BooksUkraine.com » Фантастика » День на роздуми, Олександр Вікторович Зима 📚 - Українською

Читати книгу - "День на роздуми, Олександр Вікторович Зима"

198
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "День на роздуми" автора Олександр Вікторович Зима. Жанр книги: Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 101 102 103 ... 119
Перейти на сторінку:
хвиля… Триклята хвиля… Вона ніколи не поверне мені ні Малькольна, ні озоріння його розуму. Вона надто вірна й ревнива, — крізь тихі схлипування мовила Мері.

— Справді, Мері, це ваше право, але, володіючи таким секретом, ви поставите себе під удар. Чи ви вважаєте, що пощастить тримати все з глибокій таємниці?

— Записи я закодую і сховаю тут, у підземеллі Гленда. Тут буде копія, а оригінал збережеться в моїй пам’яті, у мене чудова пам’ять, Павел.

— Я тільки боюся, щоб ви не опинилися там, де мав сидіти я, — сказав Острожний. — Я не скептик, але мені не віриться, що я міг уже сьогодні сидіти в кайданах, а замість вас тут був би хтось у білому балахоні.

— Це не так смішно, як вам здається, сер. Сучасна хімія й нейрофізика на такому рівні, що вже страшно навіть думати про власні секрети. І через те вас ніхто не тримав би в кайданах. Просто ви були б під тимчасовим домашнім арештом. Якщо не погодилися б одразу стати громадянином США.

— Можливо.

— Але ж це не здогади, а реальність, мій любий друже, — сказала твердо Мері. — Зараз будемо пити каву, а потім я, з вашого дозволу, почитаю вам дещо з індійського епосу. Ви любите «Махабхарату»?

— Я чекаю на епос ацтеків і вірю, що там є чимало наукових істин, до яких нам іти ще не одне століття.

— А інки?

— Інки втратили розум через золото. Воно їх знищило. Ацтеки були мудрими. Вони знали, що нема нічого ціннішого за людський розум і нічого надійнішого за камінь. Тому й знання їхні записані на камені.

— А мене дивують Індія й Австралія. Десь там, у тих країнах, ховається таїна безсмертя. У тих землях треба шукати відповідь на запитання, чому загинула суперцивілізація на Землі і чому ті, хто лишився з тієї цивілізації, досі рятуючись у космосі, не хочуть ніяких контактів?

— Ви вважаєте, що НЛО — космічні кораблі попередньої цивілізації землян?

— Так, то наші далекі пращури, котрі колись теж, на своє лихо, винайшли «брахматірас», як пишуть індійці. То був снаряд, що горів вогнем без грому.

— Міф, Мері…

— Нехай, але катастрофи тих часів досі випечені тавром на нашій планеті. Це теж казка? — запитала Мері, повертаючись до столу з гарячою запашною кавою. — Вам, як завжди, чорну й міцну?

— Саме чорну й міцну. Я мушу сьогодні зробити все, що обіцяв собі.

— Ви ніби прощаєтесь зі мною, Павел…

— Я звик робити сьогодні те, що можна встигнути, аби завтра не було пізно. До речі, одне запитання…

— Воно стосується мене?

— Я розмовляв з Х’ю Вундстоном, але він конкретно відповісти не зміг. Я хотів би мати повні гарантії, що добуті мною важкі рубіни на Ранчо Доута будуть поділені між. трьома державами, бо вони виготовлені на території Сполучених Штатів ученими Японії і Радянського Союзу. Моя доля прибутку належить моїй державі. І тільки державі, а не мені особисто, як пропонує містер Х’ю, чи членам моєї родини, котрі перебувають на Батьківщині або ж за її межами.

— Для цього досить вашої заяви, Павел. Але мені не подобається ваш песимізм. Якщо ви скажете, що ми сьогодні востаннє сидимо разом, то я нікуди вас завтра не пущу. Або разом з вами і Кукудзі ввійду в штрек підземного полігона. Майте на увазі, любий Павел, я приїхала не лише з приводу гравіталу, а ще й запросити вас і чарівну місіс Кет відпочити на нашій дачі. Джім купив чудову дачу. І дуже дешево. Це, напевне, зумовлено тим, що вона на одному з островів у районі Бермудів. Дехто вже почав боятися аномалій природи в тій зоні. Особисто я і Джім не віримо в ті брехні.

— Ви давно живете у цих апартаментах? — запитав Павло, і це захопило Мері зненацька.

— Одразу ж, як тільки дізналася, для кого приготували сучасну печеру, я чатувала, щоб прийти вам на поміч. А потім навіть звикла й ховалася тут від Френка. Ми іноді сиділи з Хілдою Брайнт, і вона демонструвала слайди з дослідами над її суперпсихами. Я переконана, що Хілда Брайнт — взірець неофашистки. Хілду треба просто знищити. Доки не пізно. Разом з її шедеврами, за які їй заплачено сотнями мільйонів. Наші генерали завжди щедрі, коли мають справу з такими, як Хілда Брайнт. — Мері розкрила свій фоліант. — Я вам хотіла дещо прочитати, як обіцяла. Про той снаряд, що розірвався над головами нещасних: «Усі сторони світу вкрила темрява. Здійнялися урагани, що несли зло. Хмари з ревищем здійнялися в небо. Здавалося, навіть сонце починає ходити по колу. Світ, охоплений полум’ям цієї зброї, був, здавалося, в лихоманці. Слони, обпечені полум’ям зброї, були охоплені жахом».

Далі Мері заговорила, ніби читала завчений текст:

— Тисячі людей, слонів, колісниць спопелила ця зброя, вода кипіла в річці, і на мілині потім знаходили обвуглену рибу. Ті, хто ще був живий, кидалися до річки, щоб змити з себе порохи, підняті з землі шаленим вибухом. Усі бігли до води, бо сподівалися вижити після цілющої купелі. Ця зброя, Павел, убивала плід у жінок, і жодна з них, якщо й залишалася живою, не могла вже народити дитину. У тієї цивілізації вже була зброя «пошупаті». Послухайте, Павел, і скажіть, чи не про нас це написано ще чотири тисячоліття тому? «…Здригнулася земля під ногами, разом з деревами захиталася. Збурились ріки, навіть велетенські моря захвилювалися, затріщали гори, сполохались вітриська. Померк вогонь, затьмарилось променисте сонце… При зловживанні цією зброєю може статися велике нещастя!» Це, Павел, слова далекого літописця, котрий застерігає нас: «Там, де користувалися цією зброєю, дванадцять літ не йде дощ».

Павло був приголомшений: «А можливо, то була енергія гравіталу?»

— Як по-вашому, Павел, то була зброя жителів нашої планети чи варвари з інших світів випробовували зброю, обравши полігоном нашу планету?

— Нам поки доводиться лише

1 ... 101 102 103 ... 119
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «День на роздуми, Олександр Вікторович Зима», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "День на роздуми, Олександр Вікторович Зима"