BooksUkraine.com » Фантастика » До Золотої Зорi, Василь Павлович Бережний 📚 - Українською

Читати книгу - "До Золотої Зорi, Василь Павлович Бережний"

157
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "До Золотої Зорi" автора Василь Павлович Бережний. Жанр книги: Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Перейти на сторінку:
малюй, Дане!

- А може, це ритуальне? - провадив далi Фахiвець.

- Не розумiю, - знiяковiв хлопець i винувато поглянув на спiвбесiдника.

- Скажiмо, ти збираєшся вполювати бiзона, - явно потiшався Фахiвець.

- Збираюся. Ми заготували списи.

- I це зображення вам допоможе?

- Допоможе.

- Що й потрiбно було довести. - Фахiвець втiшно поглядав то на Дана, то на його творiння.

Не витримав капiтан:

- Висновок iнший. Зображення сцени полювання їм допоможе, але не своїм магiчним впливом на перебiг майбутньої подiї, а в розумiннi пiдготовки, вироблення плану дiї, обрання ефективнiшої позицiї, пози мисливцiв.

Фахiвець по контактах стенув плечима, мовляв, як собi хочете, а я маю власну точку зору.

- У нас нема часу на дискусiю, - сказав капiтан. - Мусимо, розумiєте, мусимо кiнчати монтаж... А розмову про мистецтво давайте продовжимо пiд промiнням Золотої Зорi, куди нас перенесе "Гравiхвиля". Згода?

- Згода, - почулося звiдусiль, i всi взялися за роботу.

- До того ж i майбутнiм дослiдникам треба лишити горiшкiв,- докинув Психолог".

Примiтка. "Хронiка" мiстить численнi побутовi i технiчнi

факти, - цi записи будуть розшифрованi згодом.

Одна тiльки мить

Сiдаючи в лiтальний апарат, капiтан Iмпет подумки дорiкав дружинi: "Вона ж психолог, а, бач, не розумiє, як потрiбна йому душевна рiвновага саме тепер... Вона боїться! Ну й тримай свої страхи при собi... Невже сподiвалася, що в останнiй момент вiн вiдступить? "У мене передчуття..." Суто жiночий пiдхiд... Не передчуття зараз головне, а точний розрахунок! Пересування планети - це не гра емоцiй, а дiя фундаментальних законiв Природи. Але настрiй затьмарено. "Хоча б не сталось чогось непередбаченого..." Що може статися? Сам я кiлька разiв перевiряв розрахунки. Планета перебуватиме в темрявi лише пiвтори години i вирине в щедрому промiннi Золотої Зорi...

Апарат беззвучно пiднявся над Обсерваторною горою, що зачаїлась, дивлячись на небо очима телескопiв, i взяв курс туди, де розмiстилась станцiя "Гравiхвиля". Обсерваторiя швидко вiддалялась, капiтан ледве встиг подумати, що астрономи прощаються з оцим небом, як вона зникла в темно-синьому маревi. "Нехай зафiксовують, адже це остання можливiсть, скоро перед нами вiдкриється iнший простiр, з iншою конфiгурацiєю зiрок..."

Капiтан стиснув губи: "Досить концентрувати увагу на ранковiй розмовi з Кенi, то - спросоння... Ну, звичайно. Сон, пробудження - бiополя мiняються, психiка, може, теж потрапляє на якусь хвилю... Цiкаво тiльки, чи Бад сам пiдбiг до нього, чи Кенi його послала? Вже чималий хлоп'як, певне, багато вiдчуває i розумiє самостiйно. Та й материнi балачки... Треба не думати про це... Так. Орбiта навколо Золотої Зорi проляже на середнiй вiддалi сто п'ятдесят мiльйонiв кiлометрiв. Це оптимальна вiдстань. Дехто з астрономiв припускає, що Золота Зоря має свою планетну сiм'ю. Можливiсть зiткнення один шанс iз мiльйона, можна сказати, дорiвнює нулю. Планета на обранiй орбiтi? Що ж, iмовiрно. Задача трьох тiл на цей випадок розв'язана. А яке життя буде... Планета Земля - це згусток енергiї. Тут розвинеться цивiлiзацiя, яку зараз уявити неможливо. Кам'янi знаряддя, дротики, списи все це будуть релiквiї. Автохтони рiзняться вiд нас лише рiвнем освiченостi, так що ми навчимо їх виготовляти потужнi знаряддя. їм не доведеться винаходити колесо. Мiльйони, мiльярди умiв, може, розкриють найбiльшу з таємниць: що таке людина, яка її функцiя у Всесвiтi? I створять життя... От заглянути б хоч одним оком!" Настрiй у капiтана покращав.

Земля летiла навстрiч, махаючи вiялами густих пальм. Та ось апарат шугнув помiж мохнатими стовбурами i сiв побiля невеликого дерев'яного павiльйону, де був спуск до печери. Капiтан вибрався з апарата, осмикнув пiджак i окинув поглядом свою чудову машину, що формою нагадувала чи то краплю, чи сльозу. Заходячи до павiльйону, ще раз оглянувся, нiби вiдчув, що бiльше не побачить нi цих буйнолистих пальм, нi лискучої сльози апарата.

Момент був надзвичайно вiдповiдальний, iсторичний, - капiтан це усвiдомлював, - i водночас усе було звичайним, буденним. Тiсна кабiна, шум спускових механiзмiв, помигування лампочки.

Стоп. Капiтан вийшов у пiдземелля, сповнене сизуватого свiтла. Стiни цього велетенського елiпсоїда тонули в маревi, вгорi проглядало кулясте сузiр'я, i капiтановi раптом здалося, що це палуба космiчного корабля, який завис у незмiряностi Простору. Та, власне, Земля i є космiчним кораблем...

До капiтана вже поспiшав його друг ї найближчий помiчник iнженер Едхiєрент.

- Перевiряли сiтку координат? - спитав Iмпет.

- У першу чергу. Всi точки збiгаються з розрахунковими.

Розмiреним кроком пiшли попiд стiною, яка служила панеллю для численних приладiв i агрегатiв, що мали зiштовхнути планету на гребiнь гравiтацiйної хвилi. Капiтан дивився на це химерне нагромадження призм, цилiндрiв, куль, проводiв з якимось бентежним почуттям.

Кожна деталь тут береже тепло їхнiх рук, але зараз, готовi до дiї, цi пристрої набрали чужого, незнайомого вигляду.

Розпитуючи iнженера, на ходу вiтаючись з технiками, Iмпет часто поглядав на хронометр. До пуску залишалось трохи бiльше години, мозаїку свiтних точок уже ввiмкнули, вона була готова показати роботу генераторiв i перетворювачiв магнiтного поля. "Синхроннiсть - ось що найголовнiше, подумав капiтан, прямуючи до пускового пульта свiтловода, який має спрямувати обидва потоки енергiї - електромагнiтний i гравiтацiйний. Найменша похибка призведе до катастрофи... Та все буде гаразд. Операцiю вiд початку й до кiнця здiйснить свiтловод, а вiн не знає нiяких тривог i передчуттiв..."

Сiв у жорстке, але зручне крiсло з округлими бильцями. Едхiєрент говорив i говорив без упину, та капiтан уже не дослухався, силкуючись заглушити хвилювання. "Виринемо аж бiля Золотої Зорi... Iнше свiтило, iншi сузiр'я. Пiсля того, як натисну клавiшу, мине всього пiвтори години, i ми опинимось..."

- Iмпульс!

Хто це вигукнув? Вiн сам, чи Едхiєрент?

Раптом шию обпекло вогнем, рiзкий бiль ударив йому в голову. Що це? Одiрвав пальця вiд клавiшi, провiв долонею по шиї. Стрiла!..

Глухо, нiби з-пiд води, донеслося:

- Маг!

- Маг!

Стрiла, певне, була отруєна, капiтановi потемнiло в очах, голова схилилась набiк, руки впали донизу. Вiн уже не мiг нi побачити, нi почути того, що дiялось у машинному залi. Лише двоє iнженерiв врятувалися вiд пiдступних пострiлiв лiсових мисливцiв, решта загинули.

Маг, обвiшаний чаклунськими обладунками, торжествував перемогу. Очi його пiд острiшками сивих брiв горiли вогнем, старий вимахував руками, корчив страшнi гримаси, з горла йому виривався клекiт, i всi мисливцi пiдбiгли до нього, руки їхнi сплелися. Ще один скрик старого,

1 2 3 4 5 6 7 8 9
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «До Золотої Зорi, Василь Павлович Бережний», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "До Золотої Зорi, Василь Павлович Бережний"