Читати книгу - "Веле Штилвелд та Ігор Сокіл: Сибірські кети прийшли із зірок, Веле Штылвелд"
- Жанр: Наукова фантастика
- Автор: Веле Штылвелд
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Представники людського роду мали та мають об'єктивні етнічні відмінності. Існує близько 2000 етносів та близько 5000 мов з основними діалектами. Мова – як засіб передачі, він ще й знаряддя думки. В одних мовах є поняття, яких немає в інших. Народи сприймають дійсність і висловлюють своє ставлення до неї по-різному. Є народи-“загадки”, як, наприклад, кети в Росії, баски в Іспанії, айни в Японії, буріші в Афганістані. Ті ж японці не мають генетичних, мовних паралелей у світовій цивілізації.
Стежка мисливця кету – народності, що населяє нині Туруханський район Красноярського краю, на початку XX століття вимірювалася за сезон 300 кілометрами, за які далі ніхто з кетів жодного разу не заходив. Їхня Мова-остяцька мова відноситься до єнісейської групи палеоазійських мов. Сьогоднішні кети мають свою писемність з урахуванням російського алфавіту.
Кети, вони ж єнісейські остяки, єнісейці – народ, що живе за середньою та нижньою течією Єнісея. Це рідкісна зникаюче маленька сибірська народність, ймовірно, віддалені нащадки червоношкірих канадських індіанців… Або далеких інопланетних прибульців. Сьогодні їх трохи більше ніж 1000 осіб.
У національному кетському селі Келлог живе 270 жителів. За твердженням сучасних християнських місіонерів, кети – безбожники. Всі кети вірять у шаманізм, і не виключено, що вони приносять жертви, задобрюють дух тайги. Кети пізнають духовний світ через шаманство. Це тільки світ дикої земної природи, який завдав їм, кетам, безмірне зло, - оскільки вони не змогли повернутися на зірки, вони не мають доброго світу. І тому кети постійно змушені ублажувати своїх місцевих божків.
Місіонери помітили, що кожен другий кет ніби бачить якісь видіння у тайзі, чує якісь голоси на полюванні, – усі бачать якогось білого оленя. Вони ще пам'ятають і розповідають про шамани та камланію. Кети зберігають цілі колекції шаманського приладдя. Виявляється, шаман вдягає він 30 кг всяких мідних магічних ритуальних речей, а спорядженні кетских шаманів виявлено фігурки інопланетних істот – космонавтів (прибульців).
Шаманов уже років десять як немає, але вплив шаманізму є. Прокляття кетських ідолів досі залишилося у тайзі. Друге прокляття, пов'язане із шаманізмом, – це алкоголь. Кетам категорично не можна вживати спиртне. Вони інший організм – немає похмільного синдрому. Дуже часто тридцятирічні кети помирають від перепою. Тому адміністрація забороняє ввозити в національні села горілку. Але якщо навіть немає горілки в магазинах, тобто крапки, де її можна купити – льотчики потай постачають у національні села спиртне.
Місіонерам розповідали, що коли йшов сезон полювання на соболя, то звіролов могли пропити по 18 мільйонів старих дономінаційних російських рублів.
“Одна злодія, та ще й стріляють, коли нап'ються. І взагалі вони алкоголіки, непорядні люди, і дуже погані батьки”. говорять про них сусіди. Але в Сибіру п'ють все. Наприклад, один з них - купець Синебоїв траплялося в хмелю, відкривши пальбу на всі боки, несамовито кричав:
"Заради Різдва Христового - одну кулю в лоба, іншу в дупу!"
Все саме так і було, православні!
Був один кет, який говорив із натхненням:
"У мене ще від діда залишився свій ідол".
Песимісти малих народностей кажуть місіонерам:
“Ось ви приїхали, побули і поїхали, і все.
А народ, як жив тут, так і житиме; як пив, так і питиме; як вірив своїм богам, так і віритиме”.
І все-таки? Чи злодії? Кетські родові тотеми - це фігурки предків, що зішли з зірок, вони ж - з міді - на шаманському одязі. До кетської червоношкірості дослідники додають майже європейські риси обличчя, вони чують голоси, бачать бачення, миттєво та влучно стріляють – ідеальні астронавти минулого. Навіщо вони прибули на Землю і чому були змушені залишатися досі на планеті в дикому стані, і чи не з ними на зустріч в 1908 летів зоряний корабель, що спалахнув в атмосфері Тунгуським метеоритом.
Які ще таємниці зберігають ці, з дозволу сказати, "наздоганяння Сибіру" у своїй колективній підсвідомості, яку досі намагаються трансформувати новітні цивілізатори – від усіляких місіонерів до продавців алкоголю?.. Природне середовище не сприяло розмноженню та концентрації населення, тому не виникали міста . Не було міст – не зароджувалися ремесла. Не було ремесел – не з'являлися нові знаряддя праці, а старі – "з зоряних доріг" – були забиті за непридатністю на Землі.
Не було нових "земних" знарядь праці - не з'являлася можливість для того, щоб на менших територіях могло прогодуватися більше людей. Через війну, формувалися стійкі моделі економічного поведінки, супутні ідеології шаманізму.
Ситуація відтворювалася з віку у століття, з тисячоліття до тисячоліття. Вирватися із цього хибного кола можна було, перейшовши від задоволення потреб експлуатацією поверхні займаної території до експлуатації її надр, тобто. перейшовши від ектоцентризму до геоцентризму, чого в умовах вічної мерзлоти не могло статися.
Нащадки прибульців зі зірок так і залишилися "маячити" на тому місці, на якому зазнав аварії їх зореліт, пам'ять про який забулася і тільки духи пам'яті бредуть за дикими нащадками, що спилися, в майбутнє, де, можливо, їм буде повернуто "зоряна", що належить їм. пам'ять.
-
Як тільки кореспондент сибірського відділення європейського дайджесту Європа observer Велеш Вонс зібрався вийти з задушливого приміщення ще допотопного напівпідвального кафе, де йому в спину тицьнулася щось тверде та округле. За плечима Вонса була служба в мілітарному супроводі всіляких воєн, і тому він не мав сумнівів: щось могло бути лише дулом стовбура, мабуть, обрізного, як у моджахедів.
Безбарвний голос прошелестів за спиною це твій матеріал єнісейські кети прийшли зі зірок?
- Так, - коротко відповів кореспондент. І трохи помовчавши, додав: хіба це злочин?
- Ворушили батонами творець дутих сенсацій і щоб без зайвих рухів не то зробиш кулю між п'ятим і шостим шийними хребцями і відправишся до зірок без будь-яких мук прибув. Пожив...
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Веле Штилвелд та Ігор Сокіл: Сибірські кети прийшли із зірок, Веле Штылвелд», після закриття браузера.