть проблему, яку ви хочете розв’язати, у формі конкретного запитання. Використайте фразу «У який спосіб я зміг би…?» на початку формулювання завдання. Цей прийом відомий як «запрошувальна основа» й допомагає утримати вас від однобічного формулювання проблеми.

Запишіть кілька різних формулювань завдання, використовуючи «запрошувальну основу»: «У який спосіб я зміг би…?» Кожне нове формулювання спонукає вас поглянути на проблему під іншим кутом і спрямує ваші думки в русло нових можливостей.

Уявіть собі, що ви – людина, зображена на малюнку нижче. Ваше завдання – зв’язати докупи кінці двох мотузок, що звисають зі стелі. Мотузки розташовані настільки далеко одна від одної, що неможливо триматися за один кінець і досягнути іншого. Кімната порожня, а ви при собі маєте тільки те, що звичайно носите в кишенях. Які ваші дії з розв’язання цього завдання?







Спочатку вам слід сформулювати завдання у вигляді запитання, скажімо, «Як міг би я дотягутися до другого кінця мотузки?» Але

1 ... 9 10 11 ... 24
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «21 спосіб мислити креативно», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "21 спосіб мислити креативно"