BooksUkraine.com » Сучасна проза » Остання любов президента 📚 - Українською

Читати книгу - "Остання любов президента"

135
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Остання любов президента" автора Андрій Юрійович Курков. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 133
Перейти на сторінку:
ненавидить Казимира — і центристів. Тоді голосів вистачить. Ви виступите проти планів Казимира й запропонуєте законопроект...

— Який?

— Я підготував. «Про виробництво дешевої електрики та реструктуризацію державного боргу за спожиту електроенергію». Додамо туди статтю про запровадження мораторію на підвищення цін за електроенергію до наступних президентських виборів. Пройде! Голосів вистачить.

Охоронець повертається до кімнати. За ним — сонна покоївка з кавником.

— Збирай парламент! — кажу я Львовичу.

Він телефонує з мобільного до когось зі своїх.

— Чуєш! План «А»! — каже він і дає відбій.

Я п’ю каву й намагаюсь уявити собі план «Б». Напевне такий план існує, придуманий на випадок моєї незгоди з планом «А».

Немає нічого кращого, аніж виступ перед сонним парламентом. Правду кажучи, я й сам трішки сонний, проте це справі не заважає. У залі витає атмосфера підвищеної відповідальності. Нічні засідання могли б добряче просунути країну в напрямку до Європи, та користаємось ми цією можливістю досить таки рідко. Втретє за два роки.

Результат голосування перевершив мої сподівання. Указ прийнятий і набуває чинності негайно.

Після засідання парламенту мене відводить убік генерал Свєтлов. Він, виявляється, теж не спить ночами.

— Я дам наказ вилучити всі документи по неплатниках за електрику, — пропонує він. — Тоді ми відразу виб’ємо з їхніх рук останні козирі!

— Молодець! Уперед! — напучую я його.

Від парламенту стартують три сотні «мерсів», «ягуарів», «лексусів», розвозячи ще сонних опозиціонерів та центристів по домівках. Я дивлюся з вікна другого поверху на цей бджолиний рух. Краса! Жовті фари проводять по передсвітанкових сутінках красиві подвійні лінії. Машини немов летять на запах далеких квітів, вони поспішають за пилком. Вони хочуть бути першими.

— Ну як? — лунає за плечима задоволений голос Львовича.

Я озираюся.

— Чудово! Проси, що забажаєш! — напівжартома заявляю я.

— Указик підпишіть! Про збільшення суми найбільших збитків...

Я зітхаю, і раптом мої думки прояснюються й стають зрозумілими та конкретними.

— Добре, — кажу я. — Тільки указ не матиме зворотної сили — ті, хто сидять за старим указом, залишаться сидіти!

— Звичайно, — розводить руками Львович. — Навіщо їх чіпати! Адже головне — майбутнє!

— І ще. — Моє обличчя стає непроникливо-серйозним. — Мені треба терміново летіти з державним візитом. До дев’ятої ранку! Розборки з Казимиром повинні проходити за моєї відсутності!

Львович замислюється.

— Добре, — киває він. — Їдьте просто в Бориспіль. Я зараз зв’яжуся з МЗС і аеропортом. Літак буде готовий. Поки туди доїдете, підберемо країну для візиту.

28

Чернігівська область. Село Глухівка. Серпень 2003 року.

Шоста ранку. Після нічної зливи усе повітря просякнуте озоном. Дихати — саме задоволення. Ми з мамою сидимо у старому «опелі». Дверцята машини відчинені. Але на брамі будинку-інтернату №3 для душевнохворих ще висить замок. Принаймні для відвідувачів. Душі хворих ще сплять, і сторонніх просять не турбувати їх до сніданку. Сніданок уже напевне вариться. П’ятеро маленьких жіночок невизначеного віку вже пройшли на територію. Їх пропустив охоронець через будку-прохідну, що вмонтована між брамою та бетонною огорожею.

— Треба було виїжджати пізніше, — кажу я мамі.

Вона зітхає. Нахиляється уперед та дістає з сумки, що стоїть під ногами, м’який пакет кефіру. Відриває кутик та прикладає отвір до губ. Потім передає пакет мені.

— Я щоразу боюся, що не встигну, — каже вона нарешті. — Дай Боже, щоб ти цього не зрозумів!

Я слухаю і справді не розумію, що вона має на увазі. Дмитро ніби фізично здоровий. Це його душа хвора. Мама, звичайно, вже старенька — сімдесят п’ять років. Але на здоров’я не скаржиться!

— Ти, до речі, міг би узяти кращу машину, та з водієм! — Вона повертається та дивиться на мене критичним поглядом — червона кофта, довга чорна спідниця.

— А ти могла б одягатися краще, — відрізаю я. — I якби я взяв машину з водієм, то все міністерство знало би, що я маю брата у божевільні!

О дев’ятій годині ранку нам дозволяють пройти на територію. Насамперед я заходжу до головного лікаря й залишаю та столі конверт із сотнею доларів та свою візитівку.

— Виникнуть якісь проблеми — телефонуйте!

Він киває. В його очах — вдячність.

— Ви на скільки днів його забираєте?

— На тиждень.

Мама з Дмитром уже надворі. Вона щось говорить, а він повернув обличчя до сонця та примружив очі.

Я роззираюсь навсібіч і раптом бачу молоду жінку в дивному фіолетовому халаті. Волосся доглянуте. Обличчя дивовижної краси. Тонкий профіль. Витончена. На ногах — сріблясті вірменські капці зі загнутими догори носками. Розгублений погляд.

Я спостерігаю за нею з жадібною зацікавленістю. А вона повільно йде по траві. Зараз вона наближається, але ще кілька хвилин — і пройде мимо. Ці люди тут нагадують мені космічні супутники — кожний йде своїм курсом повз зірки та планети, і рух кожного — безкінечний.

Я ступаю до неї крок і неголосно запитую: «Як вас звати?»

Її погляд завмирає. Вона зупиняється. Дивиться на мене трішки спантеличено.

— Валя, Валя Віленська.

Я мовчу, і вона стоїть поруч та мовчить, ніби чекає, що я продовжу розмову. Але про що я можу в неї запитати? I поки я гарячково думаю, вона відвертається й продовжує свій рух по траві.

— Я зараз повернуся! — кричу я мамі й знову заходжу в адмінкорпус.

У кабінеті головного лікаря відвідувачів немає. Крізь вікно вривається яскраве сонячне світло. На стіні над столом — портрет Тараса Шевченка. На столі розкрита папка з підшитими документами і склянка чаю. Він піднімає на мене погляд.

— Щось забули?

— Тут у вас дівчина, Валя Віленська, — кажу я. — Хто вона?

— Легка форма шизофренії. — Головний лікар знизує плечима. — До неї раз на місяць приїздить сестра. Теж красуня.

— Санітари її не ображають? — раптово для самого себе запитую я.

— Що ви? Ми за цим стежимо.

Білий халат головного лікаря й фіолетовий халат Валі Віленської залишаються на території будинку-інтернату. А ми у старенькому «опелі» їдемо назад у Київ. На задньому сидінні сидить щасливий Дмитро.

— Дорогою де-небудь пообідаємо, — каже мама. Потім обертається до брата: — Що вам давали на сніданок?

— Вівсянку з варенням.

— Як в Англії! — кажу я усміхаючись.

— А ми будемо рибалити? — запитує Дмитро. — Ти ж обіцяв минулого разу.

— Будемо, будемо!

1 ... 11 12 13 ... 133
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Остання любов президента», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Остання любов президента"