Читати книгу - "Роксоляна, Осип Фадєєвич Назарук"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Хатіби — духовні, що мали обов'язок проводити (целебрувати) богослужения у п'ятниці, читати молитви й виголошувати перед тим мови («хутба» або «хатба»). Хатіби мали обов'язок «хутби» не тільки в п'ятниці, але і в інші свята.
(обратно) [40]Кухня для убогих.
(обратно) [41]Лічниця.
(обратно) [42]Купелевий дім.
(обратно) [43]Школи для хлопців.
(обратно) [44]Бібліотека.
(обратно) [45]Дім для божевільних.
(обратно) [46]Блющ.
(обратно) [47]Грузія.
(обратно) [48]Се оповідання, як і дальше, взято з прегарних легенд святоафонських.
(обратно) [49]1147р.
(обратно) [50]Європи. На Афоні відпочивал Олександр Великий, найбільший завойовник старинного світу, котрий на схід сонця дійшов побідно дальше, ніж Сулейман Великий, бо аж до Iндій.
(обратно) [51]«Весільний дар для знайди з Чорного Шляху». — «Калим» був дар, який наречений складав батькам дівчини. «Калим» у монгольських народів був влас гиво ціною купна дівчини. В давніх часах виносив найменше 27 кобил або 2 кобили і 5 верблюдів. У пізніших часах заступали се дорогоцінні річі, відповідно до стану і майна нареченого, та помалу ставали не то віном, не то приданим дівчини.
(обратно) [52]Селямлік — прийомні кімнати султана.
(обратно) [53]Авентичне.
(обратно) [54]Формула, якою приймається магометанську віру.
(обратно) [55]Тими словами Коран постійно означає невольниць.
(обратно) [56]Розділ.
(обратно) [57]Автентичне. Та жінка Сулеймана не носила заслони і навіть давалася портретувати чужим малярам.
(обратно) [58]Замкнені ніші в мусульманських святинях, де привагні люде складали золото і клейноди на переховання (так звані аменети). Навіть найбільші деспоти не важилися конфіскувати і их у святинях зложених дорогоцінностей.
(обратно) [59]Нессараг — християн
(обратно) [60]Стара турецька вага: 400 діргем ішло тоді на одну окку, котра рівнялася теперішнім 1284 кг. Одначе, іi ваги були при ріжних предметах ріжні, хоч назви мали ті самі. 100 окка — 1 кантар. Дві останні турецькі назви уживані ще досі в галицьких місточках ремісниками, хоч в інакшім значінню.
(обратно) [61]12 січня.
(обратно) [62]Дервіші — магометанські монахи. Щойно від 12 століття жили вони також у монастирях. Переважно знали вони ріжні ремесла й доводили в них до майстерства. Дивними танцями вправляли вони себе в містичну вдумчивість і заглиблення в Бозі. Мандруючі дервіші переходили всі краї ісламські як проповідники або жебраки. Вони мали й великий політичний вплив.
(обратно) [63]29 мая.
(обратно)!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Роксоляна, Осип Фадєєвич Назарук», після закриття браузера.