Читати книгу - "Троє в машині"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Таню, нам треба поговорити, Таню! — благав Дьомін, розуміючи, бачачи, що на них дивляться, їх слухають, ця їхня сутичка — привабливий скандал щонайменше.
— Не-на-вид-жу! — процідила вона. Бліде її обличчя було зовсім поряд, очі посвітлішали від люті та болю.
— Поговорити, Таню, поговорити, — бурмотів він, тягнув до себе чемодан, а обличчя довкола ставало дедалі більше, і всі — повернуті до них, світять на них, як юпітер на кінозйомках. Поруч зупинилася жінка з квітами в руках і наче чекала моменту вручити букет. Почулись у запитання за спиною і відповідь:
— Вона міліцію кличе, а він чемодан вириває.
«Створити видимість: чоловік — дружина — сварка, для них, для натовпу; а для неї — здатись, дати їй зрозуміти, що він уже не господар становища, здався нарешті, зламався, що так і є, так і є».
— Таню, я тобі не все сказав. Таню, пробач мені.
— Ненавиджу, — повторила вона тихіше, до неї почали доходити його слова, його переляк, розгубленість.
Він буквально видавив її пальці з ручки, перехопив чемодан у ліву руку, а правою взяв її за лікоть.
— Їдьмо, Таню, їдьмо!
Він потягнув її до машини, поставив чемодан на асфальт і побачив, що до них ідуть міліціонер і хлопець з червоною пов'язкою. Ховатись пізно.
Загинути під кулею було б не так страшно, куди страшніше — стати сам, ому злочинцем. Якщо зараз затримають її з чемоданом, уже не тільки її, а їх разом, і свідки з натовпу скажуть, що тут сталося і як, і якщо чемодан розкриють…
— Таню, міліція, ти погубиш і себе, й мене. Поклади мені руки на шию, Таню!
Вона нерішуче, повільно, через силу підняла руки — і припала до його грудей, упала, заридала одразу, палко, важко, захлинаючись; а міліціонер підійшов і щось вимогливо сказав. Дьомін не чув, він намагався утримати Таню, сили її залишали, вона падала з рук Дьоміна, здригаючись від ридання.
— Таню, мила, я врятую тебе, Таню, ніколи не залишу, нікому не віддам, заспокойся, Таню, — говорив Дьомін у її волосся, тільки для неї, ні для кого більше, мимрив, мимрив, збентежений її плачем, нещасним виглядом, безсиллям. Скільки сил треба було їй, щоб зчепитися, і з ким — з Жареним, і з ним, Дьоміним, нарешті, з самою собою. Скільки ж треба сил!..
Він ледве довів її до машини, а відчинити дверцята не міг, руки зайняті, притулив її спиною до машини.
— Таню, тримайся, зовсім небагато залишилося, Таню, ти сильна, смілива, перестань, прошу тебе…
Вона чула, намагалась вгамуватись і не могла, давилась слізьми. Міліціонер стояв за кілька кроків, наче боявся наблизитись, щоб його не обризкали сльози, й говорив монотонно:
— У чому справа, громадяни, у чім справа, культурні люди, у громадському місці?..
Дружинник стояв поруч і тримав у руках чемодан.
— Та вони вже помирились, — вголос вирішила тітка з квітами. — Молоді та дурні, бити нікому. — Але залишилась додивитись, мабуть, поспішати їй нікуди, а інші вже проходили мимо.
Таня нетвердою рукою намагалась знайти ручку дверцят, Дьомін відкрив і допоміг їй сісти. Потім підійшов до дружинника. «Не віддасть — вирву силою». Почував себе на грані. І все ж спокійно та рішуче взяв чемодан.
Кинув його у багажник, зачинив кришку, замкнув., І повернувся до міліціонера, готовий до всього — йти за ним, протокол підписати, штраф сплатити і так далі. Чемодан у багажнику, ключ у кишені, Таня в машині — все! Бій готовий до будь-якої відповідальності.
— Культурні люди, своя машина, — з докором сказав міліціонер. — Чого сваритися? Навіщо міліцію кликали?
— Ну, буває, знаєте. — Дьомін соромливо всміхнувся. — Пробачте.
— Непорядок, галас знімаєте, народ тривожите, — продовжував міліціонер, позираючи на Таню, чекаючи від неї претензій. — Штрафуємо за такі речі.
— Що ж, будь ласка, — погодився Дьомін. — Так сталось, пробачте.
— Чия машина? — діловито спитав дружинник, вносячи і свою долю у справу.
— Моя машина.
— Документи.
Дьомін дістав права водія, подав їх міліціонеру. Той взяв, підійшов до багажника, звірив номер.
— Культурні люди, а таке влаштовуєте, — продовжував докоряти він. — У громадському місці.
Ніхто вже на них не дивився, пішла й тітка з квітами, і дружинник з надією подивлявся на всі боки.
— Дома треба сваритись, — повчально закінчив він. — Можете їхати.
Вони відійшли, а Дьомін ще трохи постояв. Зиркнув на годинник — одинадцять. Лише три години минуло. Дьомін зітхнув, полегшено, радісно, підвів голову — ясне небо, сонце. З ревом приземлився лайнер.
Сів у машину, вставив ключ запалювання, але заводити не став — руки тремтіли.
— Я злий, Таню, я жорстокий! — вигукнув Дьомін у шаленій радості. — Тому, що я щасливий! Вам нікуди піти, нікуди поїхати — тільки до мене! Я радий, Таню, я егоїст клятий, лайте мене, бийте!
— У вас є хусточка? — спитала вона.
Він подав. Вона витерла обличчя, очі, голосно, уривчасто зітхнула й повернулася до нього. Брови зсунуті, губи стиснені, вона наче чекала удару.
— Не треба, Таню, — Дьомін підніс руку до її обличчя, м'яко, ніжно розгладив складку між бровами. — Все буде гаразд. Таню, я хочу, щоб ви мені повірили. — Він прийняв руку, — і її брови знову напружились. Я вас ніколи не залишу, Таню, ні в якій біді. Ви будете жити у нас, займете кімнату — і все. Скільки захочете, стільки й житимете, — ніжно говорив і говорив Дьомін. — Зараз приїдемо, я напою вас чаєм, будете відпочивати, а я швиденько одвезу цей чортів чемодан і все полагоджу, Таню, все влаштую. Мене зрозуміють, і Шупта зрозуміє, і Дулатов тим більше. Відійдете, заспокоїтесь. Будете жити. А потім можна поїхати. На Чорне море, якщо хочете.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Троє в машині», після закриття браузера.