BooksUkraine.com » Публіцистика » Школа пані Фреймут: Етикет 📚 - Українською

Читати книгу - "Школа пані Фреймут: Етикет"

147
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Школа пані Фреймут: Етикет" автора Ольга Фреймут. Жанр книги: Публіцистика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13
Перейти на сторінку:
фізіологічно різні. Спільного між нами, чоловіком і жінкою, — лиш те, що ми люди. Тому чоловік, який переспав із жінкою і продовжує любити свою дружину — не бреше. У жінки інші фізіологія та природа, психологія. У нас душа і тіло — воєдино. А в чоловіків є один орган, який живе окремо від душі. У жінок нема ефекту Куліджа, а в чоловіків — є.

Як справити незабутнє враження на майбутню свекруху

Якщо ви впевнені, що вона таки ваша майбутня свекруха, і ваш супутник допоміг вам це зрозуміти: йдете знайомитися з його матінкою не просто так.

І навіть якщо він не зробив цього, але вирішив познайомити вас зі своєю мамою, то найперша і головна порада — не налаштовуйте себе, що його мама — ваш ворог. Тому що, по-перше, вона — мати вашого чоловіка. По-друге, ви ще не невістка. Станете його дружиною — тоді й поговоримо, як треба поводитися з нею. А коли це перша зустріч і він вас лише знайомить, — маєте зробити все, щоб він вийшов з батьківського дому і був щасливий з тієї зустрічі. Бо дві найголовніші жінки в його житті — порозумілися. Бодай вдавайте, що так і є, нехай ви зловили себе на думці: «Боже милий, як ця жінка могла народити мені мого коханого…» Змогла! І ви маєте з цим фактом погодитися і все зробити для того, щоб з’їсти салат, який просто неможливо було з’їсти. І потім сказати: «Дайте мені, будь ласка, рецепт, бо я ніколи в житті такого не їла!» До речі, ви ж не скажете неправди: ви справді ще такого не їли. У кожному разі не робіть з матері коханого свого ворога. І намагайтеся знайти в людині щось позитивне, не лише те, що ця жінка вам його народила. А щось, може, в ній є. Може — і Бог пошле вам приємну для спілкування жінку, хоч і не другу маму, та й не потрібно, щоб вона нею вам стала.

Чоловік і жінка в ресторані — хто оплачує рахунок?

Чоловік у будь-якій ситуації має бути чоловіком. І навіть якщо він розуміє, що жінка не зі свого гаманця сплачує за обох.

Я знаю чоловіків, які не можуть — за визначенням — за будь-яких обставин — дозволити жінці заплатити за себе. Не можуть. Фізично.

Це може бути комусь смішно, але такий чоловік не дозволить, аби жінка заплатила за нього. Згідно з діловим етикетом, якщо я запросила, платитиму грошима компанії, яка мене на ці перемовини уповноважує, але... Але якщо ваш візаві наполягає, що він платитиме, — дайте йому змогу бути чоловіком і зробити так, як він вирішив.

Якщо це студентська зустріч, то прийнятно, що кожен платить за себе. У часи моєї юності було інакше, та й ціни в кафе були інші, але щоб хлопець не заплатив за подружку — ні-ні. Хіба що йшлося про святкування всім гуртом, наприклад, Нового року та ін. Проте нині це вже не порушення правил етикету, якщо ми йдемо до ресторану, а кожен сплачує сам за себе. Адже як ми туди йдемо? Хто запросив? Усе ж таки є правило: якщо чоловік запрошує жінку до ресторану, відповідно до європейських цінностей, вона за себе платить, а він вдає, що не помічає цього, то я б радила з таким чоловіком не зустрічатись. Я не маю на увазі, що треба розкидати гроші наліво і направо, та коли я бачу, що чоловік бере рахунок і — чутно, як скрипить його мозок: він рахує-рахує-рахує… чи не обдурив його офіціант? От я з таким чоловіком знову до ресторану не піду. Бо він жадібний. Ні, не економний. Роби це, коли ти сам-один, ніхто не бачить твоїх зусиль. Роби це, коли ти з діловим партнером. Але перед очима жінки? Я цього не розумію.

Словник позначок dress code

White tie, Ultra-formal — «Білий галстук».

Найбільш формальний костюм.

Чоловік: фрак із білою краваткою-метеликом, лаковані туфлі.

Жінка: вечірня сукня «до підлоги», рукавички.

Не можна: розплетене волосся, біжутерія, оголені руки.

Black tie — «Чорний галстук».

Чоловік: смокінг.

Жінка: сукня стриманого фасону для коктейлю або довга вечірня сукня. Дозволяється біжутерія, але не хутро.

Як варіанти: Black tie Invited/Black tie Optional — «Чорний галстук вітається/Чорний галстук не обов’язково». Сreative Black tie — «Чорна краватка, творчий підхід» (маються на увазі модні новинки сезону).

Coctail Attire — «Коктейль».

Чоловік: темний костюм.

Жінка: коктейльна сукня.

Semi-formal. Напівформальний.

Найкаверзніший dress code, бо ніби дозволяє свободу, проте лише відповідно до типу заходу.

Чоловік: для заходів після 18:00 перевагу віддавати темному костюму.

Жінка: після 18:00 краще обрати коктейльну сукню (не довге плаття «по кісточки»), денну сукенку або святковий/урочистий діловий костюм.

Casual — вільний стиль одягу або

Informal — неформальний.

Усім: завжди варто брати до уваги стиль заходу.

У певних випадках краще вбратися елегантно, аніж вільно.

Business Best (Bb).

Найбільш строгий і дорогий діловий костюм.

Чоловік: найкращий діловий костюм, бажано темно-синього кольору, сорочка сліпучо-біла (краще із запонками), краватка в червоних тонах, із нагрудною хустинкою. Туфлі — або чорні оксфорди, або дербі.

Жінка: сірий, синій або бежевий костюм, біла блуза, панчохи тілесного кольору, туфлі чорного кольору (або кольору костюма) на невисокому каблуку (3 — 5 см).

Business Traditional (Вtr), Undress.

Традиційний діловий костюм або повсякденна форма одягу.

Усім: звичайний діловий костюм.

S.t. (sine tempore — лат.) — точно, вчасно, без спізнювання.

C.t. (cum tempore — лат.) — зі спізненням, але не більш ніж на чверть години.

R.S.V.P. (Response S’il Vous Plait — фр.) — прохання підтвердити присутність — не забудьте перетелефонувати, бо кількість місць обмежена.

Видання ілюстроване репринтами сторінок підручника «Подруга» для учениць закладу, де виховували шляхетних панянок в Україні ХІХ століття. Ці жіночі школи виникли на території нашої країни набагато пізніше, ніж в інших розвиненіших країнах світу, й передусім призначенням перших таких закладів було виховання дружин для вищих держпосадовців і тодішньої еліти. Випускниці шкіл для шляхетних панянок вивчали іноземні мови, Закон Божий, етикет, літературні та музичні твори тощо, значно менше уваги приділялося суспільствознавчим, природничим наукам, математиці. Тим часом чоловіки отримували знання в університетах класичного зразка, в яких найсміливіші дівчата таки потім

1 ... 12 13
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Школа пані Фреймут: Етикет», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Школа пані Фреймут: Етикет"