BooksUkraine.com » Сучасна проза » Фатальна помилка 📚 - Українською

Читати книгу - "Фатальна помилка"

153
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Фатальна помилка" автора Тимур Іванович Литовченко. Жанр книги: Сучасна проза / Пригодницькі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 102 103 104 ... 106
Перейти на сторінку:

 У Московії виделка з’явилася вперше в 1606 році. Її привезла Марина Мнішек, а спосіб застосування продемонструвала на своєму весільному бенкеті в Кремлі. Потрібно зазначити, що мініатюрні «диявольські вила» справили на московитів гнітюче враження.

(обратно) 17

 Тобто молдавською.

(обратно) 18

 Старовинна назва (від викривл. «франки») жителів Південної Європи романського походження. Зазвичай так називали італійців. Зокрема, «фряги» будували московський кремль. Від «фрягів» походять такі російські топоніми, як Фрязіно, Фрязєво, Фряново.

(обратно) 19

 Перекладача.

(обратно) 20

 Тобто українською.

(обратно) 21

 Селянсько-козацьке повстання Тараса Федоровича на прізвисько «Трясило» сталося у березні-травні 1630 року, однак окремі сутички тривали до 1631 року.

(обратно) 22

 Найпотужніші татарські навали відбувалися, як правило, взимку. Тоді ріки замерзали, тому тимчасово зникали природні водні перешкоди на шляхах пересування знаменитої татарської кінноти.

(обратно) 23

 Один зі сподвижників Богдана Хмельницького у Визвольній козацькій війні і брат його першої дружини Ганни Сомківни. Наказний гетьман Війська Запорозького й очільник Лівобережної України в 1660–1663 роках.

(обратно) 24

 Село в Яському повіті на південному сході сучасної Румунії. В 1620 році тут відбулася битва армії Речі Посполитої з турецько-татарськими військами.

(обратно) 25

 Характерник, чаклун.

(обратно) 26

 «Вічний мир» між Московською державою і Річчю Посполитою був підписаний на річці Поляновці у червні 1634 року.

(обратно) 27

 Польський верховний суд.

(обратно) 28

 Андрій Вишоватий був онуком засновника социніянства — Фаусто Паоло Соцціні.

(обратно) 29

 Скарбник.

(обратно) 30

 Виборчому.

(обратно) 31

 Шляхетське ополчення.

(обратно) 32

 Маються на увазі артилерійські фунти (490 г). 16-фунтове чавунне ядро важило 7,9 кг, ним стріляли з гладкоствольної гармати, що мала діаметр ствольного каналу 133 мм. У Зборівській битві козаки використовували потужну зброю, захоплену попереднього 1648 року в різних польських фортецях.

(обратно) 33

 Розривні ядра з пороховим начинням (в залежності від калібру називалися гранатами або бомбами) почали викорстовуватися лише наприкінці XVII ст.

(обратно) 34

 Так польські магнати називали короля, підкреслюючи цим свою слабку залежність від глави держави.

(обратно) 35

 У 1635–1637 роках.

(обратно)
1 ... 102 103 104 ... 106
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Фатальна помилка», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Фатальна помилка"