Читати книгу - "Сафарі на щастя"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Приїхала Ореста, плануючи вирушити на роботу за кордон. Її мати почала часто хворіти, і коштів на лікування не вистачало, тож дівчина вирішила поїхати на заробітки.
– Ти сама їдеш? Не страшно? – запитала її Марусина.
– Якщо відверто, то дуже страшно, – зізналась Ореста. – Але що маю робити? Сидіти склавши руки і спостерігати за муками матері? Що б ти на моєму місці вирішила?
– Напевно, вчинила б так само, – відповіла Марусина.
Після від’їзду Орести – новина: Віра народила донечку. Усією родиною Бойченки поїхали її провідати і привітати з новонародженою.
– Мені таке життя подобається! – сказала Марусина Любані. – Події зрушили з місця, а то все одне й те саме, день у день, рік у рік! Життя, подружко, стартувало!
За кілька днів по тому приїхав у село до батьків Ростик. Марусина вже й не покладала надій, але життя, напевно, вирішило її здивувати. Наступного дня хлопець зайшов до неї й запросив погуляти ввечері. «Чи вовк у лісі здох?» – подумала здивована Марусина і запитала:
– Куди підемо? Клуб сьогодні зачинений, бо будній день.
– Погуляємо біля річки, згадаємо дитинство, – запропонував Ростик, і Марусина погодилася.
Серце тьохкало в грудях, коли дівчина збиралася. Вона губилася в здогадках, розмірковуючи, чому й навіщо Ростик її запросив на прогулянку. «Просто, щоб згадати час, коли ми були дітьми? То можна було б і біля двору посидіти й погомоніти. На побачення? Щось не схоже», – думала дівчина.
– Доню, куди зібралася? – запитала мати, коли побачила Марусину у кофтинці та джинсах. – Сьогодні ж нема танців.
– Піду до Любані, посидимо біля її двору, – збрехала дівчина.
Її й досі без дозволу не пускали батьки гуляти. Дівчата-однолітки бігали до клубу з шостого класу, не питаючи старших, вона ж і досі мала проситися, і батьки їй дозволяли ходити до клубу лише по суботах і неділях, у жодному разі не заходячи до кафе, яке стало улюбленим місцем сільської молоді. Додому Марусина мала повернутися не пізніше одинадцятої вечора, а якщо запізнювалася, то наступні вихідні мала сидіти вдома, тож без брехні цього разу їй не обійтися.
– Коли повернешся додому? – поцікавилася мати.
– До дванадцятої повернуся.
– Так пізно?!
– Я ж не в клуб іду, а з подружкою буду майже біля нашого подвір’я, – всміхнулася дівчина.
– Та йди вже! – промовила мати, кинувши погляд на доньку.
Ростик уже чекав Марусину біля двору.
– Доброго вечора! – привітався він, усміхнувшись до дівчини тепло й привітно.
– Привіт! – промовила схвильовано Марусина. – Ходімо звідси швидше!
– Чому? Мама не пускає гуляти?
– Ти що?! Не хочу, щоб зайве про мене злі язики чесали. Це ж село, а не столиця!
Вони пішли до річки, спустилися до берега. Стояла тремтяча тиша серед п’янко-солодких пахощів трав, і лише іноді було чути приглушене схлипування води. Молоді люди згадували дитинство, стиха сміялися, йдучи берегом, і слова знаходилися самі собою, без найменших зусиль. Непомітно розповзалися сутінки, і вечір тінями розтушував обриси дерев понад річкою, аж поки на небо викотився трохи надщерблений місяць і природа перед сном зітхнула повною тишею.
Час летів так швидко, що Марусина не помітила, як настала північ.
– Мабуть, мені час додому, – невпевнено промовила вона.
Вони зупинилися під розлогою кроною дерев, і Ростик, узявши її за плечі, повернув обличчям до себе. Його вродливе, чисто виголене обличчя м’яко випромінювало усмішку, і в дівчини гучно закалатало серце.
– Марусино, ти стала така гарна! – промовив він тихо.
– Справді? – ледь чутно прошепотіли її губи.
– Щира правда! Ти – справжня красуня!
Від таких довгоочікуваних слів у голові запаморочилося, захмеліло. Дівчина дивилася в його темні очі, схожі на осінній присмерк, і намагалася приховати свою радість. Гостро пахла берегова м’ята, коли хлопець уперше торкнувся своїми губами її гарячих вуст. Марусині стало добре від того несміливого легкого цілунку і водночас страшно. Вона потягнулася до Ростика всім тілом, і наступний поцілунок уже був пристрасним і гарячим. Дівчина блаженно заплющила очі, коли він знову і знову дарував їй цілунки, і боялася захлинутися від радощів.
– Я кохаю тебе, Марусинко, – гаряче прошепотів юнак, – кохаю все життя, із самого дитинства!
В її обличчя хлюпнула гаряча хвиля, і весь світ навколо почав кружляти.
– Поцілуй мене, любий, ще раз, – прошепотіли її уста.
Розділ 12Лише кілька днів Марусина зустрічалася з Ростиком, а вже знало все село, дійшли чутки й до батьків дівчини.
– Марусино, це правда, що люди говорять? – запитала мати.
– Що саме? – схвильовано мовила дівчина.
Це були її перші серйозні стосунки, Марусина ще не звикла, тому знітилася, почервоніла і закліпала очима так, ніби скоїла крадіжку, а її спіймали за руку на гарячому.
– Ти зустрічаєшся із сусідом?
– Та… ніби так, – стенула плечима.
– Нарешті він у тобі помітив дівчину?
У маминому голосі дівчина вловила скептичну нотку, і їй стало неприємно.
– Просто ми стали дорослими, – відповіла Марусина.
– Чи не зарано, доню? Тобі ще навчатися й навчатися, – зауважила жінка.
– Хіба кохання завадить цьому?
– Кохання, кажеш? – промовила жінка задумливо й сіла поруч. – Про кохання можна говорити тоді, коли воно витримає випробування часом, стосунками. Доню, це лише закоханість, яку часто плутають із коханням. А закоханість, як показує практика, може минути.
– Але може перейти у справжнє кохання, – зауважила Марусина. Це була перша її серйозна розмова про стосунки закоханих, тож дівчина радо продовжила: – Я не вважаю, що в мене перша закоханість. Якось я читала, що вчені досліджували роботу мозку закоханих людей. Вони виявили, що в такому стані володарюють гормони, ендорфін і окситоцин, скептичні вчені навіть дали назву таким почуттям – хімія любові.
– То, може, і в тебе вони панують? – усміхнулась жінка. – Важко відрізнити закоханість від любові.
– Я вважаю, що в мене вже позаду час закоханості. Насправді, мені Ростик подобався все життя, скільки себе пам’ятаю, – сказала Марусина, довірливо схиливши голову матері на плече. – То була підліткова закоханість, коли я марила ним, страждала, а зараз… Мамо, зараз зовсім інше! Це таке довгоочікуване глибоке відчуття, яке закономірно прийшло на зміну закоханості. Ми розуміємо одне одного з пів слова, сприймаємо такими, як є насправді!
– І ти це зрозуміла одразу? Після кількох побачень?!
– Саме так, мамо! Порадій разом зі мною! Я така щаслива! – гаряче промовила дівчина.
– Я рада, Ростик справді гарний хлопець, але так хвилююся, щоб ти не обпеклася! – сказала жінка. – Кохання підносить до небес, але як щось піде не так, то падати вниз дуже боляче!
– У нас усе буде добре, я це відчуваю! – промовила радісно Марусина й
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сафарі на щастя», після закриття браузера.