BooksUkraine.com » Фантастика » Зоряне вітрило, Сергій Тимофійович Кургузов 📚 - Українською

Читати книгу - "Зоряне вітрило, Сергій Тимофійович Кургузов"

155
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Зоряне вітрило" автора Сергій Тимофійович Кургузов. Жанр книги: Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 11 12 13 ... 38
Перейти на сторінку:
маю трохи вільного часу і кілька важливих справ до тамтешніх науковців. Отже, можеш замовляти два квитки на літак…”

Отак ми й опинились у Міжпланетному заповіднику рідкісної фауни. Поки я вів довгі розмови з директором, професор впорядковував свої наукові справи і, скориставшись люб’язною допомогою колег, зміг уже зранку вирушити у першу ознайомлювальну мандрівку. Я з заздрістю проводжав його поглядом, коли він сідав у маленький, схожий на сріблясту бабку, вертоліт служби генетичного захисту, а сам лишився інтерв’ювати директора в його задушливому кабінеті.

Кондиціонер чомусь не працював, і я скористався цим, аби покласти край надто тривалій розмові.

— Авжеж, все це дуже цікаво, але краще один раз побачити, ніж кілька разів почути…

— Розумію, розумію, — розвів руками директор. — Коли тут живеш і працюєш — до всього звикаєш. О, вам буде що подивитися!..

Не встиг він договорити, як у повітрі почувся гуркіт, і я побачив, як над білою піною океанського прибою промайнув сріблястий вертоліт. Зробивши крутий віраж, він за хвилину приземлився на смугу жовтого піску.

Коли ми з директором вийшли на подвір’я, скляне склепіння кабіни вертольота відчинилось і на пісок вистрибнув професор Ігреков. Він обтер спітніле обличчя хустинкою, глянув па лопаті гвинта, які все ще погойдувались, і, нарешті, помітив нас.

— О, директоре! Радий вас бачити. Чудова прогулянка. І до того ж дужо цікава! Нічого подібного я ніколи не бачив! Фотоапарат Андрія сьогодні розплавиться. І не від спеки, а від перевантаження. Він так клацатиме затвором, що техніка може не витримати…

Професор жартував, та я бачив, що вій чимось схвильований. Коли Ігреков обмірковував якусь цікаву ідею, балаканина допомагала йому приховати хвилювання. До того ж я був певен, що професорові кортіло розповісти мені щось важливе. Він допитливо позирав на директора, певне, намагаючись вгадати, чи скоро той залишить нас удвох.

На доріжці, що вела від наукової частини, з’явився пілот вертольота. В руках він тримав якісь папери.

— Можемо летіти далі, — звернувся він до професора. — Якщо, звичайно, у вас немає ще справ до директора…

— Хай самі вирішують, — мовив директор. — Хоч я, звичайно, міг би вам ще дещо розповісти.

— Давайте ввечері, — запропонував Ігреков. — А зараз, з вашого дозволу, ми з Андрієм…

— Будь ласка, звичайно…

Пілот натиснув на важелі, й двигун вертольота загуркотів. Навколо лопатей закрутилися вихори піску, вода біля берега вкрилася брижами. Машина гойднулася і стрімко почала набирати висоту. Під кабіною швидко пропливли оперезані зеленим оксамитом чагарів жовті дахи котеджів наукової частини, блакитна поверхня океану й обрій у срібному серпанку. Вертоліт зробив крутий віраж і взяв курс у глиб острова. Туди, де в зелених нетрях губилася загадкова країна дивовижних прибульців з космосу.

…Час від часу серед зеленого килима дерев траплялися невеличкі галявини. Тоді професор простягав мені бінокль, і я припадав до окулярів. Те, що відкривалося очам, не могла б намалювати і найхимерніша уява. Принаймні тут, на Землі, ще кілька десятиліть тому подібне ніхто не міг уявити. Де-не-де із зелених заростей з’являлися гігантські ящіри. Вони повільно переставляли великі ноги, що підтримували важкий тулуб, вкритий жахливими шпичаками. Зачувши гуркіт, крутили маленькою головою на довгій шиї і роздратовано били об землю страхітливими хвостами. Одні з них нагадували давно вимерлих динозаврів, інші — існуючих і нині варанів з острова Комодо. А тут були тварини, привезені з планет, де умови життя чимось скидалися на земні, тому вони могли непогано існувати в земних умовах. Зібрані разом у заповіднику, вони утворювали грандіозну картину розвитку живого у Всесвіті.

— Професоре, — вигукнув я, — мені здається, ніби ми потрапили у мільйоноліття!.. Шкода, що я не художник-анімаліст!

Не почувши відповіді, я глянув на професора, і побачив, що він дивиться у зовсім протилежний бік і, певне, не почув жодного мого слова. Двигун сповнював кабіну таким шаленим гуркотом, що на обмін думками годі було й сподіватися.

Тоді я торкнувся плеча свого супутника і на мигах спробував показати йому своє захоплення. Професор усміхнувся і також на мигах звелів мені надіти радіошолом. І справді, тільки-но я нап’яв шолом з невеличкою антеною на потилиці, як зайві шуми зникли, і в навушниках почувся збуджений голос професора:

— Ну як, Андрію?

— Дивовижно!

— Це ще не найцікавіше.

— Професоре, ви жартуєте…

— Не до жартів. От зажди, приземлимося!

Посадити вертоліт можна було лише на особливій “ділянці безпеки”. Такі ділянки були розкидані па острові в різних місцях, аби наукові співробітники і відвідувачі могли спостерігати тварин у природі, не порушуючи їхнього спокою і почуваючи себе у цілковитій безпеці. “Ділянки безпеки” являли собою невеличкі клаптики землі, площею з півгектара, де були встановлені потужні випромінювачі негативного біополя. Утворюване поле мало кільцеподібну форму. Таким чином, “ділянки безпеки” були наче обгороджені невидимою, зовсім прозорою стіною. Тож, щойно тварини (а серед них були й хижаки) наближалися до цього невидимого бар’єру, вони натрапляли на міцну перепону. Ящіри роздратовано терлись об неї головами, мружили очі, вишкіряли зуби, намагаючись ухопити людей, що стояли за кілька кроків од них, і не могли збагнути, чому їхні гострі зуби хапають лише повітря.

Ось на таку “ділянку безпеки” ми й посадили вертоліт. Одразу ж до нас почала наближатись якась дивовижна істота, дуже схожа на ящірку, тільки набагато більшу. У нерухомому стані вона здавалася неповороткою, та щойно ми вийшли з кабіни, її короткі ніжки заворушились і вона опинилася за кілька стрибків од пас. Я мимоволі відсахнувся. Та пілот вертольота заспокоїв мене:

— Не лякайтеся. Нас захищає біополе.

І справді, перед останнім кидком гігантський ящір звалився на бік, неначе вдарився головою об невидиму перепону. Це його роздратувало ще більше і, вишкіривши величезні жовті зуби, він загарчав

1 ... 11 12 13 ... 38
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зоряне вітрило, Сергій Тимофійович Кургузов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зоряне вітрило, Сергій Тимофійович Кургузов"