BooksUkraine.com » Інше » Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш 📚 - Українською

Читати книгу - "Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш"

62
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Трохи відчайдушної слави" автора Емілі Теш. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 115
Перейти на сторінку:
— сказав він. «Ми повинні змусити Текстиль надіслати вам більше тканин. Я подбаю про це сам. Я вас тут раніше не бачив, чи не так? Вітаю з призначенням, молода леді. Я впевнений, що ви будете гордістю людства».

— Дякую, сер, — сказала Лізабель.

Кіра чемно відійшла. Було очевидно, що адмірал не хоче, щоб вона була там. Лізабель повернула до нього обличчя й трохи посміхнулася. Адмірал клацнув язиком. «Ти плакала?» запитав він. «Ми не можемо цього допускати».

«Ні, сер».

«Як тебе звати?»

«Ізабелла, сер. Лізабель».

«Дуже гарно», — сказав адмірал Рассел, знову поблажливо посміхнувшись. «Гарне ім’я для гарної дівчини. А це… ах, Валькірі».

«Так, сер».

— Ти вже виходила, я бачу?

«Так, сер».

«Вільна», — сказав адмірал Рассел.

Він повернувся до Лізабель, але не відразу. Його погляд ще на мить затримався на Кірі.

Кірі раптово й різко спало на думку, що адміралу Расселу не потрібно було запитувати ім’я Лізабель. Призначення крила було визначене командуванням, і підпис адмірала стояв на призначенні Клео під керівництвом командира Джоле. Не було жодного способу, взагалі жодного, щоб він не був у кімнаті засідань, дивлячись на результати навчання та кадрові записи. Курсантів було не так вже й багато. І лише семеро дівчат.

Йому не потрібно було питати ім’я Лізабель, але він усе ще тримав свою долоню з важким кістяком пальців на маленькій долоні Лізабель. На третьому пальці був срібний перстень. Він був військовим солдатом старої школи, і вдосконалювався на кожному етапі. Навіть зараз, ближче до сімдесяти, ніж до шістдесяти, він мав солдатське могутнє й небезпечне тіло.

Він знав призначення Кіри. Кіра відчула це в ту мить, коли він подивився на неї. Вона подивилася у його розумні очі й подумала — не як рішення, не як усвідомлення, а просто як простий і очевидний факт — якщо ти колись доторкнешся до мене, я зламаю тобі зап’ястя.

Адмірал Рассел відвів погляд.

Кіра була вражена хвилею презирства, яке вона відчула. Він був лідером людства, героєм, великою людиною. А вона зневажала його.

— Ходімо, люба, — раптово сказав адмірал. Він не озирнувся, ведучи Лізабель. Вона також. Кіра дивився, як вони йдуть, і це змусило її руки розслабитися.

Її призначили в ясла. Вона знала свій обов’язок.

Вона не могла бути зрадницею.

Вона не могла підкоритися.

Мав бути інший вихід. Повинен бути.

Кіра хотіла побачити Магі, відчайдушно хотіла поговорити. Вона відчувала надто багато, а Магі був безпечним притулком, місцем, де можна було говорити про свої думки: як в агоге на найпростішому рівні, де можна прийняти будь-який ризик, наробити купу помилок та все одно вийти переможцем. Незалежно від того, що казала Лізабель, хоч би які плітки говорили станції, Кіра не могла — просто не могла — повірити, що її брат виступить проти людства.

Нічого не поєднувалося. Намагатися подумати було так, ніби бігти через Судний день. Не було жодного ефективного рішення. У Кіри не було можливості перемогти.

Як Магі зробив неможливе?

“Ох”, — сказала Кіра вголос, починаючи розуміти.

Він зрадив.

 

РОЗДІЛ П’ЯТИЙ

АВІЦЕННА

Кіра спочатку спробувала Системи. Системи та Сонтрекер були двома верхніми рівнями станції, причому енергія надходила до Системи з сонячних вітрил Сонтрекера, щоб доповнити ту цівку, що надходила від тіньових двигунів у центрі станції. Основним робочим простором крила був лабіринт консолей, розташованих на кількох рівнях в одній з природних скелястих печер планетоїда. Кіра не знала його добре. У неї не було таланту до системної роботи. Коли у “Горобця” була ротація у крилі, її зазвичай відправляли випробовувати симулятори агоге для розробників сценаріїв. Кіра завагалася перед самим входом. Вона не могла блукати крилом і розпитувати, чи знає хтось, де дивакуватий друг Магі.

Поки вона вагалася, жінка з сивим волоссям і капралською нашивкою на рукаві підняла очі з-за ряду консолей. — Вам щось потрібно, кадет?

Кіра виявилася розгубленою. «Капрал…», — сказала вона, щоб виграти час.

Жінка підняла брови і після довгої паузи закінчила: «… Лін. Капрал Лін, Валькірі. Твоя група оберталася тут раз на тиждень, починаючи з десяти років. Ти до Вікторії? Вона в Сонтрекер».

— Ні, — сказала Кіра.

— Виплюнь, — сказала Лін. «Що сталося?»

— Нічого, — швидко відповіла Кіра.

Лін довго дивилася на неї. Кіра міцно стиснула губи. У неї знову виникла жахлива підозра, що її жаліють.

«Аві», — кинула вона. «Я шукаю Аві».

Брови Лін піднялися вгору. «Тобто Авіценну?» сказала вона.

Кіра не відповілала, тому що було не по правилах говорити на рівних з кимось, хто технічно був її начальником.

Капрал Лін сказала: «Спробуй аркаду».

Колись у кожного з чотирьох дредноутів, які були розібрані для будівництва станції Гея, була власна аркада. Тепер з’явився доказ того, наскільки багатим було людство: навіть діючі військові кораблі не мали місця для розваг. Консолі та медіа-бібліотеки з усіх чотирьох дредноутів були об’єднані в один розважальний простір всередині Геї. Це була довга низька кімната з кабінками та стільцями, розставленими навколо ігрових станцій і мерехтливих дисплеїв. Світло було приглушене. Стара музика грала на повторі. Кіра здригнулася, коли зайшла туди. Тут був неголосний, але постійний шум, і їй не подобалося таке марнотратство: потужність, заради якої сантрекери ризикували життям, витрачалась на безглуздий шум.

У довгій напівтемрявій кімнаті майже не було людей, окрім молодшої групи на відпочинку. Кіра глянула на них, коли проходила повз. Це були Дрозди. Вони грали в гру, де ви повинні були танцювати під музику, яка переривалася брязканням з динаміків машини і фоновим дзижчанням — і вловлювати світло, яке блимало в повітрі. Кіра побачила, як один з них помітив її і хитнувся, пропустивши свій стрибок за стрімким жовтим блиском, який з’являвся та зникав у такт з брязканням.

Але вона ковзнула по ньому поглядом і пішла далі.

Спочатку вона не помітила молодого чоловіка. Він самотньо сидів у кабінці в дальньому кінці кімнати, його плечі були майже горизонтально опущені, а ноги спиралися на край сидіння навпроти. З цього ракурсу було важко його розгледіти, окрім того, що він був низького зросту.

Кіра не очікувала, що він буде сам. Те, як Магі говорив про Аві, звучало так, що це була людина, яка може вражати. Вона припускала, що тут буде круг подібних типів, найгірших з Систем і Ойкосу: не друзі, а слабаки, які збираються разом заради безпеки.

Аві демонстративно був сам. Він дивився якийсь мультимедійний ресурс, завантажений на екран. Це навіть не була гра. Якщо ти був у залі ігрових автоматів, то щонайменше міг байдикувати займаючись чимось вартісним. Дрозди працювали над згуртованістю групи та покращували координацію, коли стрибали, хапаючись за блискітки.

Кіра спробувала розслабитися, сказавши собі, що було би нерозумно почати з протидії йому, і підійшла до кабінки.

“Аві?” сказала вона.

Юнак нічого

1 ... 15 16 17 ... 115
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Трохи відчайдушної слави, Емілі Теш"