Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
• Міністерство оборони займається евакуацією українських військових із Криму.
• Три судна ВМС України підняли Андріївський прапор Росії. Про це повідомляє «5 канал». Згідно з інформацією, це зробили о 09.00 ранку в четвер корабель управління «Донбас», рятувальний буксир «Кременець» та протипожежний катер «Борщів».
Інформацію також підтвердив керівник центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук. Він також додав, що нині районі мису Тарханкут і озера Донузлав під українським контролем лишилося чотири з семи кораблів.
• РОСІЙСЬКІ ОКУПАНТИ ЗАХОПИЛИ «ТЕРНОПІЛЬ».
15—20 озброєних людей почали штурм корабля «Тернопіль» Севастопольській бухті на 15 причалі. «15—20 озброєних людей висадились. Почався штурм «Тернополя», — повідомив керівник медіацентру Міноборони у Криму Селезньов. Станом на 18:49 мічман корабля «Тернополь» Олексій Кирилов сказав: «Мій корабель захоплений. На жаль, більше я нічого вам сказати не можу».
• Близько 60 російських військових у супроводі кримської «самооборони» здійснили напад і захопили в Севастополі український корвет «Хмельницький». Про це повідомив один з членів команди судна, інформує «5 канал». Корабель відбуксували в бухту Куряча. Щоб запобігти знищенню корабля, командир наказав команді покинути судно. Але 47 украинских моряків відмовились порушувати присягу й переходити на бік Росії.
• Українських прикордонників почали виводити з окупованого Криму. Про це на брифінгу сказав перший заступник голови Держприкордонслужби Павло Шишолін. Прикордонники, котрі будуть передислоковані з Криму, продовжать нести службу на території Херсонської області. Кораблі морскої охорони будуть передислоковані до Маріуполя, а два катери берегової охорони переведуть до Одеси.
21 березня 2014 року
• Зведення новин
У Брюсселі відбулося підписання політичного розділу Угоди про асоціацію ЄС — Україна. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Глави держав і урядів 28 країн Європейського союзу й керівники ЄС підписали в п’ятницю в Брюсселі за участі українського прем’єра Арсенія Яценюка політичну частину Угоди про асоціацію Євросоюзу з Україною.
• Міністр оборони Росії Сергій Шойгу запевняє, що російська армія не має наміру вторгатися у Східну Україну. Про це він заявив у телефонній розмові з головою Пентагону Чаком Гейґлом, повідомляє Російська служба ВВС. Гейґл висловив стурбованість тим, що Росія стягнула до українських кордонів свої війська. Однак Шойгу заявив, що Росія не має наміру перетинати кордон України і робити які-небудь агресивні дії.
• Путін підписав анексію Криму.
Президент РФ Володимир Путін підписав закони про «входження» Криму і Севастополя до складу Російської Федерації. Церемонія підписання пройшла в урочистій обстановці в Кремлі, передає ИТАР-ТАСС.
• Морський тральник «Черкаси» після спроби вирватися з озера Донузлав зайняв оборону й залишається вірний присязі разом з десантним кораблем «Костянтин Ольшанський». Про це «Українській правді» розповів командир корабля «Черкаси» Юрій Федаш.
Він зазначив, що о 9 ранку п’ятниці минув строк ультиматуму, поставленого російськими військовими.
Кораблі «Костянтин Ольшанський», «Кіровоград», «Чернігів» пішли до причальної стінки за наказом командира бригади. «Черкаси» відмовилися виконувати такий наказ. Після цього, командування МВС відсторонило командира бригади, і кораблі тимчасово зупинилися, а «Костянтин Ольшанський», відійшов від причалу й став на якір. «Однак, через три години морський тральщик «Чернігів» все-таки пішов до причалу, щоб здати корабель. За ним пішов середньо-десантний корабель «Кіровоград». Вони не побачили підтримки країни, держави», — розповів він.
Він також розповів, що вранці у п’ятницю написали рапорт на звільнення й зійшли з корабля 2 офіцери, один мічман і 9 людей особового складу.
• У Перевальному частина 36-ї бригади берегової оборони ВМС України перейшла на бік Російскої Федерації. Про це повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.
«З бригади лише 200 осіб залишилися вірними присязі на вірність народу України. З них формуєтся окремий підрозділ (батальйон), котрий залишається у складі ЗС України. Інші військовослужбовці або виявили бажання служити Росії, або просто дезертирували», — зазначив він.
22 березня 2014 року
• Андрій Курков «Щоденник Майдану та війни»
22 березня. Париж
В України був один Крим і один підводний човен «Запоріжжя». Крим Росія анексувала ще кілька тижнів тому, а вчора Росія анексувала єдиний діючий підводний човен. Поки що не зрозуміло як, але човен було захоплено і на ньому вивісили Андрєєвський стяг — прапор Військово-морських сил Росії. Цьому дизельному човну, побудованому в СРСР, втім, скоро виповниться 40 років. Так що саме час лягати на дно морське. Разом із Андріївським стягом.
Ось і прийшли вихідні, а з ними нові «мітинги вихідного дня». У Донецьку на площі Леніна близько п’ятисот осіб із прапорами Росії та з червоними прапорами Комуністичної партії СРСР просять Януковича повернутись і навести лад. Гасла «За Януковича!» повісили просто на пам’ятник Леніну. Я думаю, що Ленін теж «за Януковича». Леніну, точніше, його пам’ятнику, в Донецьку спокійно і затишно. Тут ніхто пам’ятники Леніну не чіпає, хоча сам він не «донецький». Міліція, яка охороняє цей мітинг незрозуміло від кого, одягнена в яскраво-зелені жилети. Тішить, що немає поки що більш масових і агресивних мітингів із прапорами Росії за приєднання до Москви. Або вичерпали снагу проросійські активісти, або Москва перестала оплачувати відрядження неонацистам із «Русского национального единства», які ще тиждень тому приїжджали з Росії для організації та підтримки таких заходів.
А у Львові тим часом біля сміттєвих ящиків знайшли мішок із 52 справжніми новенькими пістолетами, мабуть, украденими або в міліції, або у військовій частині. Уряд же оголосив здачу зброї. Щоправда, уряд мав на увазі здачу зброї в міліцію, а не в сміттєвий бак. А сама міліція під час обшуків на квартирах і в офісах колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького знайшла 42 кг золота і кілька мільйонів доларів готівкою. Так що золотий запас України поповнився.
А я вже третій день на Паризькому книжковому салоні. Дівчата від організації «Євромайдан», що працюють волонтерами на українському стенді, за вчорашній день зібрали 200 євро на допомогу пораненим під час січневих-лютневих подій. Учора ж до тих, що працюють на стенді фонду «Open Ukraine», приходила парочка літніх російських іммігрантів полаяти Україну. Потім підійшла дівчина-росіянка, хотіла купити якісь книги й намагалась розплатитися карткою одного з російських банків. Термінал карткової оплати не зміг зняти з картки гроші за книги. Дівчина пішла, потім повернулась і попросила спробувати ще раз. Одначе термінал знову відмовився обслуговувати картку Visa. І тут хтось, що стояв поруч, сказав, що тепер санкції США поширилися на кілька російських банків і їхні картки в Європі й Америці не обслуговуються. У дівчини в очах з’явилися сльози. Вона мовчки пішла. Тепер у Європі можуть застрягти без грошей
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська», після закриття браузера.