BooksUkraine.com » Езотерика » Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить 📚 - Українською

Читати книгу - "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить"

237
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить" автора Джеймс Аллен. Жанр книги: Езотерика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 152 153
Перейти на сторінку:
йдуть врозріз зі звичним порядком, а цілою армією він керує як однією людиною.

Говори солдатам про їхні обов'язки, але не повідомляй про свої плани; кажучи про шкоду, не повідомляй про шкоду. Постав їх в скрутне становище — і вони зможуть вистояти, відправ їх в смертельну пастку — і вони виживуть, бо тільки опинившись в небезпеці, вони зможуть здобути перемогу! Тому кажуть: висуваючи військо, дізнайся задуми противника і вдавай, що дотримуєшся їх, нехай він повірить в твій обман і попаде в пастку, і тоді нанеси нищівного удару, напади раптово, захопи його, убий його полководців — це називається «вдавшись до хитрого плану, зробити велику справу».

10. У день виступу своєї армії закрий застави і знищ перепустки, не приймай ворожих послів, поквап міністрів, щоб якнайшвидше обговорити військовий план. Коли ворог ще не визначився, це найкращий час напасти! Спочатку захопи найдорожче йому. Не призначай дня битви, не дій згідно з прийнятими правилами, дій згідно ситуації в стані ворога — це і визначає перемогу! На початку війни будь тихим і слабким, немов цнотлива дівчина, і ворог відкриє свої двері, а потім будь швидкий, немов заєць, що вирвався на свободу, і тоді ворог не встигне нічого з тобою зробити.

Глава 12. Атака вогнем

Сун-цзи сказав:

1. Є п'ять видів атаки вогнем: спалюють людей, спалюють провіант, спалюють обози, спалюють склади, спалюють дороги.

2. Для атаки вогнем необхідні певні умови, до приходу певного моменту все необхідно підготувати заздалегідь. Атакувати вогнем потрібно в певний час і певний день. Певний час приходить, коли погода стоїть посушлива, певний день настає, коли Місяць проходить сузір'я Цзи, Бі, І, Чжень — зазвичай в ці дні піднімається вітер.

3. Атаку вогнем і зміни в ній треба проводити відповідно до п'яти правил: якщо вогонь виник всередині — нападай зовні, якщо вогонь виник всередині, але ворог спокійний — чекай і не нападай; коли вогонь досягне піку своєї сили, то атакуй, якщо це можливо, якщо можливості немає — зупинись; якщо хочеш підпалити зовні, не чекай, коли всередині настане сприятливий момент, а просто, в потрібний час, підпалюй; якщо пожежа виникла з того боку, звідки дме вітер, то не атакуй з тієї сторони, куди він дме. Днем вітер може дути довго, а вночі може припинятися. На війні необхідно знати п'ять видів атаки вогнем і, розраховуючи на погоду, чекати слушної нагоди для нападу.

4. Тому кажуть: при атаці, допомога від вогню величезна і має першочергове значення, а допомога від води всього лише підсилює основну атаку. Водою припиняють, вогнем віднімають.

5. Виборюючи перемогу або захоплюючи приступом, необхідними є ці засоби, якщо ж їх не застосовувати, то, навіть під час успішного походу, виникне таке лихо як «брак коштів». Тому мудрий государ покладається на ці засоби, а талановитий полководець їх застосовує. Немає користі — не виступай, нічого не отримаєш — не споряджай армію; немає великої небезпеки для тебе — не розпочинай війну! Государ не повинен через одномоментний гнів починати війну, головнокомандувач не може через короткочасне невдоволення піднімати війська. Треба прорахувати вигоду і, тільки тоді, виступати, якщо немає вигоди, то треба зупинитися! Гнів знову змінить милість, невдоволення знову змінить радість, і тільки зруйноване царство знову не відродиться, а мертві знову не стануть живими! Тому мудрий государ обачний, а видатний полководець обережний — це і є шлях, ставши на який, можна зберегти спокій держави і цілісність армії!

Глава 13. Використання шпигунів

Сун-цзи сказав:

1. Коли йдуть в похід за тисячу лі з десятитисячної армією, то витрати народу і витрати держави становлять тисячу золотих в день. Усередині країни і за її межами панує неспокій, народ знемагає від витрат на довгий шлях армії і не може виконувати повинності як звичайно. Буває так: дві армії кілька років протистоять одна одній, а перемогу вирішує один день! Шкодувати титули, чини і золото, на те, щоб дізнатися задуми і положення противника — це крайня ступінь не гуманності, це абсолютне невміння управляти людьми; той, хто так чинить не помічник государю і не государь перемоги! Мудрі правителі і талановиті полководці висували війська, перемагали і здійснювали видатні подвиги, бо все знали про ворога заздалегідь. Ці знання не можна знайти, спираючись на прикмети і забобони, їх не можна знайти, порівнюючи схожі ситуації, не можна знайти, шляхом розрахунків, тому необхідно залучити шпигунів, щоб через них дізнатися про ворога все.

2. Використовують п'ять видів шпигунів: місцеві шпигуни, внутрішні шпигуни, оборотні шпигуни, шпигуни життя, шпигуни смерті; коли вони всі разом діють, ніхто не знає їх шляхів — це і називається «дивовижне мистецтво», такі люди — скарб!

Місцеві шпигуни — це завербовані місцеві жителі; внутрішні шпигуни — це завербовані місцеві чиновники; оборотні шпигуни — це перевербовані шпигуни ворога; шпигуни смерті — ті шпигуни, які передають ворогові помилкову звістку; шпигуни життя — ті шпигуни, які можуть повернутися живими зі зворотним повідомленням.

3. Тому сказано: для армії немає нічого ближче і важливіше шпигунів; немає більше нагород, ніж для шпигунів, немає більш секретних справ, ніж ті що доручають шпигунам; хто не володіє великою мудрістю — не зможе використовувати шпигунів; хто не володіє гуманністю — не зможе вірно розпорядитися шпигунами; хто не володіє тонкою проникливістю — не зможе дізнатися від них правду.

Тонка проникливість! Тонка проникливість! Немає нічого, де не знайшлося б застосування шпигунам. Використовуй шпигунів ще до початку походу. Якщо зміст шпигунського донесення стане відомим ще до відправлення, то слід вбити і шпигуна, і всіх кому це стало відомо.

4. Перш ніж як атакувати армію ворога, наступати на будь-яке його місто, вбивати будь-яких його людей, обов'язково про все довідайся, навіть імена полководця, помічників, чиновників, що відповідають за зв'язок, начальників охорони, офіцерів. Накажи своїм шпигунам дізнатися все про цих людей.

5. Треба виявити в своєму оточенні шпигуна ворога, спокусити його вигодою, навчити його і поставити перед ним завдання, наблизити його, нехай він стане твоїм оборотним шпигуном. Спираючись на відомості оборотного шпигуна можна дізнатися, як і з кого набирати і як використовувати місцевих і внутрішніх шпигунів. Спираючись на відомості оборотного шпигуна, можна відправити з хибним повідомленням шпигуна смерті. Спираючись на відомості оборотного шпигуна, можна змусити шпигуна життя вчасно принести

1 ... 152 153
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить», після закриття браузера.

Подібні книжки до «Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить» жанру - Езотерика:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Біблія саморозвитку. Ілюстроване видання. Наполеон Гілл. Думай і багатій. Лао Цзи. Дао-де-цзин. Джеймс Аллен. Як людина мислить"