BooksUkraine.com » Шкільні підручники » Бджола та шершень 📚 - Українською

Читати книгу - "Бджола та шершень"

153
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Бджола та шершень" автора Григорій Сковорода. Жанр книги: Шкільні підручники / Класика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!
Електронна книга українською мовою «Бджола та шершень» була написана автором - Григорій Сковорода, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Бібліотека сучасних українських письменників "BooksUkraine.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "Шкільні підручники / Класика".
Поділитися книгою "Бджола та шершень" в соціальних мережах: 

Вірш «Бджола та шершень» Григорія Сковороди – відомий твір письменника та філософа. Сковорода багато подорожував, при цьому збираючи мудрість людей з усіх куточків України. Ці ідеї лягали в основу його творів, які алегорично репрезентували суспільство, в якому жив письменник. Цей твір не є виключенням і розповідає своїм читачам про прості, але неймовірно важливі життєві цінності.

В основі кожної байки, в тому числі і цієї, покладений конфлікт між тваринами, що уособлюють в собі ті чи інші людські риси, що притаманні цим самим звірям. В даному випадку ми бачимо пряму алегорію: трудящі люди, що тяжко працюють, та пани, які лише наживаються на чесній праці людей. Сковорода вміло апелював до проблем свого часу, які, на його думку, були неймовірно важливими, та мали бути почуті. До речі, читати онлайн вірш «Бджола та шершень» Григорія Сковороди українською мовою можна на нашому сайті електронних книг.

Як вже було сказано, центральною темою твору є суперечка між комахами, чия праця є важливішою та ціннішою. І Сковорода безсумнівно намагається показати, наскільки несправедливим є шершень. Будучи мудрим філософом, він завжди хотів займатись лише тим, що матиме користь та буде йому до вподоби. В той же час, це не має заважати іншим комахам.

Скачати вірш «Бджола та шершень» Григорія Сковороди можна безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб), скориставшись нашим ресурсом електронних книг.

“Бджола та шершень” Григорія Сковороди.

Приємного читання!


Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
Бджола та шершень Григорій Сковорода — Скажи мені, Бджоло, чого ти така дурна? Чи знаєш ти, що плоди твоєї праці не стільки тобі самій, як людям корисні, а тобі часто і шкодять, приносячи замість нагороди смерть; одначе не перестаєш через дурість свою збирати мед. Багато у вас голів, але всі безмозкі. Видно, що ви без пуття закохані в мед. — Ти поважний дурень, пане раднику,— відповіла Бджола.— Мед любить їсти й ведмідь, а Шершень теж не проти того. І ми могли б по-злодійському добувати, як часом наша братія й робить, коли б ми лише їсти любили. Але нам незрівнянно більша радість збирати мед, аніж його споживати. До сього ми народжені і будемо такі, доки не помремо. А без сього жити, навіть купаючись у меду, для нас найлютіша мука. Сила: Шершень — се образ людей, котрі живуть крадіжкою чужого і народжені на те тільки, щоб їсти, пити і таке інше. А бджола — се символ мудрої людини, яка у природженому ділі трудиться. Багато шершнів без пуття кажуть: нащо сей, до прикладу, студент учився, а нічого не має? Нащо, мовляв, учитися, коли не матимете достатку?.. Кажуть се незважаючи на слова Сіраха: "Веселість серця — життя для людини" — і не тямлять, що природжене діло є для неї найсолодша втіха. Погляньте на життя блаженної натури і навчітеся. Спитайте вашого хорта, коли він веселіший? — Тоді,— відповість вам,— коли полюю зайця.— Коли заєць смачніший? — Тоді,— відповість мисливець,-коли добре за ним полюю. Погляньте на кота, що сидить перед вами, коли він куражніший? Тоді, коли всю ніч бродить або сидить біля нори, хоча, зловивши, й не їсть миші. Замкни в достатку бджолу, чи не помре з туги, в той час, коли можна їй літати по квітоносних лугах? Що гірше, ніж купатися в достатку і смертельно каратися без природженого діла? Немає гіршої муки, як хворіти думками, а хворіють думки, позбавляючись природженого діла. І немає більшої радості, аніж жити за покликанням. Солодка тут праця тілесна, терпіння тіла і сама смерть його тоді, бо душа, володарка людини, втішається природженим ділом. Або так жити, або мусиш умерти. Старий Катон чим мудрий і щасливий? Не достатком, не чином тим, що йде за натурою, як видно з Ціцеронової книжечки "Про старість"... Але ж розкусити треба, що то значить-жити за натурою. Про се сказав древній Епікур таке: "Подяка блаженній натурі за те, що потрібне зробила неважким, а важке непотрібним".

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бджола та шершень», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бджола та шершень"