BooksUkraine.com » 📖 Фентезі » Володар Перснів. Частина третя. Повернення короля, Джон Рональд Руел Толкін 📚 - Українською

Читати книгу - "Володар Перснів. Частина третя. Повернення короля, Джон Рональд Руел Толкін"

131
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Володар Перснів. Частина третя. Повернення короля" автора Джон Рональд Руел Толкін. Жанр книги: 📖 Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 143 144 145 ... 165
Перейти на сторінку:
здобувають мир.

прибл. 1800 Починаючи з цього часу, нуменорці засновують свої домініони на узбережжях Середзем’я. Сауронова влада поширюється на схід. Тінь його падає на Нуменор.

2251 Смерть Тар-Атанамира. Скіпетр переходить до Тар-Анкалімона. Початок повстання та розбрату між нуменорцями. Приблизно в той самий час уперше з’являються назґŷли, або Примари Персня, — раби Дев’яти Перснів.

2280 Умбар перетворено на велику нуменорську фортецю.

2350 Збудовано Пеларґір. Він стає основною гаванню Вірних нуменорців.

2899 Ар-Адунахор отримує скіпетр.

3175 Тар-Палантир розкаюється. Громадянська війна в Нуменорі.

3255 Ар-Фаразôн Золотий захоплює скіпетр.

3261 Ар-Фаразôн вирушає в море й висаджується в Умбарі.

3262 Полоненого Саурона везуть до Нуменору; 3262-3310 Саурон спокушає Короля та зманює нуменорців ідеєю безсмертя.

3310 Ар-Фаразôн починає будувати Велику Ескадру.

3319 Ар-Фаразôн нападає на Валінор. Повалення Нуменору. Елендил і його сини рятуються втечею.

3320 Заснування Королівств у Вигнанні: Арнору та Ґондору. Розподіл Каменів (дивись тут: ч. 2, с. 319). Саурон повертається до Мордору.

3429 Саурон нападає на Ґондор, захоплює Мінас-Ітіл і спалює Біле Дерево. Ісільдур пливе за течією Андуїну на північ — до Елендила. Анаріон захищає Мінас-Анор і Осґіліат.

3430 Утворено Останній Союз Ельфів і Людей.

3431 Ґіл-ґалад і Елендил рухаються маршем на схід до Імладріса.

3434 Війська Союзу перетинають Імлисті Гори. Битва на Даґорладі та поразка Саурона. Розпочато облогу Барад-дŷра.

3440 Убито Анаріона.

3441 Елендил і Ґіл-ґалад, який згодом гине, перемагають Саурона. Ісільдур забирає Єдиний Перстень. Саурон зникає, а Примари Персня відступають у тінь. Завершується Друга Епоха.

Третя Епоха

То були роки відцвітання ельдарів. Тривалий час вони пробували в мирі, володіючи Трьома Перснями, тим часом Саурон спав, а Єдиний Перстень було втрачено; втім, ельдари не намагалися творити нічого нового, живучи самими спогадами про минуле. Ґноми причаїлися глибоко в надрах, охороняючи свої сховища з багатством; але коли зло знову заворушилось і на землі вкотре з’явилися дракони, їхні стародавні скарбниці одну по одній було розграбовано, а самі ґноми перетворилися на мандрівний народ. Морія тривалий час була у безпеці, проте число її мешканців скорочувалось, і невдовзі багато просторих чертогів потемніло та спорожніло. Мудрість і тривалість життя нуменорців після змішання їх із нижчими людьми також меншали.

Утім, коли збігла тисяча літ і перша тінь упала на Велике Зеленолісся, в Середземні з’явились істари, чи то пак чарівники. Пізніше мовили, ніби вони прийшли з Далекого Заходу та були вісниками, посланими, щоби кинути виклик Сауроновій владі та об’єднати всіх тих, кому вистачало сили чинити йому опір: однак їм було заборонено протиставляти його владі свою власну чи робити спроби запанувати над ельфами та людьми з допомогою сили чи страху.

Тож чарівники прийшли в подобах людей, хоча ніколи не були молодими, старіли дуже повільно, мали просто золоті руки та кмітливий розум. Рідко кому[57] істари розкривали справжні свої імена, послуговуючись набутими. Двох верховних членів цього ордену (а загалом, кажуть, їх було п’ятеро) ельдари називали Куруніром, «Усевмілим», і Мітрандіром, «Сірим Пілігримом», а люди на Півночі кликали їх Саруманом і Ґандальфом. Курунір часто мандрував сходом, але врешті оселився в Ісенґарді. А Мітрандір підтримував тісну дружбу з ельдарами, мандрував головно Заходом і ніде не затримувався надовго.

Упродовж Третьої Епохи про те, хто охороняв Три Персні, не знав ніхто, крім самих охоронців. Однак, зрештою, стало відомо, що спершу Персні належали трьом найвеличнішим ельдарам: Ґіл-ґаладові, Ґаладріель і Кірданові. Перед смертю Ґіл-ґалад віддав свій перстень Ельрондові, а згодом Кірдан передав свій Мітрандірові. Бо Кірдан бачив більше та далі, ніж будь-хто в Середзем’ї, тому радо вітав Мітрандіра у Сірих Гаванях, знаючи, звідки той прибув і куди повернеться.

— Візьми цього персня, пане, — сказав він, — бо труди твої будуть нелегкі, а він дасть тобі сили здійснити ті діяння, які ти запланував. Адже це — Перстень Вогню, і ним ти зможеш наново розпалити пломінь сердець у нашому світі, який холоне. Що ж до мене, то моє серце — з Морем, і я мешкатиму на сірих його берегах, доки відпливе останній корабель. Я чекатиму на тебе.

Рік

2 Ісільдур висаджує паросток Білого Дерева у Мінас-Анорі та передає правління Південним Королівством Менельдилові. Трагедія на Ірисових Луках; убито Ісільдура і трьох його синів.

3 Огтар приносить уламки Нарсіла до Імладріса.

10 Валандил стає Королем Арнору.

109 Ельронд одружується з Келебріан, донькою Келеборна.

130 Народження Еладана й Ельрогіра — синів Ельронда.

241 Народження Арвен Ундоміель.

420 Король Остогер відбудовує Мінас-Анор.

490 Перша навала східнян.

500 Ромендакіл І завдає поразки східнянам.

541 Ромендакіл І гине у битві.

830 Фаластур започатковує династію Корабельних Королів Ґондору.

861 Смерть Еарендура та поділ Арнору.

933 Король Еарніл І захоплює Умбар і робить його фортецею Ґондору.

936 Еарніл зникає на морі.

1015 Король Кір’яндил гине під час облоги Умбара.

1050 Г’ярмендакіл завойовує Гарад. Ґондор досягає розквіту сили. Приблизно в цей самий час на Велике Зеленолісся падає тінь і люди починають називати його Морок-лісом. Уперше літописи згадують про періаннатів — власостопи приходять до Еріадору.

прибл. 1100 Мудрі (істари та ватажки ельдарів) виявляють, що лиха сила отаборилась у Дол Ґульдурі. Вони вважають, що це — один із назґŷлів.

1149 Початок правління Атанатара Алькаріна.

прибл. 1150 Блідошкіри вступають в Еріадор. Стури йдуть Проходом через Червоноріг і переселяються на Стрілку, тобто у Смурні Землі.

прибл. 1300 Знову починають розмножуватися лихі створіння. В Імлистих Горах більшає орків, і вони нападають на ґномів. Укотре з’являються назґŷли. Їхній ватаг прибуває до Анґмару. Періаннати мігрують на захід; багато з них оселяється у Брі.

1356 Короля Арґелеба І вбито у бою з Рудауром. Приблизно в цей самий час стури покидають Стрілку та повертаються до Дикого Краю.

1409 Король-Відьмак із Анґмару завойовує Арнор. Убито Короля Арвелеґа І. Форност і Тирн-Ґортад удалося захистити. Знищено Вежу Амон-Сул.

1432 Помирає Король Валакар Ґондорський, починається громадянська війна — Родові Чвари.

1437 Спалено Осґіліат і втрачено палантир. Ельдакар відпливає до Рованіону; вбито його сина Орнендила.

1447 Ельдакар повертається і виганяє узурпатора Кастамира. Битва при Переправах на Еруї. Облога Пеларґіра.

1448 Повстанці втікають і захоплюють Умбар.

1540 Король Альдамир гине під час війни з Гарадом і з корсарами з Умбара.

1551 Г’ярмендакіл II завдає поразки людям із Гараду.

1601 Багато періаннатів переселяється з Брі куди-інде, й Арґелеб II дарує їм землю по той бік Андуїну.

прибл. 1630 До них долучаються стури, котрі надходять зі Смурних Земель.

1634 Корсари плюндрують Пеларґір і вбивають

1 ... 143 144 145 ... 165
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Володар Перснів. Частина третя. Повернення короля, Джон Рональд Руел Толкін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Володар Перснів. Частина третя. Повернення короля, Джон Рональд Руел Толкін"