BooksUkraine.com » Сучасна проза » Я віддав би життя за тебе (збірка) 📚 - Українською

Читати книгу - "Я віддав би життя за тебе (збірка)"

264
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Я віддав би життя за тебе (збірка)" автора Френсіс Скотт Фіцджеральд. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 105 106 107 ... 122
Перейти на сторінку:
Скотта Фіцджеральда і його літературного представника Гарольда Обера», 1919–1940 (видали Бракколі й Аткінсон); «Життя в листах» (ред. Бракколі). Однак залишається неопублікованим великий обсяг кореспонденції до Фіцджеральда і від нього.

Моя робота над цим матеріалом опирається передусім на папери Френсіса Скотта Фіцджеральда у відділі рідкісних книг та спеціальних колекцій Принстонського університету, серед них і додаткові папери; папери Зельди Фіцджеральд; збірка Джона Біґґза-молодшого документів Френсіса Скотта Фіцджеральда про нерухомість. Сам Фіцджеральд залишається найкращим джерелом для тих, хто пише про нього, про його публікації та його життя. Він зберігав усе — від нотаток на підставках для кухлів і ресторанних меню до рукописних начерків і кінцевих сюжетів (на них він часто писав дальші редакції та замітки). Письменник зберігав папки з витинками цікавих статей та ілюстрацій, які йому сподобалися, списки книг, які він читав, і багато іншого. Його альбоми, нині доступні в Інтернеті, — це водночас розважальна річ і важливий ресурс. Видання «Дейлі принстоніан» і «Принстон алумні віклі» щотижня подають найважливіші дані про Фіцджеральдове життя в студентському містечку в 1913–1917 роках. «Боргова розписка» (рукопис і машинопис) міститься в Бібліотеці Байнеке Єльського університету. Машинописи «Пальців вгору» й «Прийому у дантиста», єдина відома версія «Пари» (машинопис і частково рукопис), а також «Гросбух Ф. Скотта Фіцджеральда» (тепер доступний в Інтернеті) зберігаються в Ірвінському відділі рідкісних книжок і спеціальних зібрань Університету Південної Кароліни. Оригінальна картотека подань і редагувань творів Фіцджеральда, як і раніше, є власністю «Гарольд Обер ассошієйтс». У ній подано правильні дати і в деяких випадках альтернативні назви, а також відповіді редакцій тогочасних журналів на подання письменникових творів.

У своїх альбомах Фіцджеральд зібрав значну кількість тогочасних критичних відгуків на його твори. Він зберігав огляди, колонки, навіть рекламні оголошення, що їх часто не вдається знайти в базах даних онлайн-газет і онлайн-журналів, — важливий матеріал, який інакше пропав би. «Критичний компаньйон до Ф. Скотта Фіцджеральда» Мері Джо Тейт, весь обсяг щорічника «Фіцджеральд / Гемінґвей аннюал» (1969–1979) і «Ф. Скотт Фіцджеральд рев’ю» (2002 — донині) — приступок, де починаються сходи сучасного складного фіцджеральдознавства.

Останніми роками вийшло чимало книжок про Фіцджеральдову родину. Зразковою біографією самого Фіцджеральда залишається книжка Бракколі «Різновид епічної величі: Життя Ф. Скотта Фіцджеральда». Версії його життєпису, подані із Зельдиного погляду, — це книжки Ненсі Мілфорд «Зельда» й Саллі Клайн «Зельда Фіцджеральд: її голос у раю». Роман Зельди Фіцджеральд «Врятуй мене, вальсе» — це белетризований опис життя Фіцджеральдів, який мав гучніший розголос, ніж біографічні книжки про Зельду, видані до сьогодні. Твір Елінор Ланаган «Скотті: дочка…» — це співчутливо написана біографія Скотті Фіцджеральд Ланаган Сміт, заснована на первинних джерелах.

Про автора

Ф. Скотт Фіцджеральд народився в Сент-Полі (штат Міннесота) 1896 року. Він навчався у Принстонському університеті, вступив в армію Сполучених Штатів під час Першої світової війни й опублікував свій перший роман «По цей бік раю» у 1920-му. Того ж року він одружився із Зельдою Сер, що походила з Монтгомері (штат Алабама), і протягом наступного десятиліття подружжя поділяло свій час між Нью-Йорком, Парижем та Рив’єрою. Фіцджеральд був одним із найзначніших нових голосів у літературі, його романи «Великий Ґетсбі» і «Ніч лагідна» належать до шедеврів. Він помер у 1940-му у віці сорок чотири роки від серцевого нападу в Лос-Анджелесі, працюючи над «Коханням останнього магната». Творчість Фіцджеральда забезпечила йому репутацію одного з найзначніших і улюблених американських письменників ХХ століття.

Енн Марґарет Данієл викладає літературу в Нью-Йоркському університеті. З 1996 року вона опублікувала багато праць про Фіцджеральда та про модернізм. Учена живе на Мангеттені та на півночі штату Нью-Йорк.

ВІД АВТОРА ЛЕГЕНДАРНОГО POМAHУ «ВЕЛИКИЙ ҐЕТСБІ»

Френсіс Скотт Фіцджеральд - американський письменник і сценарист, автор багатьох романів та оповідань про покоління «епохи джазу», один з найгеніальніших митців XX століття, яскравий представник так званого «втраченого покоління» поруч із Ремарком та Гемінґвеєм. Численні екранізації творів Фіцджеральда за участю найкращих акторів сучасності - Леонардо Ді Капріо, Бреда Пітта, Роберта де Ніро, Джека Ніколсона та інших — неодноразово були удостоєні «Оскара».

«Я віддав би життя за тебе» - збірка оповідань, які Фіцджеральд написав протягом 1930-х років і раніше. Вони побачили світ тільки за 80 років після написання. На той час, коли письменник створив оповідання, журнали й видавництва відмовлялися публікувати їх. Причиною були занадто провокаційні, суперечливі та відверті теми. Авторові пропонували переробити сюжети, аби твори могли продаватися. Та письменник вирішив, що в такому разі нехай краще вони залишаються неопублікованими, аніж він - зрадить себе і свій талант.

Оповідання збірки, написані в характерній авторській манері, є тими штрихами, які зображують повну картину сміливої та безкомпромісної історії творчості Френсіса Скота Фіцджеральда.

Це справжній скарб, який був би занадто коштовним для журналів 1930-х років. Нам пощастило. 

«Newsday»

Примітки

1

У цьому листі Фіцджеральд написав «entheusiasm» замість належного «enthusiasm» (Тут і далі — примітки перекладача).

2

Так (лат.).

3

1558–1603 роки, час правління англійської королеви Єлизавети Першої.

4

Американський актор (1892–1984), зірка фільмів компанії «Метро-Ґолдвін-Маєр».

5

Американська актриса (1908–1942), номінантка на премію «Оскар».

6

Популярне в США, особливо в XIX столітті, видовище, в якому розігрували комічні сценки з життя негрів і виконували їхні пісні й танці. Містер Боунз, персонаж цього шоу, виступав із ударним музичним інструментом — костями (bones).

7

… розбишакуватих, як апаші, дівчат… У США словом «апаші», яке походить від назви племені північноамериканських індіянців, позначають також паризьких вуличних дівчат, що й ножем уміли орудувати, неформальні угруповання яких діяли на початку 1900-х років. Своєю чергою, «Les Apaches de Belleville» («Апаші Бельвілля») дали назву енергійному танцеві «віку джазу» — «apache dance», у якому партнер і партнерка стусають одне одного, а насамкінець поєднуються у фігурі вальсу.

8

Семюел Батлер (1835–1902) — автор антивікторіанського автобіографічного роману «Шлях усякої плоті» (1903); Теодор Драйзер (1871–1945) — журналіст, автор натуралістичних романів «Сестра Керрі» (1900) і «Американська трагедія» (1925); Джеймс Бранч Кабелл (1879–1958) — романіст, відомий передусім своїм «Юрґеном» (1919) і дальшим судовим переслідуванням самого автора та його видавця за непристойність цього твору.

Часто

1 ... 105 106 107 ... 122
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Я віддав би життя за тебе (збірка)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Я віддав би життя за тебе (збірка)"