BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити 📚 - Українською

Читати книгу - "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"

133
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити" автора Дейл Карнегі. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 80 81
Перейти на сторінку:
Пріслі. Останньому запропонували посаду бібліотекаря у лорда Шельбурна, і він звернувся за порадою до Франкліна. Франклін у своєму листі описує свій метод вирішення проблем без хвилювання.

Лондон, 19 вересня 1972 р.

Дорогий сер!

У такій важливій для Вас справі, у якій Ви просите моєї поради, я не можу, не знаючи всіх обставин, рекомендувати Вам, яке рішення прийняти. Проте, якщо дозволите, я вкажу Вам, як його прийняти. Це складна ситуація, і коли ми про неї міркуємо, то не враховуємо усіх «за» і «проти». Внаслідок цього розум наш переймається різними мотивами, шкодить йому й невизначеність, яка породжує сум’яття.

Щоб покінчити з цим, я поділяю аркуш паперу на дві колонки, і в одну вписую аргументи «за», а в іншу — «проти». Потім, подумавши три-чотири дні, коротко записую всі мотиви «за» і «проти», які спали мені на думку. Записавши все це, я можу оцінити їхню вагу. Коли мені трапляються два аргументи з кожного боку, які видаються рівними за значенням, я викреслюю обидва. Якщо один аргумент «за» рівнозначний двом аргументам «проти», я викреслюю всі три. Якщо, на мою думку, два аргументи «проти» врівноважуються трьома аргументами «за», я викреслюю всі п'ять; і в такий спосіб я добираюсь до «сухого залишку». І якщо після одного-двох днів подальших роздумів нічого нового не з'являється, я приймаю відповідне рішення. І хоча вагу аргументів не можна виміряти з математичною точністю, та кожен з них отримує окрему та порівняльну оцінку. Побачивши загальну картину, я можу краще судити про ситуацію, тож зменшується імовірність хибного та поспішного кроку. Фактично, таке «рівняння» дуже корисне у сфері, яку можна назвати моральною або розсудливою математикою.

Щиро бажаючи Вам зробити якнайкращий вибір, навіки залишаюся, мій друже, Вашим найвідданішим...

Бен Франклін

Я так переживала, що упродовж вісімнадцяти днів не мала й ріски в роті

Кетрін Голкомб

ри місяці тому у мене були такі неприємності, що я не спала чотири дні і ночі, й упродовж вісімнадцяти днів не мала й ріски в роті. Мене нудило навіть від запаху їжі. Не можу знайти слів, щоб описати відчай, у якому я перебувала. Я думала, чи можуть пекельні муки перевершити те, через що я проходила. Мені здавалось, що я збожеволію або помру. Я розуміла, що далі так тривати не може.

Поворотною точкою у моєму житті став день, коли мені дали цю книгу. Останні три місяці я практично жила з цією книгою, вивчаючи кожну сторінку, намагаючись переосмислити своє життя. У моєму психічному стані та емоційній стабільності відбулися неймовірні зміни. Зараз я можу витримувати тривоги кожного наступного дня. Тепер я розумію, що мало не збожеволіла не від поточних проблем, а від горя і минулих тривог і того, що могло статися у майбутньому.

Але зараз, коли я починаю тривожитися з будь-якого приводу, я одразу ж зупиняюся і застосовую принципи, про які я дізналася з цієї книги. Якщо я помічаю, що напружуюсь, я негайно знаходжу роботу, яка витісняє ці клопоти з моєї голови.

Коли я зустрічаюся з проблемами, які раніше мало не звели мене з розуму, зараз я спокійно застосовую три кроки, описані у розділі 2. По-перше, я запитую себе, що найгірше може трапитися. По-друге, я намагаюся прийняти це розумом. По-третє, я концентруюсь на проблемі та на тому, як уникнути найгіршого, яке, проте у разі потреби я готова прийняти.

Якщо я починаю хвилюватися за те, що не можу змінити — і не бажаю прийняти, — я зупиняюся і повторюю цю коротку молитву:

Господи, дай мені спокій, щоб прийняти речі, які я не можу змінити, мужність змінити речі, які я можу змінити, та мудрість, щоб відрізнити одні від інших.

Після прочитання цієї книги я розпочала нове життя. Тривога вже не руйнує мого здоров’я і щастя. Тепер я сплю по дев’ять годин і тішуся смачною їжею. З очей немовби полуда впала. Відчинилися двері. Зараз я можу радіти красі світу, який оточує мене. Я дякую Господу за те, що живу у такому прегарному світі.

Мені хочеться, щоб і ви прочитали цю книгу; тримайте її біля свого ліжка; знайдіть сторінки, що стосуються ваших проблем. Вивчайте і користуйтеся нею. Це не. «книга для читання», адже написана вона як «керівництво» — на шляху до нового життя!

КНИЖКА, ЩО МОЖЕ ЗМІНИТИ ВАШЕ ЖИТТЯ

Цей бестселер Дейла Карнегі, який розійшовся по світу величезними накладами, допоміг мільйонам людей подолати звичку хвилюватися. Автор пропонує ряд практичних порад, якими ви можете скористатися сьогодні, у динамічному світі XXI сторіччя, — вони допомагатимуть вам упродовж усього життя!

Для того, щоб отримати максимальну користь від читання цієї книги, ви повинні:

• сформувати потужне, натхненне бажання використовувати ці принципи у стосунках з людьми;

• двічі перечитати кожний розділ, перш ніж перейти до наступного;

• під час читання часто зупинятися для того, щоб запитати в самого себе, як можна скористатися наведеною порадою;

• підкреслювати кожну слушну ідею;

• переглядати цю книгу щомісяця;

• застосовувати ці принципи за найменшої можливості;

• перетворити застосування цих принципів на цікаву гру: скажіть вашим друзям, що будете платити їм якісь невеличкі гроші, якщо вони помітять, що ви порушили один з цих принципів;

• щотижня перевіряти свої успіхи у застосуванні цих принципів;

• занотовувати всі випадки вдалого, а також не дуже вдалого застосування цих принципів.

Дозвольте цій книзі змінити на краще ваше життя. Не варто жити у тривогах та напрузі, що не дозволяють вам тішитися повноцінним, активним та щасливим життям!

Примітки

1

В англійській мові слова «неспокій» (worry) і «хробак» (worm) стоять поруч. — Прим. ред.

2

Квінт Горацій Флакк, «Послання», кн. 1,4. — Прим. пер.

3

3 книги «Захід і Схід» / Переклади. — K.: «Дніпро», 1990. — Переклад В. Мисика.

4

Книга видана російською мовою. Меннингер К. «Война с самим собой». — М.: «Эксмо-Пресс», 2000 г. — 480 с. — Прим. ред.

5

Переклад Є. Канчури.

6

Маються на увазі градуси за шкалою Фаренгейта. За Цельсієм це близько 38 градусів. — Прим.

1 ... 80 81
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дейл Карнегі. Як подолати неспокій і почати жити"