BooksUkraine.com » Сучасна проза » Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять, Лаура Есківель 📚 - Українською

Читати книгу - "Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять, Лаура Есківель"

174
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять" автора Лаура Есківель. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 13 14 15 ... 25
Перейти на сторінку:
не може почуватися добре, якщо його сусіду погано. Так і будь-яка «допомога», яку нам надають, очікуючи чогось взамін, призводить лише до гострішого усвідомлення нашого відчуження та меншовартості — бо є «хтось» вищий за нас, хтось, у кого більше влади вирішити наші проблеми, і цей хтось може нас зруйнувати, якщо ми не будемо йому підкорятися. Та очевидним є, що цей «хтось» отримав свою владу завдяки нашому голосу, нашій довірі, нашій співпраці. У нашому взаємозалежному світі немає нічого, що могло б існувати без нашої співпраці, і нічого, що могло б померти без нашої допомоги. Немає жодного зла, що могло б існувати саме по собі, яким би великим воно не здавалося. Ніхто не думає сам, не страждає сам, не дихає і не мріє сам.

Те, що ми не хочемо бачити або відмовляємося зустріти, ми можемо отримати, мріючи. Мріймо уві сні та наяву. Мріймо про нові можливості. Мріймо про щасливий сон. Виходимо з кошмару!

Дев’яте заняття. Воля

Воля починається тоді, коли пам’ять збігається з бажанням. Лише коли людина знає, хто вона є і чого хоче, вона може рухатися в правильному напрямку.

Часто-густо ми зустрічаємо людей, які помилково вважають, що мотор, який вмикає волю — це гроші, і, ледь розплющивши зранку очі, тільки те й роблять, що шукають спосіб гарантувати свій добробут.

Дайте відповідь на наступні питання:

1. Складіть список речей, необхідних вам для того, щоб жити.

2. Які з цих речей ви можете отримати лише за гроші?

3. Складіть список речей, які ви хотіли б мати, щоб бути щасливим.

4. Які з цих речей можна отримати лише за гроші?

5. Складіть список речей, які ви, хоч би й мали гроші, не змогли б купити.

Якщо гроші насправді мали б таку велику владу, будь-який мільйонер міг би обрати час, коли помре, однак це не так. Є енергія, яка підкоряється вищому порядку. Гроші не можуть змінити ані розмір Сонця, ані траєкторію Землі. Грошовиті люди можуть нав’язати свій літній час для економії електроенергії — проте я, як людина, яка починає працювати рано, засвідчую, що це огидна брехня, бо я мушу вмикати світло раніше і використовую ту саму кількість енергії, яку економлю ввечері. Вони можуть робити свій бізнес з національними товарами, можуть оголошувати війни наркотрафіку, розбиратися з навколишнім середовищем і людським життям на свій смак, але вони не знають, коли помруть. Вони можуть змінювати, руйнувати, модифікувати, перебивати, однак не можуть створити людське життя; можуть купити волю громадян, однак воля Всесвіту їм недоступна.

Воля Всесвіту проявляє себе щоранку та щовечора. Це сила, яка дає енергію насінню кукурудзи і перетворює його на качан, яка надихає метеликів-монархів пролітати тисячі кілометрів щороку і повертатися назад, яка несе води рік до моря. Це космічна сила, яка організує життя у Всесвіті, частиною якого ми є.

Словник нам каже, що воля — це здатність вирішувати та організовувати власну поведінку. Вона проявляється як акт вибору, як намір, як бажання, як згода. Так. Але я розумію волю, як це енергетичний імпульс, який надихає нас діяти.

Як у вас справи з вашою волею? Без неї ви не зможете глянути в лице своєму найбільшому страху. Ви могли чудово проаналізувати свій персонаж. Могли багато написати про своє минуле. Могли звільнити негативні емоції. Однак без волі ваша мета перемогти свій споконвічний страх залишиться недосяжною.

Я вас попрошу створити п’ять сцен, де ви описали б мені шлях, яким має пройти ваш герой для того, щоб подолати страх. Це той шанс, який ми вам даємо, щоб його перемогти. Наприклад, той, хто боїться висоти, має протягом історії піднятися на гору, щоб врятувати когось, кого любить, або власне життя, і під кінець зможе подолати страх! Планування цих п’яти сцен не має завдати вам багато клопоту. Ви, напевно, вже бачили чимало фільмів, які використовували цей механізм. Ви лише повинні уявити, що мусить трапитися, аби ваш персонаж перестав відчувати страх? Наприклад, яка екстраординарна ситуація допоможе жінці подолати її страх води?

Використайте уяву, щоб позбутися свого страху. Письменник Самуель Тейлор Колеріж, один із засновників англійського романтизму, вважав, що використання уяви багато в чому схоже на повторення творчого акту Бога. Ейнштейн, своєю чергою, казав, що уява важливіша за знання, бо знання обмежене, а уява — ні.

Через те, що уява не має меж, вона може викликати страх у осіб, які були виховані в світі єдиних значень. Зручніше знати, що стіл є і буде до останнього дня столом, і крапка, аніж знати, що завдяки уяві він може перетворитися на щось інше. Для дітей не становило б жодної проблеми вважати його космічним кораблем або горою. Звичайно, розширювати функціональність слів чи об’єктів може бути по-справжньому страшно для свідомості тих людей, які живуть пригніченими та переконаними, що не можна переходити певних меж. Вони настільки звикли поважати правила і жити за стінами обмежень, що мали б великий страх, якби їх нічого не стримувало. Вони воліли б, щоби хтось їм сказав: «От до цього місця може рухатися ваша уява. А звідси — далі не пробуйте». Однак це неможливо, бо любов, як і уява — це енергія, яка не визнає жодного контролю. Ця енергія не котується на біржі. Ніхто не може її регулювати, не може ані купити, ані продати. А в світі, керованому правилами ринка — це страшенно лякає.

Ми настільки звикли думати ринковими термінами, що більшість людей використовують свою уяву лише для того, щоб робити гроші або брехати.

Відповідно до дослідження, опублікованого нью-йоркською адвокатською конторою Лабатон Сушаров, 24 % з п’ятисот фінансових працівників Уолл Стріт у Нью Йорку і Лондонського Сіті, у яких взяли інтерв’ю, визнали, що «вони здатні використовувати нечесні та нелегальні методи» для того, щоб досягти успіху в своїй роботі. 16 % заявили, що здатні скоїти злочин на ринку акцій, якщо матимуть гарантію, що вони не відповідатимуть за це перед законом. Здається, що нечесна поведінка є основою успіху в світі фінансів. Порушити конфіденційність, зрадити довіру своїх клієнтів, вдатися до корупції, спекуляції без жодних церемоній — все це є дуже прибутковим і керує багатьма волями!

З подібним цинізмом банкіри надають привілейовану інформацію своїм клієнтам, для того аби ті забрали свої гроші з країни перед девальвацією. І банкіри роблять це із великим завзяттям, захищаючи те, що є для них цінним. Так само уряди вирішують рятувати банк замість людей, демонструючи цим свою підлість та

1 ... 13 14 15 ... 25
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять, Лаура Есківель», після закриття браузера.

Подібні книжки до «Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять, Лаура Есківель» жанру - Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Пишемо нову історію. Як перестати бути жертвою за 12 занять, Лаура Есківель"