Читати книгу - "Вовкулаки не пройдуть"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
- Не німці. Мороз. Жодна машина не завелася. А цей - звір! Йому на мороз начхати.
- Та-а-ак, дизель - то вещ! - погодився мій свекор.
- Га? Що? Я тут! - з-за спин солдатиків і прапорщика визирнув Вася Дизель.
- Та то ми не про тебе. А чого це ти на військовій техніці роз’їжджаєш?
- Бо не зять у мене - а золото! Тільки заїкнувся, що мені до центру треба - і будь ласка. Бетеер ніякого морозу не боїться - і жене по ріллі швидше, ніж мій “запорожець” по шосе. А головне - страху наганяє. Жоден мент не гальмоне.
- Так я - хіба що? - знизав плечима Броник, - Мені однаково їхати треба було. То чого ж не виручити?
- Дорогенькі, нас, нас виручайте! - втрутилась я. - Мусимо негайно біля моргу бути!
- Та вам ще рано, - спробував пожартувати Василь, але глянув на мене і стулив писок.
- Може статися, що не рано, а пізно буде!
- Не буде! Скачіть досередини! Куди? Це вам не жигуль. З корми двері. Хлопці, посуньтеся!
Солдатики відчинили не двері, а добрячі ворітця і втягли нас досередини, в тепло. Двигун ревонув - аж застогнав! І ми помчали по вулиці, розганяючи всю живність, і двоногу, і чотириногу, на ходу пояснюючи Василеві і Броніславові, у чому справа.
- Розумієте - мене як по голові стукнуло: якщо Семен Григорович справді загинув, то його тіло вже давно мали знайти. А якщо знайшли - але не ми? Якщо на Олексин запит хтось у морзі просто відмахнувся, мовляв, немає у нас такого. Ну, просто чи з п’яної голови, чи ліньки було йти шукати. Пам’ятаєте, на весіллі про плутанину з бабусями померлими розповідали? Те ж саме. А потім цей хтось протверезів - і змикитив, що міліція може й перевірку влаштувати. А тепер подумайте і скажіть мені: коли найзручніше небажаного покійника позбутися?
- Коли?
- Сьогодні! У звичайний день, коли ховають, як належить - з родичами, батюшкою і музиками - будь-хто може звернути увагу, що поряд когось тихцем прикопують. У нас же не Київ, усі на виду. Помираємо, але, хвалити Бога, в черзі до ями не стоїмо. А сьогодні в моргу нікого сторонніх не буде, бо ж свято!
- Гадаєш, спробують?
- Вже! Розвідка доповіла - щось там діється. Газуй, Броніславе, газуй!
Примчали! Гальмонули - аж виляски пішли. І повискакували. А хуліганистий Броник ще й башту повернув і наставив кулемета на двері скорбної установи.
Спершу ми побачили фігуру міліцейського сержанта, котрий стояв у позиції “стріляю без попередження!” під дверима гидотно-сірого будинку з вивіскою “Відділення морфологічних досліджень”. Два неголених санітари у брудних комбінезонах стояли коло вантажівки під наглядом міліцейського сержанта. У відчиненому кузові машини було видно якийсь довгий чи то мішок, чи то чохол.
Ми приїхали дуже вчасно, бо санітарам уже набридло стовбичити на морозі і вони підозріло зиркали на лом і лопати в кузові. Але коли з нашого бетеера висипали спочатку солдати, а потім прапорщик із тестем - швиденько відвернулися і зробили вигляд, що вони тут ні до чого. Мовляв, рученята - ось вони! Проте, додивившись, куди саме спрямований кулемет, підвели руки догори.
Шерифів колега, видати, роздивився у вікно, що прибула підмога, а тому і сам вибіг, демонстративно поправляючи на ходу кобуру.
- Що тут робиться? Бо мені начальник: бігом! А що? Чого? Чого бігти?
- Треба перевірити, кого це так терміново хочуть поховати. І головне - не по-людськи. Без труни і, боюся, без документів.
Шерифів колега заскочив у кузов, нахилився:
- Та-а-ак, спальник армійський. Прапорщик, то не з вашого хазяйства вкрали?
- Номер гляньте - скажу.
- Номер хлоркою випалений. А чого покійник не в труні?
- Грошей не перерахували на поховання бомжів, - буркнув один із санітарів. - Доводиться так. Мішок не крали, з гуманітарки списаний, тільки на це й годиться. Руки можна опустити?
- Потерпиш! Ну, побачимо, який там бомж. Поняті - підійдіть, - це він уже до нас із Василем.
Шерифів колега потяг замочок зіпера - і відкрилося бліде, побите, застигле обличчя нашого хорошого, стільки років нами знаного і отак от безбожно понівеченого вчителя Семена Григоровича.
- Ви хоч знаєте, кого саме збиралися, мов того собаку, прикопати? - не витримала я, хапаючи лома з кузова.
Санітари, зобачивши це, аж поприсідали і руками голови прикрили. А я спересердя врізала ломом по покришці вантажівки - аж загуло… а потім зашипіло. Все! Сьогодні ця машина вже нікуди не їде.
- Ну, бомж - він і є бомж, - заскиглив один із санітарів, як я зрозуміла, старший. - але ховаємо не як собаку, а по інструкції. По акту. Ось-о бомага, дивіться: печатка, підпис начальника.
- Де ваш начальник?
- А ви йому подзвоніть. Либонь, дома сидить.
- Подзвонимо, коли треба буде! - гарикнув міліціонер. - А зараз - процедуру поховання припиняю, а вас обох затримую як підозрюваних у намаганні прикопати… тьху! Приховати від слідства важливий речовий доказ.
- Яке слідство? Не маєте права!
- Якраз маю. На дві доби, а там уже - що
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вовкулаки не пройдуть», після закриття браузера.