BooksUkraine.com » Дитячі книги » Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія 📚 - Українською

Читати книгу - "Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія"

190
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія" автора Марина Степанівна Павленко. Жанр книги: Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58 59 ... 74
Перейти на сторінку:

Полізла через хащі на дальші скелі. Приклавши бінокля до очей, вдивлялась проти течії, милувалась вируванням хвиль між камінням. Отой камінь, здається, пливе? Чи то, може, перевернутий човен?

Раптом у піні хвиль неподалік пливучого каменя майнуло весло. На мить виринула чиясь голова — і знову зникла у пінистому котлі. Ще за мить із водяного вирування виборсався юнак, через силу добрався до перекинутої байди — то таки був не камінь!

Юнак вправно осідлав байду і якийсь час навіть майстерно маневрував між порогами. Хоч давалось йому це надзвичайно тяжко: байда була трьохмісною, а він у ній чомусь плив сам, та ще й — Софійка вже розумілась на тонкощах обмундирування — без так званої спідниці, яка мала б не пускати туди води. Втім, що помогла б спідниця, якщо вода все одно затекла б через два інші, незайняті, посадкові люки?..

Ось байду перекинуло знову й понесло окремо від весляра. На каяку чи одномісній байді він би просто перекрутився у воді разом із човном і виринув би, не випадаючи, але тут такого зробити просто не міг!

Софійка марно чекала, проте човняр ніяк не виринав. Господи, що робити? Гукати на поміч? Але поблизу нікого, і потерпілий далеко, поки добіжать…

Софійка підсвідомо стиснула в жмені чомусь зараз аж дуже червоного камінчика, притулила його до серця, і той, здавалось, забився в унісон із її прискореним пульсом. «Врятуйся, врятуйся, врятуйся! — волала всією душею. — Повернись, повернись, повернись!» — стискала свого оберега.

Є! Невдаха-байдарочник знов уже був на поверхні, знов заскочив у човен…

І — знов перекинувся, ударившись об черговий поріг, і знову щез у клекоті хвиль…

«Повернись, повернись, повернись!»

Ось він ще раз виринув, цього разу вже ближче до берега — гайда, вилазь на камінь, вибирайся на сухе!

Але юнак, очевидно, заповзявся виловити байду, тож укотре кинувся у водяне — виходить, і таке буває! — пекло.

«Повернись, повернись, повернись!»

Тепер усе видно й без бінокля. Знову переворот, знов над водою тільки весло…

«Повернись, повернись, повернись!»

Нарешті сердезі вдалося прибитись до берега в човні. Він вибрався із байди і з останніх сил, накульгуючи, але все-таки переможно, волік її прибережними скелями.

Леле! Аж тепер Софійка усвідомила значення бабусиного вислову «сам на себе не схожий»: усеньке обличчя хлопцеве було заюшене кров’ю!..

— Допомогти? — перестрибуючи зі скелі на скелю, побігла назустріч.

— Та дякую, все класно! — відказав охриплим від напруження баритоном.

— Андрій?!

— Що, не впізнала? — закривавлене обличчя втомлено усміхнулось знайомими білими зубами. Ну вічно їхні зустрічі відбуваються за якихось ненормальних обставин!

— Бачив би ти себе в дзеркалі! Весь побитий! — відібрала в хлопця весло й намагалась підтримувати байду. Хоч руки тремтіли, і це вдавалось не дуже.

— Гм, справді! — тернув тремтячою долонею чоло й побачив кров. — Трохи каменем, видно, зачепило… Я й не відчув нічого…

— На ось, витрись! — облишила весло, дістала з кишені пачку мокрих серветок, тремтячою рукою легенько промокнула його лоба. — Ого: на голові аж дві рани!

— Тільки дві? А крові, бачу, як із бугая!

— Та ти… Ти чого?… Ти поводився, як… Ти ж повний бовдур! Чого тебе понесло цією байдою? Ще й без спідниці!.. І сам!

— І справді здуру! — Андрій зітхнув і, мабуть, аж тепер відчувши смертельну втому, знеможено майже упав на камінний виступ. Якраз на той камінь, де перед цим сиділа Софійка й де нині лежав забутий нею бінокль. — Попросив у хлопців так, для приколу… Думав, прокатаюсь разок, я ж майстер, усе обійдеться…

— Майстер! Самовпевнений дурень, а не майстер! — Софійкою досі трусило від пережитого.

— Трохи є, — погодився. — Та якби вона не трьохмісна, Їй-Богу, за виграшки справився б! А так… Важка, води набралась, ну, думаю, каяк мені, тобто каюк!

— Ще й жартуєш?

— Якщо чесно, було справді не до жартів… Течія несе, об каміння торохкає, наче поліном! А то в бочку попав: ні веслом із неї, ні за течією… Крутить тобою, крутить, наче в пральній машині, ще тільки порошку всипати і температурний режим виставити!

— Смішки йому в голові! — Софійка була таки дуже сердита.

— Що іще може в ній залишитись після таких ударів?

— Ха-ха. Дуже дотепно. — Сашко теж отако все любить жартувати, а толку?!.

— А тобі, Русалко, бачу, пальця в рот не клади, бо відкусиш по лікоть! Сердюща яка!

Гм, справді, розкричалась тут! Йому й так не з медом! Промокнула свіжу кров свіжою серветкою. Рука знов тремтіла, а тут іде й бентежили уважно-лагідні Андрієві очі.

— Так прикольно… — вбивав її тим своїм фірмовим поглядом. — Знаєш, ради цього було варто…

— Ні, видно, мало тебе колошматило в тій машинці! —

1 ... 57 58 59 ... 74
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія"