Читати книгу - "Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Я… подякувати хочу! — гість явно побоювався лихого Андрія, але стояв на своєму. — І тобі, — згадав, що й Андрій у цьому замішаний.
— Давай свою подяку, я пізніше їй передам!
Гість щось передав Андрієві, і той, видно, глянувши на подарунок або й сам бажаючи зайвий раз допекти своїй жертві, реготнув і знов умовно постукав в умовні двері:
— Твій подвиг оцінено. Порятовані прийшли з дарами. Принесли могорича! — і єхидно простягнув… пляшку горілки! — Ще й із закускою, — показав пакета. — Заробила так заробила! Вдоволена?
— Це — нашій головній рятівниці… Красуні, спортсменці й русалці, так сказать… — чулось невпевнене пояснення.
— Вдоволена, питаю? — в’їдливо розсміявся Андрій. — Віддячилось добро? Сторицею?
— Я… Ви пробачте, звичайно… Це дядьки втелющили, а я, не подумавши… Справді, нащо дівчині — горілка? Правда, мені котрась із ваших, Аня чи Ася, жалілась, що ви тут як у резервації, без горілки скоро порозсихаєтесь. Словом, розіп’єте в компанії!
— Ага, вже одні розпили! — аж кипів Козирний.
— Ти, той, — у прохід засунулось винувате обличчя гостя, — вибач, будь ласка!
Мабуть, Софійка марить. Або вона лежала без тями вже багато-багато років. Бо не може так вирости за один день той мізер Колян Мамаєнко! А зазирав до намету саме він, рудющий і кароокий, тільки — вже кремезний повнолітній парубок.
— Колян? — прошипіла не своїм голосом.
— Ні, я Толян, його старший брат! Коляна мама у врем’янці зачинила, бо мало не всі квітки в її городчику пообносив!
Ого, як усе заплутано! Софійка така безсила, що навіть не годна пересунути в темний кут недавно принесеного букета чайних троянд. Дасть Бог, цей не стане дуже роззиратись! А також буде непогано, якщо Мамаєнкова мама не стане шукати на горищі картини з Мамаєм!
— Це мій День народження відзначали, — вів далі юнак. — Вісімнадцять — не щодня, сама розумієш… Ти не думай, я не п’ю… Це з нагоди свята чогось перебрав… Але більше не буду, точно! Я й зараз: хлопці просять виставлятись, а я проти! До тебе оце прийшов… Подякувати… Слухай, ти часом не хвора? А хай тебе горілкою натруть — завтра будеш як новенька!
І гостинець згодиться!
— Альо, імениннику! Щось забагато собі дозволяєш! — обірвав його Туз. — Припхався тут, впередняк мене до намета заскочив! Самі розберемось, ще твоїх порад не питали!..
Не надто церемонячись, він виштовхав Толяна геть, Софійка ж, замотана, мов кокон, зосталась у самотині цокотіти зубами. Здавалось, камінчик теж стукотить в унісон, і це нагадало Софійці Сашкову розповідь. Вода, перелита через отвір, може вилікувати від… Може, в Софії зовсім не ангіна, але чом не спробувати? Де той недопитий чай? Де ще одна, порожня, кварта? Нею так трусило, що половину розхлюпала. Але те, що вдалось націдити, змусила себе випити, видзвонюючи зубами об вінця чашки.
Щось було й далі, але Софійка те вже погано тямила. Здається, Козирний привів медсестру, і її таки натерли горілкою. Здається, ще давали якісь ліки, вкутували й тривожно гомоніли. Софійка ще чомусь дуже просила, щоб, як летітимуть гелікоптером, прихопили і її скрученого рурочкою Мамая. Час від часу чула Андріїв голос, і, здається, теж невідомо кого благала, щоб Туз, боронь Боже, не посмів до неї наближатись. Після чого баритон кудись винувато зник, а далі — провалля сну.
57. Зміна курсу
Мабуть, Перунова вода, а ще Толянова горілка (хоч тут зробила добру послугу) таки подіяли, бо вранці недугу не те щоб зняло рукою, але вона майже зникла. Софійка знов почула щебетання птахів, сюрчання коників, шум вітру й води, на повні груди вдихнула свіжого повітря й навіть захотіла їсти!
До обіду почувалася зовсім добре. Вже б і купатись полізла, та медсестра не дозволила. Леся й Віта догоджають подружці, як можуть. Туза майже не видно й не чутно: мабуть, учора в гарячці бовкнула щось таке, що він знов, за словами Кулаківського, ввімкнув повний ігнор, ніби Софійки не існує. Нехай!
Під вечір почали стягуватись до прощального багаття: завтра приїде замовлений автобус, здують усі катамарани й надувні човни, складуть у мішки всі намети, байди і каяки, завершить, перемовини Олена Гаврилівна з сином про доставку тушканчика щасливій власниці, і — прощай, Емігеє!
Смуток вчувався у всіх діях, рухах і навіть поглядах. Сумно звучать усі пісні під гітару. Без жодної іронічної бравади виконується Андрієм пісенька про забудькуватого короля, про юну діву, якій не можна довіряти весла, і про те, що «Ло-мами, ло-мами-мами б’ють, ломами б’ють»… Хоч Аська й Іркою так само захоплено пищать:
— Вау! Круто-круто-круто!
І вже по-справжньому сумно звучить коронна Тузова «Дівчинко моя», якої він ніяк не хотів співати — ледве умовили:
— …Жаль, від стрічань до розлук часто відстань — лиш крок. І під сосною бурштинною плаче струмок. Жар від багаття на попіл і погас: Ось і скінчилося все, розлучатися час!.. Дівчинко моя, сонце над травою, де, в яких краях зустрінемось з тобою?
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія», після закриття браузера.