Читати книгу - "Гості на похоронах, Страшні оповідання на ніч"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Останні промені сонця потроху покидали багряний небосхил, який своїм відтінком нагадував мені театральну завісу. Немов за сценарієм великої вистави, захід сонця зовсім скоро зміниться настанням ночі, де кожна нова зірка, що з'являється на небосхилі, ставала глядачем загадкового дійства, що відбувається на землі.
Першим нашим кроком стало відвідування цвинтаря, куди ми і звернули, дійшовши до кінця вулиці. Мені в очі одразу впала церква – вона була єдиною світлою плямою в мороці, що огортав могили. Освітлювана настінними ліхтарями, з настанням ночі вона набувала більш готичного вигляду через фантасмагоричні тіні, що блукали її стінами. Між могил ще де-не-де самотньо бродили люди.
Ми ступили на цвинтар і прослідували прямо до місця злочину, де ще вранці на холодній землі лежала відтята голова сторожа. Детектив почав пильно вдивлятися туди, де саме священик виявив свою страшну знахідку.
– Почнемо наші пошуки звідси? – озирнувшись на всі боки запитав я.
Детектив трохи забарився з відповіддю.
– Як добре, що сьогодні не було дощу, – нарешті почув я, – Так! Самі того не підозрюючи, вурдалаки значно полегшили нам завдання.
– Як це? – здивувався я.
Володимир Кирилович поліз у кишеню свого піджака.
– Зараз я вам продемонструю!
Витягнувши з кишені ліхтарик, детектив увімкнув його і спрямував яскравий промінь світла на землю.
– А тепер дивіться фокус.
Детектив перемкнув режим на ліхтарику і тепер він став світити ультрафіолетом. Земля миттєво засяяла численними світловими плямами.
– У пошуку наших злісних істот нам допоможе сторож. Кров, що сочилася з його тіла, вкаже нам вірний шлях.
Уже вкотре я був приголомшений уміннями та кмітливістю цієї людини!
Ми вирушили в довгу дорогу, яка пролягала через усе поле – а воно було дуже великим! Тим часом непомітно підкралася ніч. Рідкісні, але густі хмари заволікали серп місяця. Часом тонкі місячні промені, що проривалися через просвіти хмар, кидали свої срібні відблиски на безкрає поле. Моїм обов'язком було стежити за оточенням і повідомляти детективу про можливу небезпеку, що насувається, тому я постійно спрямовував світло свого ліхтарика на всі боки, з великою увагою вдивляючись у ніч. Однак, на щастя, все було спокійно.
За час, що ми йшли, я знову замислився над тим, скільки всього неймовірного ми з сестрою пережили з моменту похорону нашого брата, і в якийсь момент зрозумів, що я так і не попросив вибачення в детектива за свої сказані в пориві злості слова. Необхідно було виправити цей недолік просто зараз, і я зробив глибокий вдих.
– Володимире Кириловичу, – сказав я, набравшись сміливості, – Дозвольте попросити у вас вибачення.
– Хм, несподівано! – здивувався детектив, – За що це?
– Річ у тім, що мене все ще мучать ті слова, що я вам сказав тоді, будучи в гарячці після того, що сталося в Малій Солтанівці. Я хочу вибачитися перед вами за це. На жаль, мені не вистачило духу сказати вам цього раніше.
– Ви хороша людина, – посміхнувшись відповів мені детектив після невеликої паузи, – Тоді дозвольте і мені вибачитися перед вами.
Його слова стали для мене великою несподіванкою, що я з цікавості навіть втратив колишню пильність, і світло мого ліхтарика подальші кілька хвилин було спрямоване лише в один бік.
– А ви за що просите в мене вибачення?
– Я винищую різного роду нечисть, – почав детектив, – уже понад тридцять років. Спершу я полював поодинці, довго шукав її прояви, вистежував, і активно справлявся з нею, але згодом став прислухатися і до людей, які не розуміли, що їх дошкуляє, як у вашому випадку. Так я став винищувати нечисту силу вже в набагато більшій кількості, і від подібних пропозицій у мене не було відбою. Але в кожній роботі бувають свої нюанси. У моїй роботі нюанс полягає в тому, що я досягаю поставленої мети за всяку ціну, і я абсолютно не цураюсь користуватися в цьому своїми наймачами або іншими випадковими людьми. Бувають справи, де можуть загинути абсолютно невинні люди, як ось сторож – його жертва, як бачите, зробила нам велику послугу.
– Зачекайте, – перебив я детектива, – Ви і мною користувалися у своїх цілях?
– Так, – отримав я у відповідь, – Випадок у Малій Солтанівці аж ніяк не випадковість, а ретельно спланований мною план. Але тут є невелика помарка – якщо смерть сторонніх людей не обов'язкова, то її краще уникнути. Як я вже казав, ті люди на фотографіях, які загинули у Фастові, Великій Снітинці та Вишняках, стали жертвами власної цікавості, і, якби вони не перейшли дорогу вурдалакам, жили б собі спокійно й далі. Цього я хотів домогтися і від вас, знаючи, як завзято ви бажаєте покарати осквернителів могили свого брата. І покарати зовсім не за законом. Тому я і вручив вам пістолет під приводом "для самозахисту", припускаючи, що ви спробуєте влаштувати самосуд тим, кого я впізнаю як винних.
– Якщо смертей сторонніх людей можна уникнути, і ви їх уникаєте, – знову перебив я його, – Але в такому моєму стані, слідуючи своїм планом, ви раптом наважуєтеся довірити мені пістолет, то я міг би таким чином через необережність вистрілити в абсолютно будь-яку людину, зокрема й у вас.
– Абсолютно вірно, – відповів мені на це детектив, – Тільки ось пістолет не був насправді зарядженим. Бачте, мені лише необхідно було, щоб ви дали вурдалакам можливість запам'ятати свій запах, щоб пізніше вони могли вас вистежити. А я тим часом – підготувати для них пастку. І як бачите, все спрацювало, як треба, і всі при цьому залишилися живі.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гості на похоронах, Страшні оповідання на ніч», після закриття браузера.