BooksUkraine.com » Любовні романи » Лицарі Дикого Поля. Том 1 📚 - Українською

Читати книгу - "Лицарі Дикого Поля. Том 1"

131
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Лицарі Дикого Поля. Том 1" автора Ярослава Дегтяренка. Жанр книги: Любовні романи / Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 136 137
Перейти на сторінку:
89

Пиха, зарозумілість.

(обратно) 90

Цифра взята з листа А. Киселя путивльському воєводі князю Долгорукому станом на лютий 1648 р.

(обратно) 91

Потоцький Стефан (р. ж. 1624/1625–1648) — другий син коронного гетьмана М. Потоцького, староста ніжинський. Очолив авангард польського війська в битві під Жовтими Водами, де був серйозно поранений. Потрапив у татарський полон, де й помер від гангрени.

(обратно) 92

Dementia senilis (лат.) — старече слабоумство, маразм.

(обратно) 93

Гусари, важка кавалерія або крилаті гусари — елітна кавалерія Королівства Польського та Речі Посполитої початку XVI ст. — до середини XVIII ст. Була створена на рубежі XV–XVI ст. і являла собою загони зі специфічною тактикою, озброєнням, комплектуванням, мала легко впізнавані атрибути — крила, які кріпилися різними способами за спиною вершника, дуже довгі піки з прапорцями і звірині шкури. Основне призначення — пробивання рядів супротивника потужною лобовою атакою. Довгий час польська кавалерія не мала собі рівних у Європі.

(обратно) 94

Королятами козаки презирливо називали магнатів і шляхту, поведінка та спосіб життя яких у своїх родових маєтках і землях були подібні до способу життя королів маленьких держав.

(обратно) 95

Ілляш Караїмович (Армянчик) (р. ж. ?–1648) — переяславський полковник Війська Запорізького. За одними даними, був караїмом із роду князів Узунів. Згідно з іншими документами — вірменом або хрещеним євреєм. Був убитий у Кам’яному Затоні реєстровими козаками, які перейшли на бік Б. Хмельницького.

(обратно) 96

Жовнір — польський солдат-піхотинець.

(обратно) 97

Кривоніс Максим (р. ж. ? — середина листопада 1648) — Лисянський полковник, один із керівників козацько-селянських повстань в Україні під час першого року Національно-визвольної боротьби українського народу, один із найближчих соратників Б. Хмельницького. У 1648 р. був наказним гетьманом у чотирьох козацьких полків: Лисянського, Корсунського, Білоцерківського та Уманського.

(обратно) 98

Кам’яний Затон — урочище та фортеця (збудована на початку XVIII ст.), що були розташовані на лівому березі Дніпра біля однойменної затоки, напроти впадіння р. Кінська в Дніпро (напроти Микитиного Рогу). Свого часу Кам’яний Затон був межею між Великим Лугом і Базавлуком. Береги урочища були скелясті, що пояснює походження назви. Біля Кам’яного Затону річище Дніпра було загромаджене камінням (лоцмани називали його Кам’яною Заборою), що ускладнювало плавання, але полегшувало переправу з берега на берег. Досить часто саме тут татари переправлялися через Дніпро, коли ріку сковувала крига, тут стояла татарська залога й перебувала митниця, тут же відбувався викуп полонених. На перетині шляху через Кам’яний Затон в Україну була зведена Томаківська Запорізька Січ (1558–1593 рр.).

(обратно) 99

Нестеренко Максим (р. ж. ?) — в 1638 р. сотник Корсунського полку реєстрових козаків, учасник повстання Б. Хмельницького, в 1648 р. — полковник Корсунський. У 1649–1650 рр. брав участь у посольстві до Польщі за Зборівським договором.

(обратно) 100

Ганжа Іван (р. ж. ?–1648) — уманський полковник, один із найближчих соратників Б. Хмельницького. Невідомо, коли саме доля звела Ганжу з Хмельницьким, але найімовірніше — Ганжа став на бік козаків під час вигнання польської залоги із Січі.

(обратно) 101

Джеджалій Фелон (р. ж. ?) — полковник Прилуцький, Кропивнянський, наказний гетьман Війська Запорізького. Джеджалій походив із кримськотатарського народу. У дитинстві потрапив у полон до козаків, прийняв православ’я. На початок повстання був сотником реєстрових козаків під керівництвом полковника Ілляша. Узяв найактивнішу участь у Національно-визвольній війні українського народу. Відомий своїми дипломатичними талантами.

(обратно) 102

Цей факт згадується в татарській пісні.

(обратно) 103

Грош — грошова одиниця в Речі Посполитій, зазвичай зі срібла.

(обратно)
Оглавление Від автора   Розділ І. СТЕП  Розділ ІІ.  ПАННОЧКА ХРИСТИНА  Розділ ІІІ. КИЇВ  Розділ IV.  У КОРЧМІ ЄВРЕЯ АЙЗІКА  Розділ V.  ОРИСЯ  Розділ VI.  КОХАННЯ БУВАЄ РІЗНЕ  Розділ VIІ.  ЯК КОХАННЯ ПЕРЕТВОРЮЄ НА ЗАКОЛОТНИКІВ  Розділ VІІІ.  ВИКРАДЕННЯ  Розділ ІХ. МАЄТОК ВОЛХОВИЦІ   Розділ Х. ЗНОВУ СІЧ  Розділ ХІ.  ДО ХАНА НА ПОКЛІН  Розділ ХІІ.  ПРИСТРАСТЬ ПАНА ПОЛКОВНИКА  Розділ ХІІІ.  ЩО МОЖЕ
1 ... 136 137
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Лицарі Дикого Поля. Том 1», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Лицарі Дикого Поля. Том 1"