BooksUkraine.com » Бізнес-книги » Як керувати рабами 📚 - Українською

Читати книгу - "Як керувати рабами"

239
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Як керувати рабами" автора Марк Сідоній Фалкс. Жанр книги: Бізнес-книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 51 52
Перейти на сторінку:

12

Марк Антоній (близько 80–30 рр. до н. е.) — давньоримський політик і воєначальник.

13

Марк Емілій Скавр (163–88 рр. до н. е.) — давньоримський державний діяч, консул у 115 р. до н. е., цензор у 109 р. до н. е.

14

Квінт Росцій Ґалл (126–62 рр. до н. е.) — відомий давньоримський комічний актор часів пізньої республіки.

15

Нерон (37–68 рр.) — римський імператор, який правив у 54–68 рр.

16

Луцій Елій Сеян (20 р. до н. е.–31 р. н. е.) — політичний діяч ранньої Римської імперії. Тиберій (42 р. до н. е.–37 р. н. е.) — римський імператор у 14–37 рр

17

Пліній Молодший (61–113 рр.) — давньоримський політичний діяч, письменник, адвокат.

18

Марк Порцій Катон (відомий також як Молодший або Утицький, 95 р. до н. е.–46 р. до н. е.) — давньоримський політичний діяч, правнук Марка Порція Катона Старшого (цензора). Сучасникам був найбільш відомий як зразок строгих уподобань, прихильник республіканських ідей, лідер аристократії в сенаті.

19

Помпей (106–48 рр. до н. е.) — давньоримський державний діяч і полководець.

20

Діоген (412–323 рр. до н. е.) — давньогрецький філософ.

21

Етрурія — стародавнє царство, а потім конфедерація, що складалася з 12 міст-держав, у північно-західній частині Італії.

22

Бастули — народ, який мешкав на території сучасного Піренейського півострова ще до утворення Римської імперії. Турдули — народ, який населяв Іберійський півострів, територію сучасної центральної та південної Португалії.

23

Сатурналії, що починалися 17 грудня й тривали три дні, були святом згоди та рівності.

24

У Римській імперії існував звичай відвозити старих і немічних людей на острів посеред річки Тибр і залишати їх там помирати.

25

Батави (лат. Batavi) — давньогерманське плем’я, що мешкало в гирлі Рейну, у римській провінції Белгіка. У 12 р. до н. е. батави були підкорені римлянами.

26

«Філогелос» (давньогр. «любитель сміху») — найдавніша з нині відомих збірок анекдотів, створена приблизно в III–V ст. н. е.

27

Манумісія (лат. manumissio) — у римському праві назва юридичних актів про звільнення рабів. Багато документів такого змісту було знайдено в грецькому місті Дельфи.

28

Капротіна — один з епітетів Юнони та присвяченого їй дня, який святкували сьомого липня.

29

Circus Maximus — найбільший цирк у Римі, розташований у долині між пагорбами Авентином і Палатином. Існував із V ст. до н. е. до VI ст. н. е.

30

Астрампсих — за уявленнями стародавніх авторів, маг, який жив у Персії до завоювання Александром Македонським, або єгипетський мудрець, який служив одному з царів Птолемеїв. Йому приписують багато творів, серед яких «Оракули» — популярні греко-римські ворожіння.

31

«Слава сатурналіям!»

32

Апамея — місто античної доби в Північній Сирії.

33

Претор (лат. praetor, від praeire — йти попереду, очолювати) — державна посада, зміст і функції якої змінювалися в ході історичного розвитку Давнього Риму.

34

Цизальпійська Галлія — регіон на півночі Італії.

35

Децимація (від лат. decimatio, від decimus — «десятий») — страта кожного десятого за жеребом, вища міра дисциплінарних покарань у римській армії.

36

Ідеться про носак «чобітка», на який візуально схожий на мапі Апеннінський півострів.

37

Стадія, або стадій, стадіон (грец. Στάδιον) — старовинна одиниця вимірювання; відстань, яку може пройти людина спокійною ходою, доки сходить сонце (приблизно за 2 хв). Римська стадія дорівнювала 185 м.

38

Квестор (quaestor, від лат. quaerere — букв. «розпитувати», «розслідувати») — у Давньому Римі помічник консула в судових і фінансових справах.

39

Луцій Септимій Север — римський імператор у 193–211 рр.

40

Квінт Фульвій Флакк (помер 205 до н. е.) — військовий, державний та політичний діяч Римської республіки.

41

Портик Октавії — споруда в Римі, збудована в 33–23 рр. до н. е. і присвячена сестрі імператора Авґуста Октавії.

42

Латинське слово manumissio походить від слів manus — буквально «рука» і mittere — «звільняти, відпускати».

43

Битва при Каннах — битва, що відбулася 2 серпня 216 до н. е. біля міста Канни на південному сході Італії. Армія карфагенського полководця Ганнібала завдала нищівної поразки набагато чисельнішій римській армії.

44

Битва в Тевтобурзькому лісі — бій у вересні 9 року між германцями і римською армією, у результаті якого три римські легіони були знищені, а римський командувач Квінтилій Вар загинув. Битва привела до звільнення Германії з-під влади Римської імперії.

45

Вершники, або еквіти (лат. equites, від equus — «кінь») — один із привілейованих станів у Давньому Римі.

46

Тарпейська скеля Капітолійського пагорба — прямовисна скеля на західному боці Капітолійського пагорба в Римі, з якої в часи Римської імперії скидали засуджених на смерть злочинців.

47

Югер (лат. jugerum) — у давніх римлян одиниця вимірювання, яка дорівнювала площі, що її можна зорати за день парою (uno jugo) волів, запряжених у ярмо.

48

Диктатура Сулли — період перебування при владі римського полководця Луція Корнелія Сулли, що супроводжувався великими жертвами.

49

Вічним містом прийнято називати Рим.

50

Ліскульки — дрібні гризуни, страви з яких у Давньому Римі вважалися делікатесом. Ліскульки подавалися фаршированими горіхами або варені в меду.

51

Колегія жерців у стародавньому Римі, заснована для шанування культу імператора Авґуста.

52

Ідеться про апостола Павла.

53

Посада адміністратора в ранньохристиянській церкві дорівнювала сучасній посаді

1 ... 51 52
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як керувати рабами», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як керувати рабами"