Читати книгу - "Вареники, млинці, пампушки…, Петро Прокопович Зварич"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
На 2 склянки гречаного борошна — 2 склянки води, 2 яйця, 2 цибулини, 100 г сала.
Галушки гречані з саломУ гречане борошно додають яйце, сіль, воду і замішують некруте тісто, яке розкачують завтовшки 0,5 см і нарізають у вигляді невеликих квадратиків.
Галушки варять у підсоленій воді. Ріпчасту цибулину підсмажують з нарізаним кубиками салом і змішують з вареними відцідженими галушками. Галушки варять перед самою подачею на стіл.
На 2 склянки гречаного борошна — 1/2 склянки води, 1 яйце, 1/2 чайної ложки солі, 2 цибулини, 100 г сала.
Галушки з сиромСир протирають крізь сито або пропускають через м'ясорубку, кладуть у макітру або каструлю, додають цукор, половину борошна, одну третину масла і сіль. Все добре розтирають, потім додають збиті на пінку білки, викладають на посиланий борошном стіл, розкачують довгу смугу завтовшки 1–1,5 см, нарізають галушки у вигляді ромбів, кладуть у киплячу підсолену воду і варять 12–15 хв. Перед подачею на стіл галушки поливають розтопленим вершковим маслом, змішаним з сухарями.
На 600 г сиру — 4 яйця; 1/2 склянки пшеничного борошна, 100 г вершкового масла, 2 ст. ложки пшеничних сухарів.
Галушки київські з печерицямиМ'ясо яловиче і свиняче дрібно нарізають ножем або пропускають через м'ясорубку. В каструлю вливають молоко, розпускають яйця, кладуть сметану, сухарі, розтоплене масло, сіль, розтерту цибулю, товчений перець, попередньо відварену, обчищену і протерту картоплю, обчищений (філе) і дрібно посічений оселедець. Все добре змішують з підготовленим м'ясом, вибивають до гладкості і роблять великі галушки.
Галушки обкачують у борошні, укладають на дно сотейника в один ряд і заливають окропом так, щоб вода ледве покривала галушки, солять, кладуть перець, цибулину, лавровий лист і припускають протягом 15 хв.
Масло розтирають з цибулею в окремому сотейнику, розводять процідженим наваром, в якому припускалися галушки, додають цукор, оцет, сметану, сіль. Підготовленою підливою заливають галушки і вдруге припускають. За цей час смажать печериці і змішують їх з підливою, в якій припускались галушки. Галушки кладуть на тарілку і окремо подають печериці з підливою.
На 300 г яловичини і 700 г свинини — 1/2 склянки молока, 1 яйце, 1/2 ст. ложки сметани, 1/2 ст. ложки сухарів, 1/2 ст. ложки розтопленого вершкового масла, 1/2 чайної ложки солі, 1 цибулина, 5 горошин чорного перцю, 500 г картоплі, 1/2 оселедця, 2 ст. ложки борошна, 2 лаврових листа.
Для підливи — 1 ст. ложку масла, 1 ст. ложку борошна, 1/2 ст. ложки цукру, 1 ст. ложку сметани, 200 г печериць.
Млинці і млинчикиМлинці випікають найчастіше з дріжджового тіста, приготовленого опарним способом. Борошно беруть як пшеничне, так і гречане. Випікають млинці з різними приправами: дрібно нарізаною зеленою цибулею, січеними яйцями, оселедцем, сьомгою тощо. Борошно для млинців беруть найкращої якості, масло також має бути без найменшої гіркості, зіпсованого або прогірклого запаху. Опару для млинців ставлять за 5–6 год до їх випікання і подачі на стіл, бо млинці випікають у той же час, як буде готове тісто. Якщо тісту дати перестоятись, то смакові якості млинців знижуються. Подавати млинці на стіл треба тільки гарячими.
Для опари беруть 1/2 виділеного борошна і розчиняють його в 1/4 норми води або молока і добре вимішують, щоб не утворились грудочки. Одержану гладеньку масу заварюють 1/2 норми рідини і знову якнайкраще вимішують.
Коли опара остигне, додають розведені в теплому молоці дріжджі, розмішують, накривають каструлю чистим рушником і ставлять у тепле (але не гаряче) місце, щоб підійшла. За годину або півтори до випікання млинців опару добре підбивають, висипають другу половину норми борошна, додають жовтки, збиті в піну білки, розтоплене масло (або маргарин), сіль і 1/4 рідини (води або молока), розмішують, накривають рушником і знову ставлять, щоб підійшла. Коли тісто добре підійшло, обережно, не мішаючи його, починають пекти млинці. Хороші бувають млинці, якщо тісто підійшло не менше двох-трьох раз.
Щоб спекти тонкі рум'яні і соковиті млинці, треба користуватися чавунними сковородами невеликого розміру з товстим дном. З самого початку треба підготувати сковороду, щоб млинці не підгоріли. Для цього її посипають сіллю, добре прогрівають і витирають рушником. Сковороди, які не були у вжитку, ставлять на вогонь з яким-небудь жиром і нагрівають 15 хв, після чого жир зливають, а сковороду негайно протирають сіллю.
Найкраще пекти млиці на кількох сковородах. Тісто наливають на сковороду і нахилом її вирівнюють товщину млинця. Перший млинець найчастіше буває невдалим. Однак по перших млинцях установлюють, скільки тіста слід наливати на сковороду, щоб млинці були рівними і тонкими.
Коли млинець на сковороді почне підніматися і зарум'янюватися, його злегка збризкують маслом, перевертають і через кілька секунд знімають на гарячу тарілку (щоб не остигав).
Якщо млинці випікають з приправами, то спочатку розігріту сковороду посипають зеленою цибулею або січеними яйцями, або кладуть шматочки риби, а потім наливають тісто і далі випікають, як звичайні млинці.
До млинців подають розігріте вершкове і топлене масло, сметану, ікру різних сортів, оселедці, сьомгу, кету, сир, бринзу тощо. Вершкове масло до млинців найкраще підготовляти таким способом: кладуть масло в чашку і розігрівають його не на плиті і не перед вогнем, а поміщають чашку у велику посудину, налиту окропом так, щоб вода не доходила до країв чашки і не потрапляла в неї. Існує ще й інший спосіб: розтоплюють масло, як вже сказано вище, не до прозорості, а до густоти вершків, виносять на холод або ставлять на сніг і збивають в піну дерев'яною
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вареники, млинці, пампушки…, Петро Прокопович Зварич», після закриття браузера.