Читати книгу - "Таємниця підводного човна"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Все ясно!
— Що тобі ясно? — не зрозуміла Галка.
— Це все одна шайка! Той тип на катері зранку, тепер ось цілий адмірал!
— Чому ти так вирішив?
— Катер — військовий! Корабель — теж військовий, хай навіть списаний, як ти кажеш… чи як тобі сказали. Це ж не перша пропозиція тут, згадай, ти ж сама казала.
— Ну, казала…
— От і маєш! Спершу просто так, розвідували, зондували грунт, як то кажуть. Потім вирішили нахабно вкрасти. Тепер ось третя спроба, офіційна. Я б навіть сказав, урочиста. Невже ти думаєш, Галю, що Футбол як товар зацікавив тут величезну кількість народу? Паво, — повернувся Данило до голомозого, — вам там, у селищі, страус нікому аж так терміново не потрібен?
— А що з ним робити, — пробурчав Павло. — Перші дні, як ви сюди заїхали, люди ще цікавились. А потім забули, своїх проблем у кожного навалом.
— Бач! Активно цікавляться ним тільки на військових катерах і військових кораблях. Трималася б ти подалі від адмірала Союзова.
— Та ж він сам мене знайшов, хіба не чули?
— Отож, — Данило знову глянув на Павла. — Твоя допомога, Паво, нам знадобиться, і то серйозна. Без тебе в цьому ділі ніяк.
— Яка допомога? — стрепенувся Павло.
Данило коротко, без подробиць, розповів Галці про зустріч з Капітаном, «Рибку» та підводний човен на дні Храмової бухти. А коли скінчив, тут-таки, не даючи дівчині вставити слово, підсумував:
— Саму тебе тут у світлі сьогоднішніх подій лишати не можна. Ми завтра йдемо з Капітаном. А Павла я просив би побути з тобою увесь той час, поки нас не буде.
— Охорона? — стрепенувся голомозий.
— Данько, ти забув — зі мною Футбик, — нагадала Галка. — Кращої охорони, по-моєму, не знайдеш на всьому узбережжі.
— А хто Футбика охоронятиме? поцікавився Лановий. — Ти, Галю, не зовсім розумієш, які люди ним зацікавились. Військові моряки. Вони захочуть — скрутять нашого африканського друга бубликом. Завантажать на свій «Ковчег» і вийдуть у відкрите море. Ти в міліцію побіжиш заявляти на пана адмірала? Рятуйте, адмірал страуса вкрав?
— Ну, а Павло як зможе захистити?
— Він місцевий. Придумає щось. Паво, при потребі є куди сховатися?
Від такої несподіваної уваги до своєї персони Павло знову пожвавився, споважнів навіть.
— Придумаємо щось. Там каменоломні, з того боку селища. Я їх облазив уздовж і впоперек. Бою гадам не дамо, але втекти й сховатися, думаю, зможемо.
— Може, все ж не дійде до такого геройства, — озвався Богдан.
— Все одно Галку саму на березі лишати не можна, — відповів Данило суворо. — І закриваємо тему. День сьогодні аж надто насичений. Завтра — важливі справи. Гайда по домівках, відпочити треба.
Потиснув голомозий Павло на прощання руку Данилові, легенько труснув Галчину руку, обережно торкнувся страусового крила. Трошки подумав — простяг правицю й Богданові. Той, ніби нічого й не сталося між ними, потис її міцно. Це втішило Данила: мир завжди добре, бо їм ще тільки взаємних образ перед початком серйозної операції бракувало…
Прокинулися бадьорі, готові до великої пригоди. Навіть Футбол перейнявся загальним настроєм: ступав поважно, войовничо, скидаючись на справжнього бойового страуса, якщо такі десь бувають.
Павло на своєму човні, зі своїм біноклем уже чекав у Корабельній бухті на старому місці. Домовились, коли хлопець повернеться до Галки, а коли — назад у затоку, аби знову забрати їх. Поки все узгоджували, Данило відчув, як легенько тремтить тіло в передчутті нових і небезпечних пригод. Побоювався, щоб Богдан його хвилювання не помітив: засміє за своєю звичкою, закепкує, та ще й при Павлові. Ні, старий, вирішив подумки, тут триматися треба.
Сіли в човен. Махнули Галці й страусу. Рушили.
Розділ 23
У якому Капітан, Данило Лановий та Богдан Майстренко йдуть на дно
Капітан уже чекав на них у своїй потаємній затоці.
Сидів на поверхні «Рибки» точно так, як учора з ними прощався. У незмінному водолазному костюмі, хоча й без акваланга. Непевне, він був усередині.
Забачивши Капітана, Богдан не стримався: ї??я А ви тут ночували чи як?
— У човні спати незручно, — серйозно відповів Капітан. — Якщо тебе, цікавцю мій дорогий, справді хвилює, де ваш капітан провів цю та інші ночі, то рапортую: став табором неподалік. Намет, спальник, консерви. Все, що мені треба. Ще запитання будуть?
Тепер би Богданові промовчати. Та любив Майстренко, аби навіть у таких випадках останнє слово лишалося за ним.
— Класно! — відповів.
— Тоді — вперед. Команда — на борт! Всі по місцях!
Спочатку Данило, за ним — Богдан обережно перелізли з човника на «Рибку», причому Богдан ледь не втратив рівновагу. Капітан тим часом уже зник у череві субмарини. Майстренко, не роздумуючи, ковзнув за ним у люк. Лановий, трошки повагавшись, озирнувся на Павла, ніби шукаючи в нього якоїсь підтримки, промовив:
— Давай. Як домовились. Галку пильнуй. Ну, і за нами ж вертайся.
— Зробимо, — серйозно запевнив його Павло.
Набравши повні легені повітря, так, немов пірнає, а не лізе в металеве черево, Данило спустив ноги в люк, взявся руками за краї, опустився.
Його огорнула суцільна темрява.
Так видалося спочатку. Очі, звиклі до яскравого сонячного світла, не відразу призвичаїлись. Але поступово Данило зрозумів: не так уже тут, усередині, й темно. Горіло кілька невеличких лампочок. Не надто сильно, але достатньо, аби роздивитися, що тут і як.
Покрутивши головою, Данько насилу стримав розчароване зітхання. Так, ніколи раніше не був хлопець на борту жодного підводного човна. Де там — навіть на військове судно не заходив. Та й на цивільному пароплаві не ходив, якщо не вважати таким катери, що плавають Дніпром, катаючи туристів від Річкового порту в бік Київського моря чи повз Печерські пагорби. Через те сподівався побачити в череві субмарини багато цікавого й несподіваного.
Звісно, «Рибка» була набагато меншою за типовий підводний човен. Всередині це підводне човенце виявилося тісним, похмурим і задушливим. Якщо стати на повен зріст, голова в стелю не впреться, але тільки тому, що розрахований човен на людину середнього зросту. Коли ним пересувався Капітан, його маківка лише на кілька сантиметрів не досягала стелі.
— Як вам тут?
— Нормально, — пробубонів Богдан. — Навіть круто, я сказав би.
— Може бути, — обережно висловився Данило.
— Може бути краще, — додав Капітан. — Експериментальний зразок, командо моя дорога. Коли вже на те пішло, я б назвав свою «Рибку» таким собі гібридом. Чимось середнім між власне підводним човном та батисферою. Знаєте, що таке батискаф?
— Ага, читав, — озвався
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таємниця підводного човна», після закриття браузера.