BooksUkraine.com » Детективи » Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура 📚 - Українською

Читати книгу - "Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура"

212
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Покійник «по-флотському»" автора Наталія Михайлівна Лапікура. Жанр книги: Детективи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 24
Перейти на сторінку:
пішов до госпіталю. Лікарка, про яку розповідали бабусі, була не просто красивою. Я таку тільки один раз в житті бачив, та й то в кіно. У фільмі «Снігова королева». Ленінградська актриса, забув прізвище, головну роль грала. От вона була саме такою: красивою і холодною, як з казки Андерсена. Я одразу перестав почуватися мужчиною і перетворився на пацієнта, який жалібно скиглить щось на взірець: «Лікарю, у мене отут болить, я не знаю, що, але від цього не вмирають?».

Снігова Королева іронічно усміхнулась, і я замовк. Тоді заговорила вона.

— Давайте по порядку. Яке у вас звання? Старший лейтенант? Добре, я так звикла звертатись. Так от, товаришу старший лейтенант, викиньте з голови всі ваші мужицькі дурниці. Ніяких приводів для ревнощів моя підлегла ніколи не давала. Можливо, у вашому міліцейському госпіталі деякі медсестри плутають домашнє ліжко з казенною койкою, але не в нас.

— А чим ви, даруйте, особливі?

— Ми — окружний госпіталь. До нас привозять або в такому стані, що пацієнтові не до амурів, або на комісування. Ви можете собі уявити, як простий солдатик хоче додому, до мами? Або як прагне свободи офіцер, котрому служба вже в печінках сидить? Тому у нас рук не розпускають.

— Невже ж у вас тут дисбат?

— Тут, щоб ви знали, порядку більше, ніж у дисбаті. При найменшому порушенні режиму замість дембеля відправляють служити до повного списання.

— Як караульного кожуха?

— При списанні караульного кожуха потрібно більше підписів — це раз. І два — у вашому конкретному випадку — і медсестрі, і її чоловікові скандали були протипоказані, як інфарктнику випивка. Вони стояли в черзі на службу до НДР — заробити на кооператив, на меблі, на посуд. Бо хтозна як життя обернеться. Вам уже розповідали про травму її чоловіка?

— Розповіли, як на консиліумі.

— Ото ж бо. Заграють йому «Прощання слов'янки», що тоді? Так і помирати у своїй однокімнатній? Ні, товаришу старший лейтенант, такі обставини тримають сім'ю міцніше, аніж кохання.

Від автора: За часів Варшавського договору існували три великі угруповання радянських військ поза кордонами СРСР. Група радянських військ у ЯДР, Центральна група військ (Польща) і Південна група військ — в Угорщині. Була ще, правда, група у Монголи і невеликий підрозділ на Кубі та В'єтнамі. Але туди в черзі не стояли. Туди відсилали поза чергою в порядку покарання. Втрапити ж у Європу, особливо у найстарішу, ендеерівську, групу — було мрією багатьох військових і їхніх дружин. Що не кажи, а німці жили краще, ніж ми. А якщо ще й з розумом здати свою квартиру в Союзі, то через кілька років вистачало не лише на кооператив, а й на машину, яку переганяли з-за кордону, бо там наші авто були набагато дешевші.

Олекса Сирота:

— Мушу з вами погодитися, — сказав я Сніговій Королеві, — змарнувати такий шанс не наважиться навіть прапорщик зі спортивної роти. Тоді скажіть: що ж з ним, по-вашому, трапилося?

— Хтозна. Мужчина — істота примітивна.

— Ну, це ви вже занадто…

— Занадто делікатно. Я в госпіталі такого надивилась… Наприклад: полаялися двоє. Один в авто, другий пішки. Той, що за кермом, загальмував майже впритул. Котрий пішки, сказав йому все, що думає, не добираючи виразів. Слово по слову, водій вискочив з машини, потім пхатися почали. Автовласник невдало відступив на крок. Зачепився за бровку і — потилицею об асфальт. Пішохід з переляку, замість викликати, кого належить, заштовхує покійника у машину, сам сідає за кермо і жене в лісову зону. Там руками загрібає мертвого в пісок, повертається до Києва, кидає «Жигулі» біля кінцевої станції метро і… їде додому. Це реальний випадок. А вашого прапорщика, як я чула, кинули мертвим у воду.

— Звідки чули?

— Звичайно, з оперативки. Цілком можливо, що він теж з кимось побився. Не ускладнюйте собі життя, товаришу старший лейтенант. У нас не Англія і ви не Холмс.

Я, ясна річ, хотів дошкулити лікарці коментарем щодо її версії. Мовляв, прапорщик, перш ніж переходити вулицю, чомусь роздягся до трусів, бо ніяких слідів ушкодження, крові, а також пального чи мастила на його формі не знайшли. І ще — ми маємо справу з фактом масової курячої сліпоти тисяч людей, які не помітили ані самої штурханини, ані завантаження трупа в салон чи багажник. Це ж вам не ввечері у тихій дачній околиці, а вранці, посеред Печерська. Але я не став усього цього говорити, натомість запитав про інше:

— Ви медсестру давно знаєте?

— Років десять. Я в медучилищі викладала. Ще до госпіталю. Було їй тоді років п'ятнадцять. Самі знаєте, які вони, дівчатка у цьому віці, особливо ті, що з-під батьківського контролю вирвалися. Марафет по повній програмі, блузка на два розміри менша, ніж треба, спідничка на три пальці нижче талії. І при цьому щиро вважають, що особистою гігієною вони повинні клопотатися раз на тиждень. Бо у них в містечку жіночий день у лазні саме в суботу. А як вони сходами ходять! Піднімаються ще сяк-так. А спускаються — правим коліном стінку обтирають, а лівим — перила. Уявляєте?

Я уявив і опустив очі. Лікарка не зреагувала: — І ця така ж була. Прийшла — не гірша за інших, але в чомусь краща. Бо розумніша. Я за неї взялася, хоча це й не належало до моїх обов'язків. Погнала на гімнастику, навчила косметикою користуватись. Зачіску їй придумала. Оте самопальне «міні» з барахолки на сміття викинула.

— Словом, попрацювали, як Пігмаліон над Галатеєю?

— І не шкодую. Вона тямуща учениця, дуже тямуща. її подруги або в П'ятихатках на абортах заробляють, або по гуртожитках бідують. А вона — при хорошій роботі, при власній квартирі, при чоловікові. Щоправда, він зник десь, але це добро не в дефіциті. Як цей не вернеться, то інший знайдеться.

Я спробував закинути вудочку:

— А може, вже знайшовся?

— Ні і ще раз ні. Я ж вам казала — що у неї робота, що

1 ... 13 14 15 ... 24
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура», після закриття браузера.

Подібні книжки до «Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура» жанру - Детективи:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура"