Читати книгу - "Женька Жменька-Едісон"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Шукай лопухи!
Котя виконував розпорядження точно і негайно. Він бачив зараз живе діло! Це вам не алмази з олівців і не золото з Чорного моря! Женька тим часом ліпив коржі, загортав їх у лопухи і клав у яму на гаряче каміння. Потім звелів нарвати ще й рогози.
— Присиплемо зверху!
Далі почалося щось зовсім незрозуміле: Женька засипав яму землею і зверху почав знову розкладати багаття.
— Згорить усе, — спробував заперечити Котя.
Женька не звернув анінайменшої уваги на це зауваження, а все підкладав і підкладав сухі гілочки. Багаття горіло, аж гуло.
… А хліб не згорів!
Коли Женька, відгорнувши жар, відкопав яму, звідтіля запахло хлібом, і це найбільше здивувало Котю. Далебі, Женька щось-таки та вміє.
Женька діставав одну за одною печені паляниці. Вони аж пашіли. Котина рука мимоволі потяглася до паляниці. Женька відклав набік одну, наипишнішу, другу простягнув Коті, третю взяв сам.
— Це я матері повезу, — пояснив він.
Котя, не дляючись, відразу дав роботу зубам…
Так, це був хліб. Звичайно, він був трохи не такий, як пекла тітка Оксана, він був не такий, як приносила з магазину мама. Він гірчив і мав якийсь незрозумілий присмак, але все ж таки це був хліб!
Розділ шістнадцятий, найкоротший
«Ми вже їдемо. Ми у вагоні. Ми їдемо додому і завтра будемо дома. Але зараз станція, поїзд стоїть, і я розпечатав конверт, який мені встромив у руку дядько Захар. Перед від'їздом я попросив його скласти мені список всіх книжок, які мені слід прочитати, щоб почати робити різні біологічні досліди. І що, ви думаєте, написав дядько Захар? Він склав список всіх шкільних підручників і ще написав такі слова: «Женю, перш за все читай уважно ці книжки. І ще: перш ніж робити відкриття і винаходи, спробуй виростити власними руками звичайне деревце або кущ картоплі. Смак хліба ти вже знаєш. Бажаю удачі!»
Невже справді так починаються всі винаходи?
На цьому записи у щоденнику Женьки Жменьки закінчуються, а з ними і повість.
Оглавление Микола Білкун ЖЕНЬКА ЖМЕНЬКА-ЕДІСОН Гумористична повість Розділ перший, з якого ще нічого не ясно Розділ другий, у якому дещо прояснюється Розділ третій, у якому йтиметься лише про металолом Розділ четвертий, у якому Котя відповідає на запитання Розділ п'ятий, короткий, але трагічний Розділ шостий, де йтиметься про біоніку Розділ сьомий, де Анатолій справляє пилососа, а Женька збирається полювати на ведмедів Розділ восьмий, який починається Котьчиним листом до мами, тата і бабусі Розділ дев'ятий, де хлопці знайомляться з лісом Розділ десятий, дуже не схожий на розділ третій Розділ одинадцятий, з якого видно, що ліс хоч і не страшний, але налякатись там можна до смерті Розділ дванадцятий, у якому дядько Захар розповідав про ліс Розділ тринадцятий, теж на початку трагічний Розділ чотирнадцятий, де Женька добуває гадючу отруту Розділ п'ятнадцятий, де розповідається про смак хліба Розділ шістнадцятий, найкоротший
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Женька Жменька-Едісон», після закриття браузера.