Читати книгу - "Колекція душ, Аліна Вінсент"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Еммі несвідомо протягнула праву руку до знімка, розсерджено зірвавши портрет невідомої білявки зі стіни. Віднявши фото у пошарпаної будівлі, дівчина за два великі кроки подолала відстань до виходу, визволившись із важкого запиленого повітря споруди до свіжого аромату пустої вулиці поруч. Вона одразу ж стрімко попрямувала до власної домівки.
Скоро опинившись у під’їзді свого дому, Еммі миттю перестрибувала численними сходинками та мчалась вгору вузькими проходами до п’ятого поверху, де на неї чекав затишок її маленької квартири. Зовсім не думаючи про зовнішній світ, дівчина цілком поринула у більш безпечний для неї – її власний, внутрішній. Тому, повністю зосередившись на своїх роздумах й не помічаючи навколишньої атмосфери, вона прогледіла доріжку зі слизького бруду поверхом нижче її оселі. Підошва одного із її черевиків, що саме зачепився за липку грязюку, підвела її стійкість, і Еммі невдало випробувала свою координацію. Послизнувшись, дівчина боляче приземлилася на сідниці.
Тупий удар змусив Еммі виринути із глибин своїх думок на поверхню реальності. Саме у цей час над головою дівчини у дверному замку двічі прокрутили ключем. Двері однієї з квартир відчинилися і Еммі розгледіла зморщену жіночку, що з кислим обличчям поглянула на плями бруду довкола себе. Старенька моментально забурмотіла, пронизливо жаліючись на виявлену грязюку поруч. Лише спускаючись униз, вона нарешті помітила Еммі, яка покосилася на сходах у розхлябаній позі та із виразом розгубленості на лиці. Карі очі дівчини із подивом оглядали свої вимазані руки й заляпаний одяг.
Жінка, упізнавши в Еммі свою сусідку, по-доброму всміхнулася до неї й ласкаво подала дівчині свою зморшкувату руку. Її обличчя не проявило жодної огиди до бруду, що чорно-сірими плямами покривав долоню дівчини. Хоча Еммі і не прийняла руку допомоги доброзичливої старенької – лише через те, що не помітила її від спантеличення, – присутність поряд іншої людини вивела її зі стану заціпеніння та висмикнула із вихору власних думок.
Еммі швидко вирівнялася на ногах. Тепер вона дивилася на привітне жовтувате старе обличчя зверху вниз. У відповідь на приязність жінки уста Еммі й собі витягнулися у чемній посмішці, а щоки пломенисто порожевіли, немов вибачаючись за свій отетерілий стан, мимовільним свідком якого довелось стати жінці.
Літня жінка заговорила першою. Її тонкий голосок наполегливо припрошував Еммі, яку старенька одразу розцінила як особу у халепі, зігрітися заспокійливим чаєм із трав, котрі в одній зі своїх подорожей назбирав для жінки її онук.
Хоча натура Еммі зовсім не могла похизуватися такими рисами, як надмірна товариськість та виняткова дружелюбність, а звичайні вечори дівчини проходили радше тихо й на самоті, аніж у шумі й компанії, цього вечора дівчина як ніколи потребувала живого людського спілкування. Тому для неї самої стало неабиякою несподіванкою, коли за декілька хвилин вона вже сиділа на низенькому дивані у незнайомій квартирці, господаркою котрої була жінка, із якою спілкування Еммі обмежувалося лише швидким обміном люб’язностей при випадковій зустрічі у під’їзді будинку.
У старенької щодо цієї ситуації було абсолютно інакше ставлення. Для жінки самотнє життя не було особистим вибором, як у випадку Еммі. Воно стало для неї життєвим становищем, що склалося без її на те волі. Тож те, що вона знайшла собі співрозмовницю – чи радше слухачку – навіть на один вечір, сприймалося нею невимовно щасливим подарунком долі. Їй було за радість частувати дівчину гарячим ароматним напоєм, пригощати домашнім печивом та розповідати довгі історії із власного життя. Адже вона вже й не пригадувала, коли востаннє хтось пив та їв із посуду її улюбленого сервізу й уважно слухав її оповідки. Тож поки Еммі мовчки сиділа на диванчику із чашечкою запашного чаю у руках, старенька захоплено переповідала дівчині про свої шкільні роки й студентство, про близьких друзів й далеких родичів, про свої колишні посади й теперішні місця роботи своїх онуків – про усе, що тільки спадало їй на думку й виринало із пам’яті.
Та все ж незабаром повіки Еммі все тяжчали, а мозок все повільніше перетравлював інформацію, якою його рясно живила невмовкаюча жінка. Тому, подякувавши старенькій за гостинність та побажавши їй спокійної ночі, Еммі піднялася нагору й замкнулася у своїй домівці. Вона зняла із себе одяг, прийняла теплий душ, увімкнула всюди світло, відкрила навстіж двері кожної з кімнат та лягла до розстеленого ліжка.
Чекаючи на сон, Еммі міцно зімкнула свої карі очі. Але перед ними постала не темрява, а вималювався сяючий білий колір. Саме такий, який насичував біляве волосся невідомої блакитноокої дівчини із фотокартки у старій будівлі. Та блакить очей, так само, як свого часу зелень очей Адама Іраха, проникливо подивилась на Еммі із глибини її розбурханої уяви.
- Я наступна, – чи то у фантазіях Еммі, чи то прямо у її вухах сумно прошепотів тихий дівочий голос.
3
- Наші сни – не випадковість і не безглуздість. Вони є прямим відображенням наших таємних бажань та намірів. Саме через сни наш розум звільнюється від занепокоєнь, що турбують його у реальному житті. – Пояснював Еммі монотонний голос психолога, широкоплечого чоловіка із окулярами в синій оправі.
Перевівши сіроокий погляд із Еммі, яка сиділа у м’якому бежевому кріслі навпроти, на краєвид міста за панорамним вікном свого просторого кабінету, чоловік продовжив:
- Так до снів ставився Фрейд. Я ж дотримуюсь думки, за якою зміст наших сновидінь має сенс лише у значенні, так би мовити, нічної терапії. – Помітивши знічений вираз на обличчі Еммі, який ще виразніше акцентувався світлою обстановкою кімнати, чоловік, спершись на бильце свого крісла, терпляче роз’яснив. – Поки ми спимо, наш мозок займається важливою діяльністю. Він розподіляє наші спогади або у короткочасну, або у довготривалу пам'ять. Робить він це шляхом протиставлення нещодавніх подій нашого життя із тими, які давно минули.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Колекція душ, Аліна Вінсент», після закриття браузера.