BooksUkraine.com » Пригодницькі книги » Щаслива зірка полковника Кладо, Ростислав Феодосійович Самбук 📚 - Українською

Читати книгу - "Щаслива зірка полковника Кладо, Ростислав Феодосійович Самбук"

170
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Щаслива зірка полковника Кладо" автора Ростислав Феодосійович Самбук. Жанр книги: Пригодницькі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 9 10 11 ... 40
Перейти на сторінку:
class="book">Але до чого веде бригадефюрер?

— Ви хочете сказати, Вальтер, — почав обережно, — що ми повинні зажадати від Ланвіца конкретних термінів ліквідації російських радистів?

«Боже мій, який віслюк!» — подумав Шелленберг. Не може ж він розмовляти з цим йолопом у мундирі групенфюрера відкритим текстом, адже кожне їхнє слово фіксується. І все ж доведеться бути більш, — як би це висловитись? — зрозумілим…

Шелленберг посміхнувся: завжди приємно відчувати свою зверхність над іншим. Поплескав долонею по розшифрованих телеграмах.

— Для того, щоб зібрати такі матеріали, потрібно мати широку шпигунську мережу, — почав вкрадливо. — Росіяни створили її задовго до війни, вони мають десятки рацій, які обслуговують сотні шпигунів, навіть тисячі, в цьому я переконаний.

Мюллер дивився на нього здивовано, але раптом зморшки на його чолі розгладилися, і він полегшено зітхнув.

— Я цілком згодний з вами, бригадефюрер, — мовив розважливо. — Ліквідувати цю банду важко. Це справа не одного місяця, навіть кинувши всі наші сили, ми не можемо бути певними…

«Нарешті дійшло», — з полегшенням подумав Шелленберг.

— Такого висновку дійшов адмірал, — не дав доказати Мюллерові. — Він проаналізував найновіші розвідувальні дані й жахнувся.

— Є від чого схопитися за голову, — погодився групенфюрер. — Але куди ж дивився абвер?

Саме цього запитання й чекав Шелленберг. Учора ввечері він зустрівся з шефом абверу адміралом Канарісом. Шелленберг прогулював свого улюбленця — попелястого датського дога, адмірал вів на поводку двох злих такс. Бригадефюрер почав обережно промацувати Канаріса: розмова з адміралом завжди імпонувала йому — ходиш, мов по лезу бритви.

Канаріс з півслова зрозумів його, не те що цей бовдур Мюллер, і зумів одразу оцінити перспективи, які випливали з нової версії. Вони швидко домовились, і тепер Шелленбергу потрібно було одне: Мюллер, а потім Гіммлер мусять знати, що дані про широку розвідувальну мережу росіян вийшли з абверу. Ліквідація російських радистів — справа затяжна й непевна, особливих лаврів тут не пожнеш, і краще залишитися в тіні за спиною Канаріса й Мюллера.

І треба тримати їх у страсі.

Шелленберг втупився у групенфюрера.

— Ви питаєте, куди дивився абвер? — мовив. — Але ж росіяни часто користуються інформацією, одержаною тут, зовсім поруч — і в цьому не доводиться сумніватися. Ось красномовне свідчення, — тицьнув пальцем у радіограми. — А це вже компетенція гестапо.

Мюллер скривився: він знає це і без бригадефюрера, а кому приємне зайве нагадування про твої прорахунки?

А Шелленберг вів далі, наче й не помітив незадоволення Мюллера:

— СД теж не знімає з себе відповідальності. У мене, правда, народилася одна ідея, але… — затнувся, — вона ще остаточно не сформувалася.

Проте Мюллер не повірив йому. Зробив досить незграбну спробу вивідати таємницю:

— Ви, Вальтер, завжди знаєте, чого хочете. Але ж зважте, ми можемо досягти певних результатів, лише об'єднавши зусилля…

— Так, і свого часу я поінформую вас.

Мюллер запам'ятав це: «свого часу». Групенфюрер знав, що сам Гіммлер буде задоволений, якщо вдасться збити пиху з начальника шостого відділу. Всі бояться Шелленберга, на коленого в його сталевих сейфах зберігається досьє, навіть на нього, всесильного шефа імперського гестапо. І справді, йому, Генріхові Мюллеру, зовсім не хочеться, щоб виплили на світ деякі факти з цієї теки. Один час казали, що Шелленберг знайшов наміть дині, які компрометували начальника РСХА — головного імперського управління безпеки — Генріха Гейдріха: єврейську кров у якомусь коліні чи щось інше, але Мюллер здогадувався, що це не відповідає дійсності. Просто Шелленберг боявся Гейдріха і шукав матеріалів проти нього. Тож, мабуть, не без задоволення зустрів звістку про те, що чеські диверсанти відправили Гейдріха на той світ.

Та про що веде мову бригадефюрер?

Мюллер сперся грудьми на стіл, поклавши руки на ідеально відполіроване дерево. Так, він і сам знає, що один з його офіцерів виявився типовим нездарою, його вже розжалувано в рядові й відправлено на Східний фронт, і нема чого пхати носа в чуже просо.

Але в словах Шелленберга є логіка, і варто прислухатися до його порад.

— Людина, котру відпустив ваш… — бригадефюрер наголосив на цьому слові, ледь-ледь, та все ж наголосив, — оберштурмфюрер Габер, мала посвідчення співробітника організації Тодта. Тепер згадайте недавній випадок із мікроплівкою, знайденою в монеті. Ми встановили, що цю плівку одержав, певно, від когось із чинів ОКВ якийсь Пауль Мертенс, директор фірми «Гомес» у Гаазі. Фірми, тісно зв'язаної з організацією Тодта.

— Посвідчення в цього брюссельського типа було фальшиве, — вставив Мюллер, — і якби Габер подзвонив у канцелярію генерала Люблінга…

— Можливо, оберштурмфюрер мав честь розмовляти з самим Паулем Мертенсом, і ви поставились до Габера гуманно, лише відправивши його на Східний фронт.

Мюллер мимоволі стиснув кулаки. Так, Шелленберг має рацію, і голову Габеру мали відтяти в Маобіті. Взявши гаагського резидента, вони могли б вийти на людину з ОКВ, яка постачала йому інформацію.

— Справді, тепер не зарадиш, — примирливо пробурмотів Мюллер, — не думаю, що це був резидент, мабуть, звичайнісінький зв'язковий.

— Пауль Мертенс, — заперечив Шелленберг, — настільки глибоко проник в організацію Тодта, що зміг одержати там дозвіл на в'їзд у рейх. І я прошу вас дати завдання вашим людям придивитися до всіх закордонних фірм, які мають стосунки з організацією Тодта.

— Я доручу це штандартенфюреру Беккенбауеру.

— Уже штандартенфюреру?

— Ви забуваєте про монету.

— Можливо, ви маєте рацію, — підвівся Шелленберг, — і чергове звання додасть розуму Беккенбауеру. Бажаю успіху.



Генерал Русанов уже чекав на Шитикова, і полковникові не довелося сидіти в приймальні жодної секунди.

— Щось сталося, Петре Леонтійовичу? — напитав Русанов занепокоєно. Генерал щойно проводив нараду, і полковник не міг поінформувати його по телефону.

— Погані новини, товаришу генерал. Я вже доповідав, що замовк брюссельський ПТ-ікс. Щойно одержали повідомлення з Парижа — брюссельську точку провалено.

Генерал спохмурнів.

— Що з Тюрбіго? — запитав.

— Кладо повідомляє, що вчора мало не попав у

1 ... 9 10 11 ... 40
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щаслива зірка полковника Кладо, Ростислав Феодосійович Самбук», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щаслива зірка полковника Кладо, Ростислав Феодосійович Самбук"