Читати книгу - "Щоденник Україножера"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Суть вчення полягала у Великому Очікуванні, приємній грі на бандурі й залякуванні наддніпрянських гномів-цадиків майбутнім пришестям. Відомо, що деякі гноми-цадики страшно бояться Бандери, незважаючи навіть на те, що багато хто з їхніх сородичів вправно гасав горами в складі ельфійського війська і навіть подавав набої лютувальникам. Згодом на ґрунті цього віровчення виникла синтетична секта ОУН-Шінрікьо, адепти котрої труїли пасажирів токійської підземки іпритом з метою залякування і прагнули помсти.
Культ Мами Зони
Також по всій Наддніпрянщині набув значної популярності містично-побутовий культ богині Мами Зони — оркського походження. Він поєднував у собі мракославну доктрину провини і тілесної кари з неопоганською зухвалістю та вуличним хамством. Цей культ складався з розгалуженої мережі дрібних вірувань і забобонів карно-процесуального характеру та користувавсь неабиякою популярністю серед усіх людських верств. Церква Мами Зони була стихійною організацією месіанського спрямування, мала впливовий пропагандистський апарат у вигляді тисяч вівтарних виконавців, які оспівували Маму Зону у своїх псалмах. Головний пророк культу — чухонський храмовий виконавець Мануїл Куб, котрий прийняв мученицьку смерть від агентів чухонської спілки композиторів (за однією з версій, його забили на смерть тяжким ковбойським гобоєм). Голос цього пророка в записах можна було почути по всій Піднебесній, починаючи від темних вугільних проваль Дриндурасу та Чималої Лугандоні й аж до готичних храмів Львувського Кресу, не кажучи вже про агроельфійські мазанки та оркочухонські нори. Основними споживачами культу були гопніки всіх провінцій, чухонські виселенці, орки, поорчені агроельфи та георгієвські кавалери, хоча адепти траплялися навіть серед містиків-характерників Дикої Хортиці та філософів-космістів.
Недовіра
П’ятим за впливовістю в Піднебесній був цілком місцевий неопоганський симулякр релігійної діяльності — недовіра, з відреставрованим агроарійським пантеоном із Недайбогом на чолі. Адепти культу відзначалися неабиякою живописністю думки і вигадливістю, що межувала з гарячковою маячнею невиліковного алкоголіка. Це приваблювало до них багатьохнаціонал-патріотів,містиків-характерників, фаріонів, кволомийських гномів, краєзнавців і шкільних викрадачів місцевої балачки у вишиванках. Суть вірування полягала в повазі до духів природи, вірі в месіанську долю власного народу, щоденній приязні до сонму богів, вигаданих одним канадійським шизофреником, та вшануванні Змієвих Валів і коровоградського чорнозему. По-сільському нехитрі предмети культу супроводжували їхні богослужіння — священні вуса, молитовні брови, плетені з рубероїду брилі тощо. Культ не відзначався особливою кровожерливістю, тож не будемо зупинятися на ньому надто детально.
Східні секти
Чільне місце в колекції вірувань епохи Піднебесної Наддніпрянської Імперії посідали свіжозапозичені та похмурі культи тибетського походження. Вони не встигли аж так вплинути на світогляд агроельфів, але все ж таки набули популярності серед деяких верств населення завдяки своїй екзотичності, мальовничості і прикольним дзвоникам на мотузці. Оркотибетська церква Бон-Бон, секта жовтобрильників Дупа Кагью, вайшнавські осередки, прихильники Подолай-хами XIV, дзенські школи миттєвого переосягнення й багато інших.
Західні школи
Також були присутніми на соціяльно-культурній мапі й деякі школи західного походження, як-от: вайт-паувер секондхеди — прихильники тевтонського півбога Вервольфа Гримлера, різного штибу вандали та розкрадачі футбольних могил, які культивували бійки під гастрономом, пиздили одне одного та гостей столиці, пили і всіляко розбишачили по ночах. Це, власне, і все, якщо не поринати в подробиці.
Розвідки з новітньої історії Піднебесної Наддніпрянщини
Про новітню гішторію Наддніпрянської Піднебесної відомо чимало. Остання велика війна з Тевтонським Райхом, незважаючи на перемогу, все ж таки підкосила Чухонську Імперію, вона не подужала економічної та культурної конкуренції з потужною країною Реднек Емпайр, і, починаючи приблизно із сімдесятих років XX століття, Чухонська Імперія почала потроху занепадати, аж поки в 1991 році її остаточно не перекосойобило і вона не самоліквідувалася, з гучним лязкотом розпавшись на кілька державних плантацій. Столиця імперії, Цар-Гримль, не втримала важелів управління підлеглими королівствами і, зрештою, перейнялася втриманням своїх, власне, чухонських земель. Відпали Лютьва, Латва, Мудь, утворилося Неіснуюче Царство Лу, або Бульболенд зі столицею в Батькограді, відокремилося молдованське королівство Винланд. Відпали Хачланд, Сванланд, вирвалися на волю очманілі оркські осередки Центральної Автовазії. Що й казати, сама Чухна ледве не розсипалася на зручні фрагменти, але Цар-Гримль вчасно очуняв, втримався і навіть почав неприємно сіпатися, зважаючи на вдалу нафтову кон’юнктуру. Втім, мова не про нього.
Що ж відбувалося в цей доленосний час у Піднебесній Наддніпрянщині?
Точилася бадьора штурмовщина розбудови, поки Чухна не очуняла остаточно. В 1991 році Чухонський імператор Горбачорт зрікся влади та дозволив хитросракому королю Уересер Айболіту Масакровичу Вкравчуку підписати Угоду про Незгоду. Таким чином Вкравчук став імператором і утворилася Наддніпрянська Піднебесна Імперія, до складу якої увійшли наступні землі і васальні терени: Троя, Пуща-Заспа, Конча-Водиця, Кобзарщина, провінція Bo-Лінь, Львувський Крес, Юдланд, Королівство Дика Хортиця, Монтесуми, Чернігівська Порожнеча, Чугуєвський Укрєпрайон, Лохвицько-Упирятинська Аномалія, Салтівська Прірва, Грим, Край Колишньої Слави Дриндурас, Чимала Лугандонь, Отруєний Ліс та інші локації.
Піднебесна ледве трималася на президентсько-парламентських милицях, але агроельфи дивилися в майбутнє із обережним оптимізмом та заходилися ліпити щось віддалено схоже на суміш мусорської дільниці та організованого злочинного угруповання. Перш за все вони обрали собі Верховну Ваду Агроельфів, затвердили на загальних зборах право на тимчасове панування імператора Айболіта Масакровича Вкравчука й почали собі господарювати. Від початку все йшло тяжко, але й весело, і до Верховної Вади Агроельфів на тлі згаданого оптимізму продерлися, власне, агроельфи, націонал-патріоти, містики-характерники, кілька гномів-цадиків та георгієвських кавалерів, парочка наддніпрянських філософів-космістів, значна кількість замаскованих під антропоїдів чухонських агентів і дриндураських орків, котрі певний час не мали значного впливу на всю цю агроельфійську пиздобратію. Час минав, імператор правив, ельфи билися в парламенті з чухонськими агентами впливу та гномами-цадиками і насувався час шо-то решать, бо Піднебесна мусила вже якось багатіти, а процес, якщо чесно, пригальмувавсь.
Із нетрів дніпропетровської управлінської шляхти було висунуто нового кандидата на посаду імператора на ім’я Айболіт Давилович Купа. Це був досить молодцюватий шляхтич-господарник із непоганою громадською підтримкою в Піднебесній. Після страшного політичного ґвалту його врешті було обрано імператором, і він одразу почав керувати. В столицю імперії Пущу-Заспу одразу понапирало багацько дніпропетровської гербової шляхти, котра понавозила із собою
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щоденник Україножера», після закриття браузера.