Читати книгу - "Єлюди. Теплі історії з Майдану"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
А далі почався Крим, референдум, викрадення людей. Тому тут також є розповіді про кримчан і тих, хто допомагав людям на півострові.
До книжки ввійшли більше 100 історій про добрих, щирих, слабких і сильних Єлюдей.
І щодо мене. Я все ще не знаю, коли буде омріяна творча пауза. Продовжую писати нові історії у Facebook.
Євромайдан
хронологія подій
2013 рік
21 листопада – український уряд прийняв рішення призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Увечері цього ж дня на знак протесту кілька тисяч людей зібралися біля стели на Майдані Незалежності.
24 листопада – велика хода в центрі Києва і Перше Віче на Європейській площі.
30 листопада – силовий розгін Євромайдану бійцями спецпідрозділу «Беркут». На Майдані Незалежності в цю ніч перебували переважно студенти.
1 грудня – масштабна акція протесту в Києві. Зіткнення біля Адміністрації Президента на вул. Банковій.
Ніч із 10 на 11 грудня – спроба штурму Майдану бійцями «Беркута».
Ніч на 25 грудня – напад на громадську активістку Тетяну Чорновіл.
29 грудня – автопробіг до резиденції Віктора Януковича «Межигір’я».
2014 рік
16 січня – Верховна Рада ухвалила ряд законів, направлених на суттєве звуження конституційних прав і свобод громадян, зокрема свободи зібрань.
19 січня – мирна акція переросла в жорстке протистояння між протестувальниками й правоохоронцями на вул. Грушевського.
21 січня – невідомі викрали з лікарні громадського активіста Ігоря Луценка та львівського вченого-сейсмолога Юрія Вербицького. 22 січня Вербицького знайшли мертвим.
22 січня – перші смерті в центрі Києва. Від кульових поранень, отриманих на вул. Грушевського, загинули Сергій Нігоян і Михайло Жизневський.
18 лютого – силовий наступ на багатотисячну мирну ходу учасників Євромайдану до Верховної Ради. Спецпідрозділи й міліція відтіснили протестувальників до Майдану Незалежності. Метро було повністю зупинене. Почалася пожежа в Будинку профспілок.
20 лютого – на вул. Інститутській силовики, серед яких були снайпери, відкрили вогонь по мітингувальникам. У результаті протистоянь 18-20 лютого на вулицях Києва загинуло біля сотні осіб.
Ніч на 22 лютого – Віктор Янукович покинув резиденцію «Межигір’я». Виявилось, що він утік спочатку до Харкова, а потім до Росії.
6 грудня 2013
Ілля і Женя сьогодні розмальовують барикади. Запитую їх: «Як вас підписати? Українські Бенксі [Бенксі – відомий британський художник граффіті]?» А вони: «Якщо хочете підписувати, напишіть, що ми із організації «Не бий дітей». Я так розумію, це реакція на побиття беркутівцями студентів 30 листопада.
11 грудня 2013
Олег і Тарас. Керівники IT-компанії. Прийшли на Майдан о 8 ранку. Залишили офіс на співробітників. Роздають бутерброди, каву й чай. У казані – куліш. Приходьте, пригощайтеся. Через 20 хвилин куліш буде готовий.
15 грудня 2013
Зустріла вже колишнього генконсула України в Стамбулі Богдана Яременка з родиною. Міністерство закордонних справ відкликало його з посади після того, як він розкритикував дії «Беркута» в ніч на 30 листопада. Дипломат не міг промовчати, дізнавшись про жорстоке побиття студентів бійцями спецпідрозділу. «Так діяли карателі й окупанти. Так діяли фашисти», – написав на своїй сторінці у Facebook Яременко. Але, незважаючи на втрату посади, уся родина щаслива. Усі посміхаються. Такі щирі... У них точно все буде добре.
***
23-річна Віка живе в селі Нові Петрівці. У тому самому, де розташована резиденція «Межигір’я» Віктора Януковича. Віка, як і багато інших дівчат і хлопців-волонтерів, із ранку до вечора готує бутерброди, роздає каву й чай. Зустріла її в одному із дерев’яних будиночків біля ялинки. Вона
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Єлюди. Теплі історії з Майдану», після закриття браузера.