BooksUkraine.com » Дім, Сім'я » Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко 📚 - Українською

Читати книгу - "Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко"

198
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Напої домашнього приготування" автора Ніна Кравченко. Жанр книги: Дім, Сім'я. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:
з широкою шийкою насипають вщерть стиглих слив-угорок. Сливи заливають горілкою (міцнішою від звичайної), закорковують і ставлять в темне місце на 4–6 тижнів. Після цього зливають всю горілку, а в бутель насипають цукру, скільки вміститься. Замість цукру сливи можна залити холодним цукровим сиропом, який готується за пропорцією: 400 г цукру на 1,5 л води. Цукор вбирає із слив увесь спирт. Через два тижні сироп зливають і змішують із злитою раніше горілкою, проціджують, розливають в пляшки, закорковують і зберігають протягом півроку. Після цього слив'янку можна пити. Морелівка

Беруть найстиглішу і найсолодшу морель, без плям і не зіпсовану, виймають з неї кісточки, ягоди дрібно нарізають, розминають і вичавлюють сік. 1 склянку соку змішують з 1Ѕ склянками горілки, ставлять на 1 місяць в холодне місце, проціджують, розливають в пляшки і закорковують.

Тернівка

Достиглий терен насипають в бутель і пересипають цукром. Шийку бутля зав'язують марлею і ставлять на 6 тижнів на сонце. Коли терен перебродить, в нього вливають горілку (0,5 л на 10 кг) і дають постояти 3–4 місяці. Після цього настойку зливають, добре проціджують, розводять горілкою, виливають в каструлю, дають раз закипіти, охолоджують, розливають в пляшки, закорковують і осмолюють. Зберігають в сухому льоху, присипавши кожну пляшку сухим піском.

Малинівка

Бутель заповнюють на 3/4 об'єму стиглою малиною, заливають міцною горілкою і ставлять на 48 год. в затінок при кімнатній температурі. Після цього горілку зливають, висипають малину, насипають половину бутля свіжої малини, заливають цією ж самою горілкою і ставлять знову на 48 год. Не треба давати настоюватись малині більше 48 год., бо вона, виділяючи кислоту, погіршить смак настойки. Настояну на малині горілку після 48 год. зливають, проціджують і поступово змішують з густим сиропом, для приготування якого беруть стільки цукру, скільки було злито горілки.

Готову малинівку розливають в пляшки, закорковують і ставлять на 4–5 місяців в темне місце. Після цього її можна пити.

Вишнівка

З половини вишень виймають кісточки, а другу їх половину залишають з кісточками. Підготовлені вишні засипають в бутель на 1/4 його об'єму. Засипані вишні заливають міцною горілкою і ставлять у затінок на 3–4 тижні. Після цього наливку зливають в інший чистий бутель, додають цукор-пісок з розрахунку 300 г на 1 л настойки, закорковують і ставлять в тепле місце, щоб цукор розчинився. Коли хочуть, щоб вишнівка була солодшою, цукру беруть удвічі більше, роблять густий сироп і, поки він гарячий, поступово розводять ним вишнівку. Охолоджену вишнівку проціджують, розливають в пляшки, закорковують і зберігають протягом 6 місяців. Чим старіша вишнівка, тим вона смачніша.

Вишнівка старосвітська

Вишні товчуть разом з кісточками, кладуть в бутель і зброджують протягом 3 днів. Після цього додають горілку, корицю, мускатний горіх і ставлять в тепле місце на 8 днів. Коли настойка стане прозорою, її зливають, проціджують, додають густий сироп, добре розмішують і розливають в пляшки.

На 1 кг вишень — 400 г горілки, 1,5 г кориці, 1 г мускатного горіха і 250 г цукру.

Вишнівка київська

Засипають 3/4 бутля стиглими вишнями, половину яких всипають з кісточками, а з другоТ половини виймають їх. Бутель доливають міцною горілкою і ставлять в холодне місце на 6–8 тижнів, але не більше. Після цього горілку зливають, а з вишень вичавлюють сік, накладаючи гніт на полотняний мішечок, в який кладуть вишні. Через добу, як сік стане прозорим, його змішують з горілкою, розливають в пляшки, закорковують і осмолюють. Вишнівка повинна стояти цілий рік.

Вишняк

Вишні пересипають в бутлі цукром з розрахунку 400 г цукру на 1 кг вишень і ставлять на сонце, зав'язавши шийку бутля марлею. Дають так стояти 6 тижнів, аж поки вишні не перебродять. Після цього вишняк розливають в пляшки і закорковують. Так готується перший вишняк. Вишні, що залишились в бутлі, заливають горілкою і дають постояти 2 місяці і знову розливають в пляшки. Так одержують другий вишняк.

Мочена

Беруть однакову кількість цедри з цитрини і помаранча, висушують її і настоюють на горілці протягом трьох місяців. Після цього кладуть в бутель нову добре висушену помаранчеву цедру і заливають її першою процідженою настойкою. Дають настоятися ще 4–5 місяців, зливають, проціджують і розливають в пляшки.

Тертуха

Розтерті з цукром суниці заливають горілкою. На 1 кг суниць — 1 кг цукру і 300 г горілки.

Тертуха київська

Перебирають стиглі суниці, насипають їх в емальовану каструлю шарами, пересипаючи кожний цукром. Щільно накривши каструлю покришкою, ставлять її на 3 дні в холодне місце. Після цього обережно зливають сік і проціджують його через чисту серветку. Проціджений сік розливають в пляшки на 3/4 об'єму, додають трохи міцної горілки, закорковують, обв'язують шпагатом і осмолюють. Зберігають в холодному місці, в піску, в стоячому положенні.

На 800 г ягід — 1 кг цукру.

Цитринівка

Знімають цедру з 6 цитрин і настоюють в бутлі протягом 24 год. на 3 л міцної горілки. Окремо готують сироп (800 г цукру-рафінаду на 1,5 л води). Коли сироп двічі закипить (піну під час кипіння треба знімати), його переливають в емальовану каструлю, вливають туди проціджену настояну на цедрі горілку, добре розмішують і дають відстоятись. Цитринівку розливають в пляшки і закорковують. Через 2 дні вона буде вже прозорою.

1 2 3 4 5 6
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Напої домашнього приготування, Ніна Кравченко"