BooksUkraine.com » Дитячі книги » Король Гризлі 📚 - Українською

Читати книгу - "Король Гризлі"

176
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Король Гризлі" автора Джеймс Олівер Кервуд. Жанр книги: Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48
Перейти на сторінку:
Олівера Кервуда, котрий, доклавши чимало праці (адже шкільна наука давалася йому доволі важко, натомість він міг заввиграшки скочити на велосипед і проїхатися багатьма південними штатами), став письменником-натуралістом.

У 1916 році, коли Джеймс Кервуд перебував на піку літературної слави, світ побачила повість «Король Гризлі». У центрі оповіді — грізний Тор, велетенського розміру ведмідь. Трохи згодом з’являється Мусква, кумедне чорне ведмежа, яке осиротіло і прибилося до Тора. Їхні пригоди утворюють сюжетний кістяк твору. Людей у повісті лише двоє (якщо не брати до уваги епізодичної появи Метусина), і це зрозуміло, адже місце дії — неходжені канадські нетрі, і Ленгдон та Брюс Отто — перші люді, чия нога ступила на цю землю. До речі, Брюс Отто — не вигаданий персонаж, а цілком реальна постать. Він не раз супроводжував Кервуда під час його мандрівок по диких канадських просторах від Британської Колумбії до узбережжя Гудзонової затоки.

Стежачи за перебігом подій, неможливо не помітити, як змінюються погляди Ленгдона на взаємини людини і дикої природи, а надто — після зустрічі з Тором, коли беззбройний мисливець опиняється сам-на-сам із могутнім гризлі. Власне, ця зміна, після якої Ленгдон утверджується в думці, що найвище задоволення від полювання не в тому, аби позбавити тварину життя, а в тому, щоб не забирати його в неї тоді, коли ти можеш це зробити, і є головним лейтмотивом «Короля Гризлі» та життєвим кредо самого письменника.


Анатолій Саган


Примітки
1

Британська Колумбія — провінція на заході Канади. Назву обрала англійська королева Вікторія, щоб уникнути плутанини з округом Колумбія у США.

(обратно) 2

Гризлі — підвид бурого ведмедя, поширений здебільшого на Алясці та в західних провінціях Канади. Його плечі, шия та черево вкриті темно-коричневою, на кінцях світлішою, шерстю, що надає його хутру сивуватого відтінку. Звідси й назва: англійське слово grizzly означає «сірий», «сивий».

(обратно) 3

Атабаска — річка та озеро в Канаді. У перекладі з мови індіанців ця назва означає «місце, де зустрічається багато вод»; так само названо місцевість і гірський перевал.

(обратно) 4

Карибу — різновид північних оленів.

(обратно) 5

Гофери — поширений у Північній Америці вид великих (довжиною від 9 до 35 см) гризунів, який охоплює кілька десятків родів.

(обратно) 6

Миля — 1609 м.

(обратно) 7

Акр — одиниця площі, яка дорівнює 4047 кв.м. Історично походить від площі землі, яку міг виорати віл за день роботи.

(обратно) 8

Фут — одиниця довжини, яка дорівнює 30,48 см.

(обратно) 9

Бренді — міцні алкогольні напої, які виготовляють із витриманих виноградних або плодово-ягідних спиртів.

(обратно) 10

Дюйм — одиниця довжини, яка дорівнює 2,54 см.

(обратно) 11

Гікорі — індіанська назва американського горіха, далекого родича горіха волоського. Інша назва цієї рослини — карія — має грецьке походження й означає «горішник».

(обратно) 12

Фунт — міра ваги, яка дорівнює 453,6 г.

(обратно) 13

Унція — 28,3 г.

(обратно) 14

Канадський бальзам — північноамериканське вічнозелене хвойне дерево заввишки до 20 м. На його корі роблять надрізи, з яких дістають смолу, котру й називають бальзамом.

(обратно) 15

Ярд — міра довжини, яка дорівнює 91,44 см.

(обратно) 16

Каюс — коні північноамериканських індіанців, свою назву дістали від назви індіанського племені, що мешкає на території сучасних штатів Вашингтон та Орегон.

(обратно) 17

Тіпі — традиційне переносне житло кочових індіанців.

(обратно) 18

Бізонка, бізонова трава — низькоросла злакова пасовищна трава, поширена у Північній Америці.

(обратно) 19

Тимофіївка — злакова одно- або багаторічна пасовищна трава.

(обратно) 20

Громадянська війна у США (або війна Півночі та Півдня) — громадянська війна 1861-1865 рр. між союзом 20 нерабовласницьких та 4 рабовласницьких штатів Півночі та 11 рабовласницькими штатами Півдня. Закінчилася повним скасуванням рабства.

(обратно) 21

Великий материковий вододіл: Скелясті гори служать

1 ... 47 48
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Король Гризлі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Король Гризлі"