BooksUkraine.com » Фантастика » TÜK, Арт Антонян 📚 - Українською

Читати книгу - "TÜK, Арт Антонян"

144
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "TÜK" автора Арт Антонян. Жанр книги: Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 ... 104
Перейти на сторінку:
прибиральниця спішно вибігла з приміщення.

— Über! Виходимо з укриття і стоїмо струнко! Über! — голосно прогарчав страж.

Давид виповз з-під столу. Запаморочення пройшло так само раптово, як з’явилося. Слиновиділення більше не заважало дихати. Але нудота поки не відступала. Зелені чоловічки пробігли рядами, зупиняючись перед кожним співробітником, щоб погладити три рази по голові. Перегладивши всіх öсобин, військові залишили офіс. Останній із них, перш ніж вийти, прокричав:

— Über! Можемо повторити! Über! — він пильно стежив за реакцією працівників телецентру.

— Über! Можемо повторити! Über! — як один, крикнули телевізійники у відповідь, після чого зелений чоловічок пішов.

— Über! Увага! — заскрипів гучномовець голосом начальника. — Оголошую «щасливу годину»! В öсобини, — після ліквідації заборонялося вимовляти імена страчених, — сьогодні день народження… Був… Торт, вино і бутерброди в північному крилі офісу. Явка обов’язкова! Не забудьте про усмішки. Вітаю із закінченням робочого дня! Über!

Ліжко та порожній книжковий стелаж навпроти, який відокремлював спальну зону від кухні, кілька шаф з полицями, панель для готування, мініхолодильник, стіл і два стільці. У квартирі-студії Давида майже не було зайвих речей. Окремо розташовувалися крихітна ванна з туалетом і ще один обов’язковий атрибут сучасного житла — ньÜзрум. Попри скромні розміри житла, інтерактивна новинна кімната займала третину від загальної площі квартири. Зайшовши в ньÜзрум, öсобина потрапляла всередину екранної кулі. Вмонтовані в стінки сфери Екрани об’єднувалися в єдиний üСкрін. У центрі — інтерактивне крісло, що оберталося в усі можливі сторони, дозволяючи повністю, душею і тілом, занурити глядача в новинний потік. НьÜзрум проєктував на свої Екрани телеі радіоефіри, дані з üнтернет-мережі, цитував газетні шпальти, а також повідомлення особливої üмперської важливості.

Давид прийшов додому перед початком комендантської години. Їх періодично вводили та скасовували. Щоразу доводилося перевіряти й уточнювати час, у який діяла заборона.

«Öсобини зобов’язані перебувати за місцем реєстрації в разі введення комендантської години», — йшлося в законі. Якщо öсобина не могла дістатися додому вчасно або їй з яких-небудь причин належало переночувати в іншому місці, необхідно було заздалегідь надіслати повідомлення з пояснювальною запискою до підрозділу з контролю за міграцією öсобин. У разі затримання на порушника чекало десятиденне ув’язнення або попередження терміном на один рік. Накопичення кількох попереджень з різних приводів загрожувало великими неприємностями.

У Кодексі Üмперії вже містилося 52 639 заборон. І їхня кількість невпинно зростала. Все почалося із заборони № 1: «Заборонити на території держави природне явище — веселку — і всіляку її пропаганду. У разі незаконного виникнення веселки в атмосферних шарах законослухняна öсобина зобов’язана її ігнорувати. Штучне відтворення за допомогою підручних засобів суворо карається залежно від обтяжувальних обставин. Батьків, діти яких намалюють веселку, штрафуватимуть та піддаватимуть суспільно-виховній критиці. Порушник вказаної заборони, крім відбути основне покарання, яке призначає суддя, зобов’язаний публічно покласти до статуї üмперської богині моралі Мілонії Бурзької п’ятдесят п’ять добірних троянд, пофарбованих у чорне і біле, і перевести на рахунки поліції моралі (козачого полку або відділу віруючих) двотижневу заробітну плату».

Профільний комітет урядущої партії üРодіна (ÜР, НадРодіна) зі старанністю, якій можна позаздрити, вносив на розгляд Великого Вождя все більше і більше поправок до Кодексу держави. Іноді лідер показово відхиляв заборону, висловлюючи у такий спосіб свою турботу про популяцію. Про це щоразу докладно розповідали всі засоби масової інформації Üмперії: телеканал «Єдиний Правдивий» (ЄП), радіо «Üмперська Хвиля» (ÜХ), газета «Вселенська Правда» (ВП) та üнтернет. Ось лише тиждень тому Великий Вождь відхилив заборону «відчувати тепло, коли öсобина перебуває під прямим сонячним промінням», чим значно полегшив життя üПопуляції. Це враз позитивно позначилося на його рейтингу, що постійно зростав.

Окрім заборон, у Кодексі Üмперії, звичайно ж, прописали права й обов’язки öсобин. Наприклад, право відмовлятися від матеріальних благ на користь üРодіни та держави. Про öсобин, які скористалися ним, розповідали в місцевих новинах, їхні фотографії з’являлися на електронних дошках пошани (в кожному дворі була така). Або ж право на підтримку партії Великого Вождя на виборах. У бюлетенях завжди були присутні дві позиції: «голосую за ÜР» або «нічого не розумію в політиці». На виборах üмператора — аналогічно. Особливою ознакою демократії, якою пишалася Üмперія, було «право öсобини критикувати владу та її представників два рази на місяць на кухні, у вітальні (за відсутності гостей) і в підвальному приміщенні». Існували навіть так звані біологічно-екзистенційні права: «Кожна öсобина має право дихати, виробляючи бажану кількість вдихів і видихів на хвилину, з моменту народження до моменту смерті»; також, наприклад, Üмперія стоїчно відстоювала право кожної öсобини на земне тяжіння.

Серед численних стратегічно важливих обов’язків були позначені розмноження і «щоденне поглинання новинного продукту “Єдиного Правдивого”, починаючи з 16 років». Навіть для öсобин молодшого віку розробили спеціальні формати програм, обов’язковість яких, треба сказати, не регламентувалася законом. Однак батьків заохочували дотримуватися суворих норм і рекомендацій.

Давид працював на телеканалі ЄП. Відповідно до закону,

«працівники телеіндустрії мали право на спрощений режим споживання новинного продукту — раз на сім днів». Оскільки цього тижня він ще не дивився новини, то, повернувшись додому, передусім вирушив у ньÜзрум. Давид сів у крісло, закріпив металевий фіксатор тіла і натиснув на віртуальну кнопку активації. У темній кулі замиготіла фраза: «Увага! Для підтримки якості й ефективності обслуговування перегляд може бути записаний. Приємного поглинання!».

– Über! Вітаю, в ефірі «Час Üмперії»! У студії Андрій Лінґ. Сьогодні у випуску: Herz2-терористи напали на мирну демонстрацію обожнювачів Üмперії — є поранені та загиблі; на нейтральній території в Каталонії багатотисячний потік біженців розтягнувся на кілометри, ситуація досягла точки неповернення; від руйнівного тайфуну в Мітраафі постраждало близько півтора мільйона öсобин; Üмперія перегнала Unación в економічному зростанні, ставши державою номер один у світі; üмперські вчені на порозі унікального відкриття, вони врятують населення планети від духовного голоду; Великий Вождь знову поговорить з населенням — наближається «Прямий сеанс правди». Про ці та інші новини прямо зараз. Über! НьÜзрум з чіткою періодичністю — кожні тридцять хвилин — вдень і вночі надавав свіжий новинний продукт. Голка давно стала одним із головних символів Üмперії — найбільшої на планеті країни, що займала 46 % поверхні Землі. Сигнал вежі доходив до найвіддаленіших і важкодоступних місць. üПопуляція — понад три мільярди öсобин — цілком довіряла üСкріну і його твердженням. Зокрема, про те, що в Unación — другій за розмірами державі на планеті (близько 41

1 2 3 ... 104
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «TÜK, Арт Антонян», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "TÜK, Арт Антонян"