BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Мій бос — ідіот, Томас Еріксон 📚 - Українською

Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"

58
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Мій бос — ідіот" автора Томас Еріксон. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 78
Перейти на сторінку:
йому увагу.

Це все. Тепер час переходити до справи.

Тепер ви вже все знаєте про свого жовтого начальника

Насправді — ні. Є кілька речей, на які вам слід зважати. Йдеться про те, чого вам справді слід сторонися, наче вогню. Як і в червоних начальників, є дещо, на що жовті дуже сильно реагують.

Я накидаю вам кілька ідей того, як ви можете діяти, щоб не засмучувати свого жовтого начальника, якщо на це немає поважної причини.

Удавати із себе робота…

Визнаю, що це, мабуть, не найбільша проблема. Проте, як я вже згадував, навіть жовтому начальникові подобається відчувати, що у вас із ним добрі стосунки. Якщо ви занадто замкнені, він думатиме, чи все у вас гаразд. Намагайтеся бути більш відкритим і сердешним, і ваші стосунки будуть кращими.

Приклад: жовта начальниця повертається до роботи після осінньої відпустки й розповідає довгу історію про те, як вона мало не вбила себе, коли впала з драбини, тому що вони з чоловіком розпочали ремонт будинку. Свою оповідку вона закінчує запитанням: що ж робили ви під час відпустки. Її справді засмутить, якщо ви відповісте з незворушним обличчям: «Я чітко йду за своїм десятирічним планом».

Критикувати начальника так, щоб хтось це чув…

Найчастіше саме начальник надає зворотний зв’язок — позитивний чи негативний — своїм підлеглим. Однак начальство — це теж люди, і трапляється, що іноді й ви маєте дати їм свій зворотний зв’язок. Якщо ваш начальник жовтий, є одне просте, але головне правило, якого ви повинні неухильно дотримуватися.

Якщо ваш зворотний зв’язок позитивний, то немає значення, якщо його чує весь світ. Начальник сприйматиме похвалу себе з гордістю. Крім того, я вважаю, що вам інколи все ж треба хвалити свого начальника. А якщо ви маєте можливість сказати це в мікрофон по внутрішній звуковій системі офісу, то чому б так і не зробити? Вам просто потрібно також подумати, що, на додаток до цього, ви скажете своїм колегам. Вони можуть подумати, що ви — підлабузник, тому подумайте, як це зробити коректно.

Однак, якщо ваш зворотний зв’язок негативний, вам, безперечно, слід передати його віч-на-віч. Мало жовтих людей (якщо такі взагалі є), яким подобається слухати критику в присутності інших. Їхнє его страждає від цього, до того ж це не зовсім і ввічливо. У разі з начальником це ще гірше. Якщо ви будете занадто суворі, це завдасть сильного удару по ваших взаєминах.

Стежте за тим, щоб двері були зачинені, й періодично посміхайтеся, навіть якщо розмова серйозна. Запропонуйте, як вирішити те, що, на вашу думку, між вами не так.

Покажіть, що ви хочете брати активну участь у розв’язанні цієї проблеми. Якщо ця розмова відбувається під час щорічної оцінки діяльності, і ви вже дійшли до цього незручного запитання про діяльність вашого начальника, то можете просто зламати завісу мовчання фразою: «Упс, є ось дещо, зверніть увагу…»

Уточнення: навіть жовті начальники повинні навчитися приймати критику. Це все, що я хочу сказати. Але ми говоримо про те, яким чином ви цю критику їм повідомляєте.

Марнувати їхню молодість на теоретичні дискусії…

Жовтим особистостям цікаві почуття та переживання. Вони хочуть поговорити про майбутнє, вони — візіонери, іноді відірвані від реальності. Якщо ви розгорнете розмову, насичену багатьма фактами і до того ж занадто теоретичну, то втратите увагу свого начальника.

Нюанси й доскіпливі дані — до третьої цифри після коми, смертельно нудні для жовтих. Начальник подумки полишає вас і починає думати про щось інше. Може навіть почати говорити про щось інше. Або він почне гратися з телефоном замість слухати вас. Незалежно від того, яким важливим є те, про що ви повідомляєте.

Пам’ятайте, жовті — не найкращі слухачі у світі. Майте це на увазі, відповідно підлаштуйте під них своє повідомлення.

Не сміятися, коли всім навколо весело від влучного жарту…

Ми наближаємось до граничної межі між приязним ставленням до начальника та підлабузництвом, і я довго розмірковував, чи варто давати цей підрозділ у книжку. Зрештою, вирішив це зробити, бо щиро вірю в розуміння інших людей.

Якщо червоні начальники можуть розлютитися тим, що ви намагаєтесь здобути їх прихильність, жовті начальники не мають абсолютно нічого проти, якщо колеги знають, коли сміятися. Це залежить від того, як ви самі до цього ставитесь. Свідоме стискання щелепи, коли начальник «шуткує» якийсь жарт, може бути дуже недоречним. Звісно, все залежить від ситуації, і бувають моменти, коли така поведінка є цілком прийнятною. Я просто маю на увазі, що ця стратегія нічого особливо не дасть. Начальник подумає, що ви — нудний і відморожений. Є ризик, що з цієї причини він охочіше спілкуватиметься з привітнішими колегами. Так, у цій ситуації ми стоїмо на межі, я згоден, і, крім того, це не має нічого спільного із самою роботою.

Багато хто з нас сприймає жовту поведінку як дещо незрілу, але нам треба розуміти, що в ній є як свої недоліки, так і свої переваги. Чи потрібно посміхатися щоразу, коли начальник жартує? Звісно ж, ні. Щодо цього ви можете вирішувати самі. Можливо, ви думаєте:

«Я хочу зберігати свою психологічну цілісність». Я вас за це поважаю. Вибір — цілком ваш. Однак, якщо ви смієтесь, це в жодному разі не зашкодить вашим стосункам.

Розділ 9. Чому вам потрібен саме зелений начальник

Мій досвід показує — щодо зелених начальників є певна модель. Ситуація у цьому разі є трохи складнішою, бо зелена поведінка стосується багато чого, що напряму не пов’язано з керуванням. Як ви вже бачили раніше, зелені прагнуть бути частиною групи, а не виділятися чи бути в центрі уваги. Ухвалення рішень може бути для них викликом, вони не завжди цінують зміни. У таких начальників, як і більшості зелених, проблемне ставлення до конфліктів.

Водночас вони, безумовно, набагато сердечніші за інших, особливо червоних, начальників, і багато хто хоче мати начальника саме з таким характером. Цей тип особистості сприймають як більш людяний і дбайливий. Зелені також готові робити щось для інших. Вони пам’ятають дні народження колег і партнерів. Друзі, у мене навіть був начальник, який знав, коли день народження в мого кота!

Ці якості подобаються багатьом людям — і це зрозуміло.

Крім того, у їхній ієрархії першою стоїть команда, а вже за нею — власне его. Такий начальник завжди намагатиметься захистити свою команду. Примітка: «намагатиметься». Ми не впевнені, що цього достатньо, бо іноді це може призвести до конфліктів із начальством на вищих рівнях компанії, але він буде робити це завжди.

Звісно, наступним є питання про зміни.

Зелені прагнуть стабільності. Якщо ви маєте подібну рису зеленої особистості, то ви інтуїтивно розумієте підхід вашого начальника до роботи. Насправді ви вдвох хочете одного й того самого. Оскільки зелений тип поведінки, безумовно, є найпоширенішим, більшість людей хочуть собі начальника, який не перевертає компанію догори дриґом із регулярністю раз на

1 ... 19 20 21 ... 78
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"