Читати книгу - "Гола економіка. Викриття нудної науки"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Чарльз Вілан — професор з багаторічним стажем, викладач економіки та політики в Чиказькому університеті і Дартмутському коледжі, кореспондент журналу “The Economist” і позаштатний автор таких авторитетних видань, як “Chicago Tribune”, “The New York Times” і “Wall Street Journal”.
Економіка — наука, яку помилково вважають нудною та специфічною. Чарльз Вілан майстерно руйнує ці стереотипи! Поточна економічна криза, глобалізація, грошово-кредитна політика — про все це автор говорить доступною мовою, без сухих термінів, незбагненних діаграм і складних визначень. «Гола економіка. Викриття нудної науки» — захоплива й дотепна книжка, що переверне ваші уявлення про економічну теорію та допоможе впевнено орієнтуватися в ній. Ви станете справжнім експертом з актуальних економічних питань сьогодення!
Рекомендую цю книжку кожному, хто хоче вивчити основи економіки й отримати при цьому задоволення.
Гері Бекер, лауреат Нобелівської премії з економікиЧітко, лаконічно, інформативно, дотепно і, повірите цьому чи ні, цікаво.
Chicago Tribune Примітки1
В українській (і багатьох інших мовах) один і той самий термін «економіка» вживається і для позначення галузі суспільного життя, і для науки про цю галузь, тоді як в англійській — це два помітно різних слова. Навіть назва цієї книги дослівно звучить як «Гола економічна наука». Тому надалі для полегшення сприйняття книги ми розділятимемо їх, вживаючи у відповідних місцях (але не завжди) термін «економічна наука». (Тут і далі прим.перекл., якщо не вказано інше.)
(обратно) 2Мідас — герой давньогрецьких міфів, який обертав на золото все, до чого торкався.
(обратно) 3Оскільки в англійській мові є декілька різних за значенням термінів, що перекладаються українською однаково — «політика», то далі для кращого розуміння й уникнення плутанини «політику» в сенсі конкуренції та боротьби за владу називатимемо «політична боротьба», а «політику» в сенсі системи правил, норм і заходів в окремих галузях суспільного життя — «публічна політика» чи «політика в … галузі».
(обратно) 4Американський економіст, колишній керівник Федеральної резервної системи США, голова Ради економічних експертів при Президентові США.
(обратно) 5«Помінятися місцями».
(обратно) 6Thomas Friedman, “Senseless in Seattle,” New York Times, December 1, 1999.
(обратно) 7Claudia Goldin and Cecilia Rouse, “Orchestrating Impartiality: The Impact of ‘Blind’ Auditions on Female Musicians,” American Economic Review, September 2000.
(обратно) 8Collateral debt obligation — гарантовані боргові зобов’язання.
(обратно) 9Угода, згідно з якою «Покупець» робить разові або регулярні внески (сплачує премію за кредитний ризик) «Емітентові», який бере на себе зобов’язання погасити виданий «Покупцем» кредит третій стороні за неможливості погашення кредиту боржником (дефолт третьої сторони). «Покупець» отримує цінний папір — свого роду страховку, яка гарантує обов’язкове повернення суми виданого раніше кредиту або купленого боргового зобов’язання. У разі дефолту, «Покупець» передасть «Емітентові» боргові папери (кредитний договір, облігації, векселі), а в обмін отримає від «Емітента» компенсацію на суму боргу плюс несплачені відсотки, а також ті, що повинні нарахувати до дати запланованого погашення.
(обратно) 10Гра, коли діти перекидають один одному гарячу картоплину, яку потрібно впіймати, але, оскільки вона гаряча, то її треба негайно кинути комусь іншому. Хто впустив картоплину на пі— програв.
(обратно) 113. Charles Himmelberg, Christopher Mayer, and Todd Sinai, “Assessing High House Prices: Bubbles, Fundamentals and Misperceptions,” Journal of Economic Perspectives, vol. 19, no. 4 (Fall 2005).
(обратно) 12David Brooks, “An Economy of Faith and Trust,” New York Times, January 16, 2009.
(обратно) 13Популярна у Сполучених Штатах назва «високої» науки.
(обратно) 14Видатний архітектор сучасності у Сполучених Штатах.
(обратно) 15СЕО (Chief Executive Officer) — головний виконавчий директор.
(обратно) 16M. Douglas Ivester, Remarks to the Economic Club of Chicago, February 25, 1999.
(обратно) 17Stakeholders (стейкхолдери) — в аналізі публічної політики так називають суспільні групи та окремих осіб, причетних до вироблення та здійснення політики: політичних та адміністративних лідерів, керівників органів влади, адміністраторів і споживачів (цільові групи).
(обратно) 18Stephen Moore and Julian Simon, The Greatest Century That Ever Was: 25 Miraculous Trends of the Past 100 Years, Cato Institute Policy Analysis, No. 364 (Washington, D.C.: Cato Institute,
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Гола економіка. Викриття нудної науки», після закриття браузера.