BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Роздуми про двадцяте століття, Тоні Джадт 📚 - Українською

Читати книгу - "Роздуми про двадцяте століття, Тоні Джадт"

230
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Роздуми про двадцяте століття" автора Тоні Джадт. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 115 116
Перейти на сторінку:
мистецтв у Колумбійському університеті.

51

Ернест Річард Мей (1928–2009) — американський історик міжнародних відносин. Йдеться про його книжку «Дивна перемога: Гітлерове завоювання Франції» (2000).

52

Марк Трахтенберг (нар. 1946) — американський історик і політолог, тепер — професор політології у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.

53

Справа Дрейфуса (1894–1900) — слідство та судові процеси щодо звинувачення офіцера французького генерального штабу, єврея з походження Альфреда Дрейфуса у шпигунстві на користь Німеччини. Слідство й суд над Дрейфусом, а згодом перегляд справи спричинили розкол французької інтелігенції на «дрейфусарів» і «антидрейфусарів» та стали стимулом до зрощення радикального французького націоналізму з антисемітизмом.

54

Масарик був одним із тих, хто довів, що Краледворський та Зеленогорський рукописи були фальшивками, що їх виготовив Вацлав Ганка. 1899 року він очолював судовий захист єврея Леопольда Гілснера, звинуваченого у співучасті в ритуальному вбивстві чеської католицької дівчини.

55

Томас Нейґл (нар. 1936) — американський філософ, дослідник питань філософії свідомості, політики та етики.

56

Девід Брукс (нар. 1961) — американський політичний коментатор, який пише для «The New York Times». Напередодні американського вторгнення в Ірак 2003 р. наполегливо висловлювався за військову інтервенцію, згодом постійно її захищав. У 2015 р. визнав свою позицію помилковою.

57

Ленін вживав цю метафору щодо профспілок, які він називав «привідним пасом від партії до робітничих мас».

58

Йдеться про теореми про неповноту австрійського й американського логіка та математика Курта Ґьоделя (1906–1978). Перша теорема стверджує: якщо формальна арифметика несуперечлива, то вона неповна. Друга теорема стверджує: несуперечливість формальної арифметики не може бути доведена засобами самої формальної арифметики.

59

Скляна стеля (англ. glass ceiling) — метафора, яку впровадили феміністки на початку 1980-х на позначення неофіційного бар’єру, що обмежує кар’єрне просування жінок безвідносно до їхніх професійних якостей. Згодом цей термін застосовували й до інших соціальних груп та меншин (етнічних, расових, сексуальних тощо).

60

У другій частині історичної хроніки Шекспіра «Генріх VI» різник Дік пропонує «повбивати всіх законників» (дія IV, сцена 2).

61

У вірші «Сполученим Штатам» (1831).

62

«Роки сарани» — назва промови Вінстона Черчилля в Палаті громад Великої Британії 12 листопада 1936 р., у якій він критикував уряд за роки, витрачені намарно перед загрозою з боку гітлерівської Німеччини. Черчилль цитував слова пророка Йоіла «роки, які пожерла сарана» (Йоіл 2:25).

63

За Гобсбавмом «коротке XX століття» тривало з 1914 до 1991 року.

64

Тобто герої-оповідачі «Перських листів» Шарля Луї де Монтеск’є — перси Узбек і Ріка.

1 ... 115 116
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Роздуми про двадцяте століття, Тоні Джадт», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Роздуми про двадцяте століття, Тоні Джадт"