BooksUkraine.com » 📖 Детективи » Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура 📚 - Українською

Читати книгу - "Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура"

212
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Покійник «по-флотському»" автора Наталія Михайлівна Лапікура. Жанр книги: 📖 Детективи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24
Перейти на сторінку:
Працювала вона в зоні за фахом.

Щодо Голови Комісії, котра врятувала їй життя, то вона зробила найвищу для радянської жінки кар'єру в Україні — стала Головою Президії Верховної Ради. Цю посаду в незалежній Україні ліквідували. Сама жінка залишила про себе добру пам'ять, бо зробила людям багато хорошого, зокрема, виправила немало суддівських помилок. На жаль, після серпня 1991-го року вона відійшла від політики і громадського життя. Шкода!

А от стосовно тієї жебрачки, то спрацював принцип про горбатого, котрого лише могила вирівняє. Вона вийшла на волю років через сім, по амністїі, і знову взялася за старе. Востаннє її судили вже в незалежній Україні. Чекала смертної кари. На загальне здивування, одержала всього дев'ять років ув'язнення.

Олекса Сирота:

Закінчилося літо і до Києва повернулися не лише діти, студенти та щасливі відпускники. Професійні грабіжники, аферисти, кишенькові злодюжки відігрілись на Сочинських та Ялтинських пляжах і взялись за старе. Мене закрутили справи. Пам'ятаю, вже листя пожовкло і стало облітати, але сонце вдень ще добре пригрівало. Того року природа подарувала Києву довге бабине літо. Я поспішав кудись у районі Печерського мосту, коли почув радісний вигук:

— Сирота, сискар, ходи сюди! Народ зве!

Інтонації «народу» вказували десь на півлітра випитого. І то не кави. Я озирнувся — за столиком однієї з небагатьох у місті літньої кав'ярні сиділо троє добряче п'яних чоловіків. Підійшов ближче — і пізнав прапорщиків зі спортроти. Шість порожніх пляшок підтвердили, що моє перше враження відносно кількості спожитого алкоголю виявилося помилковим. Вояки були у тому стані, коли всі люди — брати, але горе тим, хто цю думку не поділяє. Я підсів до столика і прийняв запрошення випити. Прапорщики, виявляється, вже не перший тиждень поминали колегу, причому особливо вразила їх не сама смерть приятеля, бо «всі там будемо!», а спосіб затирання слідів злочину.

— Сирота, брате, — розплакався у мене на плечі отой, що любив трахати свою благовірну, встромивши її обличчям в холодець, — яка смерть! Яка несправедливість! Як вона його!.. Навіть могилки немає, аби ми оце разом поплакали, квіточку принесли, за упокій душі випили!..

Я вже збирався порадити служивим, аби вони поридали, а заразом поклали квіти і підняли чарки над отим унітазом, куди спустили після попередньої кулінарної обробки «макаронника по-флотськи». Але прикусив язика. П'яний прапорщик зі значком майстра спорту — то воістину нечиста сила. Краще не заводитись.

— Якби не я, він би жив! — бив себе в груди любитель сексу під холодне. Я миттю нагострив вуха — про що це він? Може, отого кавуна другу подарував? Е, ні — веселіше:

— Того вечора, в суботу, він у наряд заступив, помічником чергового по роті. А перед цим мені каже: «Василю, я тебе, як мужик мужика, прошу! Моїй курві треба позапланову перевірку влаштувати. Підміни на пару годин!» Ну, раз треба, то треба. Почекали пару годин після відбою, він узяв чергову машину і поїхав. А я його пов'язку начепив і сиджу, як король на іменинах. Бо хто нас перевірять буде, ми ж не ПВО! У мене кум в їхньому штабі, так повіриш, за рік жінку на три кілометри недо: «того»!..

Тільки почнуть, дзвінок: «Готовність номер один! Злазь, біжи!» Злазить, біжить із задертим цим, як його… Про що я?

— Про те, як приблизно о першій годині ночі ви підмінили на чергуванні вашого покійного друга, а він сам на службовій машині поїхав додому.

— Точно! Сказав, як усе чисто, то він одразу назад. А як заловить, то буде розбір польотів по олімпійській програмі — до самого ранку. І я тоді теж до підйому прокукурікаю в казармі. А він за мене колись відчергує.

— І що, машина повернулася без вашого друга?

— Точно! Що то сискар — все точно зрозумів! У них з водієм домовленість була — якщо через десять хвилин не повернеться, то «газик» їде в роту. Ну все, думаю, заловив, нарешті. В понеділок все розкаже, буде що послухати. А в понеділок доповідають: «Пропав!» І якби не ти, сискар, ми б і досі не знали, яку страшну смерть прийняв наш бойовий друг од зрадливої руки невірної дружини. Вип'ємо!

Але пити вже не хотілося. І все випите миттю випарувалось з моєї голови, коли я збагнув, що і моя версія, і щиросердне визнання — то, вибачайте, дверцята до того місця, через яке не один мужик постраждав. Не було теплого серпневого вечора та сімейної ідилії навколо принесеного кавуна. Був суцільний армійський бардак, де ніхто і нічого толком не знає, де на службових машинах висліджують невірних дружин, а начальству — один чорт, як тебе звати: Іванов, Шевченко чи Поцкхерашвілі! Головне, аби в належному за статутом місці стовбичило щось із належною пов'язкою на рукаві кітеля чи гімнастерки.

Все простіше від армійських матюків. Правдою була лише кров на кухні. А решта? Пара коханців, ревнивий бугай-симментал, котрий заплатив життям за надмірну цікавість. Міцні чоловічі руки запакують труп у якийсь мішок. Далі світло в під'їзді вимикається на кілька хвилин, вантаж пакується в багажник машини, підігнаної під самі двері. І доки вона вдома замиває сліди, він, коханець, топить форму у Дніпрі, а її носія закопує десь подалі. В моїй службовій біографії був геніальний за своєю простотою епізод: небажаний труп заховали на цвинтарі, у свіжу могилу, на глибину один метр. Потім горбочок упорядкували, прив'ялі квіти з підсохлими вінками поклали на старе місце — шукай вітра в полі! І таки шукали б, аж тут невчасно померла бабуся основного покійника і її вирішили «підпоховати» до коханого онука, аби не витрачатись згодом на зайвий надгробок. Отут і з'ясувалося, що на довічну жилплощу онука хтось уже незаконно прописався. Ну, решта — то вже справа міліцейської техніки.

Треба віддати належне медсестрі — попри мою настирність і власний страх, вона вигадала геніальну версію. Згубила себе, але врятувала коханця. Як там говорила її подруга-лікар: «В чомусь краща за інших. Розумніша…»? Розумніша! Тому й пошила нас, лягавих, у дурні. Господи, чому ж ніхто не запідозрив існування третього? А він чому мовчав, доки йшло слідство та суди з апеляціями? Хто він

1 ... 23 24
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура», після закриття браузера.

Подібні книжки до «Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура» жанру - 📖 Детективи:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Покійник «по-флотському», Наталія Михайлівна Лапікура"