BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Мій бос — ідіот, Томас Еріксон 📚 - Українською

Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"

57
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Мій бос — ідіот" автора Томас Еріксон. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 78
Перейти на сторінку:
вам, мабуть, доведеться попросити про конкретнішу допомогу. Призначте зустріч зі своїм начальником й обговоріть із ним список потенційних і продуманих кроків, що їх можна вжити, щоб позбутися проблеми.

Що відбуватиметься тепер?

На основі свого власного поєднання кольорів чи знайшли ви свої стресові чинники? Чи зробили для себе висновки?

Я закликаю вас: прийміть той факт, що так само, як й інші, ви можете переживати стрес. Це не ваша вина. Це просто результат того, що ми живемо в цьому світі. Але усвідомлення тих чинників, що спричиняють стрес саме у вас, може бути дуже цінним. Завдяки цьому ви краще зрозумієте стрес і зможете його передбачити, що допоможе вам краще збалансувати власне життя.

У найгіршому разі ви довго житимете в оточенні одного або кількох яскраво виражених чинників стресу, з якими нічого не зробите. Саме такі ситуації призводять до вигорання.

Чи бачите ви якийсь паттерн, що трапляється у вас на роботі та який ви хотіли б обговорити зі своїм начальником? Найкраще було б, якби ви могли поговорити про такі речі. Хороші начальники ловлять подібні сигнали рано, погані ж їх узагалі не бачать. Начальник завжди вимагатиме від вас виконання ваших обов’язків і відповідальності за них, але ви маєте право просити належні умови праці, які допоможуть вам успішно впоратися з вашими завданнями.

Ваш начальник, безумовно, чудова людина, хоча він точно не вміє читати думки. Ви не можете бути впевнені, що він знає про те, що викликає у вас стрес, але якщо ви самі це знаєте, вам вже є про що поговорити. Тож не зволікайте і призначте з ним зустріч просто негайно.

Розділ 7. Чому ви найбільше захочете мати червоного начальника

«Сьогодні ми вирішимо, на кого спихнемо провину»

Як змусити свого начальника насторочувати вуха й реально слухати?

З назвою цього розділу щось не так.

Добре, а як ви це знаєте? Хто мусить відповідати за те, щоб комунікація в компанії відбувалася належно? Я вважаю, що саме начальник має більшу відповідальність, але це не означає, що ви взагалі не несете жодної відповідальності. Навіть ви можете істотно вплинути на багато що. Переконання, що, мовляв, «це ж начальник відповідає за те, щоб все функціонувало як слід, йому за це платять, це — його робота, а не моя», є не дуже переконливим.

Коли ви кажете, що ні за що не відповідаєте, ви таким чином робите себе безсилим — жертвою. Крім того, зменшуєте свою здатність впливати на власну ситуацію. Очікування на будь-які зміни повільно зникає.

Якщо ви покладаєте всю відповідальність на начальника, звісно ж, можете звинуватити його у всіх провалах. Але також потрібно оцінити, хто в результаті постраждає найбільше. Якщо начальник вас не розуміє, можете назвати його ідіотом. Або ви також можете спробувати взяти контроль над ситуацією у свої руки. Так, начальник мусить бути розумнішим. Так, логічно було б припустити, що він завжди матиме правильні інструменти. Однак якщо це не так, то що із цим можете зробити ви?

Якщо ви, приміром, справді хочете змінити стан справ, іноді доводиться працювати з тим, що ви повністю контролюєте, тобто — із собою.

«Правда — на моєму боці!»

Кілька років тому у Швеції було введено положення про те, що водії повинні зупинятися перед смугами пішохідних переходів. Пішоходи мають пріоритет. По ідеї, це дуже хороший закон. Однак якщо ви запитаєте Управління безпеки дорожнього руху про результати такого нововведення, то їхня рекомендація вас злякає: найкраще не переходити дорогу на пішохідних переходах. Саме на них відбувається найбільша кількість аварій. Справді, за статистикою кількість ДТП на пішохідних переходах зросла з моменту запровадження цього закону. Звучить безглуздо, але насправді так і є.

Моє роз’яснення цієї ситуації, яке почасти підтверджується й дослідженнями Управління безпеки дорожнього руху, таке: пішоходи повністю переклали відповідальність за власну безпеку на водіїв. Люди вивалюються на вулицю з твердим переконанням, що водій зупиниться, тому що за законом вони мусять зупинятися.

Ви вже вловлюєте, до чого я веду. Якщо це — у ваших інтересах, то ви маєте долучатися до справи й брати відповідальність на себе за те, щоб усе працювало краще. В перспективі всі виграють — ви великою мірою теж. З’ясувавши це, подумаймо, як вам найкраще достукатися до свого начальника, враховуючи його колір.

Чому ви найбільше хочете мати червоного начальника

Як я вже згадував раніше, за статистикою чим вище ми в організаційній ієрархії в компанії, тим більше зустрічаємо червоних особистостей. Чи означає це, що червоні — кращі начальники? На жаль, це не так просто, але їхній тип поведінки відрізняється низкою властивостей, які є корисними на деяких позиціях.

Червоні начальники добре розділяють проблеми й людей, бо орієнтовані на завдання. Це означає, що вони думають раціонально й тримають поодаль свої емоції, коли, наприклад, ухвалюють рішення. Іноді нам потрібен хтось незворушний і розсудливий, хіба ні? Доки інші тижнями вагаються, червоні начальники завжди оперативно ухвалюють будь-яке рішення.

Навколо них багато чого відбувається — робота кипить. Вони ніколи не сидять на місці, їхня найбільша сила — це, мабуть, їх прагнення просуватися вперед. Компанія отримає від червоного начальника велику користь, бо така людина підтримує нові ідеї й не дає нікому збавляти оберти. Принаймні від нудьги точно ніхто не помре.

Чіткість і ясність — це також те, що робить червоних хорошими начальниками. Під час обговорення проблем керування часто можна почути, що начальник повинен бути чітким і зрозумілим. Людям не подобається, коли вони не можуть зрозуміти, що має на увазі їхній начальник. У разі з червоним начальником таке мало коли трапляється. Він завжди чітко озвучує, що і про що думає і куди ви рухаєтеся. За червоного начальника компанії точно не бракуватиме чітких рішень.

Червоний начальник в жодному разі не страждає від перешкод на своєму шляху. Те, що з ним не всі погоджуються, особливо його не хвилює; той факт, що не всі цінують безпосередність, є неприємним, але з цим доведеться якось жити. Спротив і навіть конфлікти фактично можуть надавати червоним більше енергії, ніж споживати.

Прямим текстом можна сказати так: червоні беруть удари краще, ніж інші кольори. І навіть якщо це сильні удари, вони швидко одужують. Якщо начальник справді стоїть на боці своєї команди, — і ми сподіваємось, що це так і є, — для команди це великий плюс. Червоний начальник буде змітати все, що стоятиме на шляху його команди. Червоний начальник бере бій на себе.

То як же ж достукатися до таких альфа-особистостей?

Тут варто згадати, що я казав кілька сторінок раніше: за хорошу комунікацію з начальником відповідаєте, зокрема, і ви. Після того, як ви прочитаєте цей розділ, я ще раз нагадаю вам про це.

Відповідь на поставлене в підзаголовку запитання проста: дійте самі, як червоний.

Одразу переходимо до справи

1 ... 15 16 17 ... 78
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"