Читати книгу - "Печериці в законі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Розмова — пізніше. Я вас із друзями познайомлю. Хороші хлопці. Але зробіть простіші обличчя, а то теорія Ломброзо у вас на лобі аж світиться.
— Все так страшно?
— Ну не страшно, а видно… відбиток інтелектуальної праці й кабінетного існування, — пожартував Славко.
— Бачиш, вже і спідниця не допомагає, — глибоко зітхнувши, прошепотіла Марго.
— Це — моя хороша й дуже симпатична подруга Марго, а це — її подруга Катя. Діма і Микола — мої товариші. Дмитро Олександрович — керівник обласної філії страхової компанії, а Микола Васильович — бізнесмен.
Марго в цей час штурхнула Славка: не кажи, мовляв, де ми працюємо, не залякуй людей.
Славко елегантним порухом руки запросив друзів до ресторану.
— Ну і де тут кухня? Де стіл? Приємні розмови? — закочуючи уявні рукави, запитала Марго.
— Пропоную спочатку страви, а потім — приємна вечеря і ще приємніше спілкування, — підтримала свою подругу Катя.
Любителі готувати й охочі навчитися цього тонкого мистецтва вже купчилися на кухні довкола шеф-кухаря ресторану, приглядаючись до майстер-класу. До них приєдналася і Катя, яка стала однією з трьох жінок в оточенні одинадцяти мужчин.
Більшість присутніх жінок у вишуканих вечірніх сукнях чекали своїх кавалерів за столиками, спілкуючись і роздивляючись меню. Ті, хто прийшли вперше, роздивлялися інтер’єр ресторану, гуляючи залом із бокалами вина.
Маргарита присіла за невеличкий круглий столик у напівтемному кутку біля рояля.
Дмитро й Микола відразу склали їй компанію. Вони, відгукнувшись на запрошення товариша, прийшли сюди не готувати і не їсти, а просто цікаво провести вечір.
— Така гарна жінка і сама? — стандартною фразою почав розмову Дмитро.
— Марго чула таке разів зо двадцять — тридцять на рік. Але давненько вже не пропонували «будь моєю дружиною». Чергове запитання як завжди не викликало в Маргарити жодної реакції.
— Уже не сама, — відповіла вона, намагаючись не виказати себе. — Мені взагалі сумно не буває. А у вашій компанії — тим більше.
— Чому ж Славко приховував від нас таких подруг? — привітно усміхався Микола.
Марго і таке чула не раз. А в голові крутилося: «Спочатку питають, чому Славко приховує, а потім — самі ховаються. Як мені це набридло. Але ж не всі однакові». Хоча кожне знайомство до переконань Маргарити вносило ще більшу невпевненість. «Один із них точно одружений, інший — також не факт, що самотній».
— Одружені? — Марго вдарила запитанням впритул і пригубила свою улюблену віденську каву, щоб підкреслити завислу паузу.
Дмитро перший вийшов зі ступору, продовжив розмову:
— Були.
«Були вчора і будемо завтра, а сьогодні — рекламна пауза», — скептично подумала Маргарита.
— Як вечір? — підійшовши до столика, поцікавився Славко.
— Добре, але кавою не наїсишся. Де там наш кулінар? — запитала Маргарита і встала зі стільця.
Три захоплені чоловічі погляди схрестилися на ній, як театральні прожектори. Маргарита на мить знітилась. Але велике дзеркало в різьбленій рамі підказало їй причину цього захоплення. Світло настінної лампи вималювало її силует, підкресливши досконалі жіночі форми. Каштанове волосся, підібране догори, відкрило високу шию.
Сережки з маленькими бірюзовими камінчиками зробили очі ще більш пронизливими і глибокими. Невеликі, але природно пухкенькі губки, відблиснули кораловими переливами. Філіжаночка кави в напівоголених руках довершила образ елегантної красуні з рисами аристократки.
Добрі півхвилини Маргарита шкірою відчувала оту хвилю, яка захлиснула всіх трьох мужчин за столиком. Хвилю бажання заволодіти нею на сьогодні, на вечір, а може й на ніч…
Катруся перехопила її погляд, кивком показала: вже йду. Все, хлопчики, шоу скінчилося.
— Ти справді — не така! — шепнув у вухо Славко, тільки-но Маргарита знову присіла за столик.
— Яка — «не така»?
— Ну не така. Ти — така… — ледь стримуючись, щоб не обмовитись про професію Маргаритки, продовжив Славко. — Не така, як завжди.
— Я завжди така. Треба просто вміти вчасно побачити! — віджартувалася Маргарита. — А зараз ти мені потрібен без свідків на кілька хвилин.
Відвівши за руку друга вбік, Марго спитала:
— Ти знаєш, що за фактом?…
— Знаю! — перебив її Славко. — Не хвилюйся, все нормально. Я вже всю продукцію сам перевірив, всі документи є. Чого мені боятися? Я, правда, ще сам з’ясовую, що могло стати причиною отруєння. Спілкувався з батьками дітей. До речі, з ними все нормально.
Відшкодував вартість лікування і трохи моральної шкоди. А те, що я зараз — єдиний підозрюваний, то це — питання часу. Добре, що все з дітьми обійшлося.
— А ти знаєш, що провадження доручили вести мені? — дещо здивовано й неочікувано запитала Марго.
— Це ж не переоре нашої дружби?
— Та не хотілося б. Але поки що її варто обмежити.
Маргарита побачила, що її слова ніби в серце вкололи Славу. Але ж і лікар часом мусить зробити боляче… Намагаючись завершити неприємну для нього розмову, він спробував змінити тему:
— Діма і Коля — справді хороші хлопці. При грошах, при статусі…
— В «Однокласниках»? — вишкірилась Маргарита.
— Та ні, по життю. Микола, до речі, — розведений, живе сам. Але чомусь не хоче одружуватися вдруге. Як на мене, то він, як і більшість чоловіків, просто боїться відповідальності, обмеження свободи й закоханості. Останнє практично породжує перші дві речі. Часто чоловіки називають це підкаблучництвом.
— Вони плутають кохання і підкаблучництво. Бо підкаблучництво передбачає добровільний перехід чоловіка в підпорядкований стан, а значить і певну його слабкість. А от справжнє кохання передбачає вольові дії чоловіка, спрямовані на те, щоб робити жінці добро, і аж ніяк не обмежує його дій і свободи. У цьому випадку він добровільно бере на себе відповідальність. І за себе, і за неї. А при мудрій жінці — нічого боятися. Вона сама ніколи не допустить, щоб її чоловіка називали підкаблучником, — підсумувала Маргарита.
— Не знаю, можливо, твоя правда. Але ж де взяти таку жінку?
— Не варто думати про жінок, що вони — всі однакові, хитрі, самозакохані. Що, хіба ж не так ви про нас говорите, особливо коли жінка красива? Думай головою, дивися очима й відчувай серцем, а не роби ці три речі одним місцем одночасно. І не помилишся.
Катя вже на стіл накрила, ходімо. Я, наприклад, — після роботи. І зараз більше хочу їсти, ніж говорити.
Славко, обмірковуючи сказане, пішов за Маргаритою.
— Там-та-ра-рам! — Катя демонстративно поставила перед Маргариткою канапки з помідорами та печерицями. — Страва перша — особисто для найголоднішої. Цей вишуканий бутерброд може забезпечити гарний настрій на цілий день. «Сніданок майора»!
— А це, прошу, для всіх, — розставляючи тарілки, Катя озвучувала назви: закуска «Право вибору», ньокі «Щастя офіцера».
За бокалом білого вина і під таку закуску
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Печериці в законі», після закриття браузера.