Читати біографію - "Олександр Олесь (Олександр Іванович Кандиба)"
- Категорія: Біографії
Олександр Олесь (справжнє ім'я - Олександр Кандиба) був українським поетом, прозаїком, драматургом і перекладачем, який жив у першій половині ХХ століття. Народився він 5 грудня 1878 року в містечку Білопілля на Сумщині.
Олесь почав свою літературну діяльність ще в дитинстві. У 1903 році він видав свою першу збірку віршів "Світло і тінь", а через декілька років - збірку оповідань "Горицвіт". Його поезія відображала сильний патріотизм та любов до України, а також роздуми про життя та смерть.
Олесь також перекладав твори з різних мов на українську. Він переклав багато класичних творів, зокрема поезії Гомера, Шекспіра та Гете. Він також перекладав українські народні пісні на російську мову.
Невід'ємною частиною творчості Олександра Олеся є його поетичні збірки. До найвідоміших творів автора належать "Кому повім печаль мою", "Княжа Україна", "Микита Кожум’яка", "З журбою радість обнялась…" та інші. Він знав, як передати емоції і почуття через слова, зокрема, він був майстром у використанні символів, щоб донести свої думки.
Крім того, Олександр Олесь був одним з найбільш відомих драматургів свого часу. Він написав багато п'єс, зокрема "Берегиня", "Місяць на небі", "Гуси-лебеді летять" та інші. Він вмів створювати цікаві та динамічні діалоги, а також детально описувати сценічний простір.
Сьогодні творчість Олександра Олеся продовжує бути популярною та актуальною. Він став символом національної культури, яка відображає дух та історію українського народу. Його книги можна прочитати в нашій електронній бібліотеці BooksUkraine.com. Заходьте та насолоджувйтеся його творчістю та знайомтеся з історією України.
Олександр Олесь помер 7 листопада 1944 року в Києві. Його твори залишили великий вплив на українську літературу та культуру. Він залишився вірним своїм ідеалам до кінця життя, довівши, що прекрасне слово завжди буде жити в серці українських людей.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Олександр Олесь (Олександр Іванович Кандиба)», після закриття браузера.