BooksUkraine.com » 📖 Наука, Освіта » Тотальний опір. Частина 2 📚 - Українською

Читати книгу - "Тотальний опір. Частина 2"

137
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Тотальний опір. Частина 2" автора Ганс фон Дах. Жанр книги: 📖 Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 34
Перейти на сторінку:
пітьма, або ж безперервно світить яскраве електричне світло. Вже за кілька годин ти буквально фізично відчуєш тиск цементних стін. Повністю втрачається лік і відчуття часу.

■ Загальні знущання, як-от побиття, вибивання зубів, виривання нігтів на руках і ногах, гашення на твоїй шкірі сигарет, застосування електрошокерів тощо.

■ Пригнічення тебе повідомленнями страшних новин, самотністю, холодом, голодом і спрагою.

Поведінка на допиті

■ Тебе не повідомлятимуть про причину арешту.

■ Тебе герметично ізолюють від зовнішнього світу і триматимуть у повному невіданні і непевності.

■ Саме формулювання обвинувачення залишиться для тебе таємницею.

■ Часто ти навіть не знатимеш, чи на наступному допиті виступатимеш у ролі звинуваченого чи свідка.

■ Нерідко тобі доведеться складати перед допитом письмову біографію та списки осіб.

■ Коли тебе доставлять із в'язниці, то годинами триматимуть у передпокої, змушуючи там чекати на допит. Мета: ти повинен ламати собі голову над не поставленими ще запитаннями, а тоді з'явитися на допит уже виснаженим і розбитим.

■ Допити тривають не лише годинами й днями, але й тижнями та місяцями. А іноді — навіть упродовж років.

* * *

■ Політичну поліцію менше цікавить зізнання у твоїй зрадницькій щодо держави діяльності, а насамперед — отримання імен співучасників. Ти у них уже є. І тобі з їхніх пазурів уже не вирватися. Проте з твоєю допомогою вони заповзялися ознайомитися з колом інших ворогів держави.

■ Службовці, які провадитимуть допит, сліпитимуть тебе яскравими лампами, самі ж перебуватимуть у тіні.

■ Допит починається зі спроби захопити тебе зненацька. Після невдалої спроби тебе заганятимуть поперемінно то в стан страху, то в стан надії. Приязність змінюватиметься погрозами та брутальністю.

■ Цей вид допиту з криміналістичного погляду є радше дилетантським. Владні інтонації, крики, що тривають годинами, лайка. Нехай усе це не надто тебе вражає. Крики, погрози і застосування фізичної сили — це власне і є засоби політичної поліції.

■ На допиті завжди присутні принаймні двоє, але здебільшого — троє слідчих. Один кричить і погрожує, інший заспокоює, пропонує закурити, а третій промовляє до «усвідомленої відповідальності» та «почуття обов'язку» громадянина держави.

■ Нехай тебе не вводить в оману привітність. Допитувачі дуже скоро покажуть своє справжнє обличчя.

■ Тобі ставитимуть багато непов'язаних між собою запитань, які нічого спільного не матимуть з кримінальною справою. Таким чином тебе намагатимуться заплутати.

■ Тобі демонструватимуть справжню повноту влади і водночас вдаватимуть, що все знають.

■ Пам'ятай, що поліція думок не читає.

■ Вони апелюватимуть до твого почуття обов'язку щодо родини і намагатимуться в такий спосіб тиснути на тебе. Не дай посіяти сумнів у твою душу. Ти ж не бездумно ставиш на карту майбутнє і життя родини. Якщо свобода не переможе, твоя родина так чи інак загине, а ти ж власне за свободу й борешся.

■ Службовці, що перед тобою, є не представниками правочинної установи, а злочинцями. У розмові з ними ти маєш право на будь-яку брехню та фальш.

■ Усвідом таке: відповідаючи на допиті, ти тримаєш у руках не лише свою власну долю, але й долю багатьох ближніх.

■ Основна заповідь на допиті: кажи якомога менше. Завжди відповідай розмито й невизначено.

■ Уникай називання імен. Оскільки ти вважаєшся ворогом держави, то й кожного, кого ти знаєш, зачислюватимуть до потенційних ворогів.

■ Коли вони називатимуть тобі імена, тобі треба буде або сказати, що не знаєш їх, або ж заперечувати, що знаєш щось про їхню антидержавну діяльність.

■ Коли декілька службовців політичної поліції візьмуться бити тебе в підвалі, у якому відбуваються допити, постарайся не потрапити всередину між цих людей. Якщо стоятимеш посередині, то вони зможуть завдавати тобі удари всі одночасно. Постарайся добратися в куток приміщення. Там тебе зможе бити тільки один із них чи двоє. Інші ж просто перешкоджатимуть один одному. Не намагайся стояти прямо за будь-яку ціну. Удай «мертвого» чи «важкопораненого». Падай на підлогу і скручуйся обличчям донизу. Так твої вразливі органи будуть захищені кліткою ребер і кісток. І коли тебе копатимуть ногами чи битимуть кийками, то це завдасть тобі менше шкоди. Крім того, втягни шию та постарайся захистити ділянку нирок, притиснувши до тулуба лікті.

Катування

Попередні зауваги:

■ Неморально закликати до опору, не представивши наслідки боротьби у всій їх жорстокості. Не можна ні тримати їх у таємниці, ні применшувати.

■ Метою опору є збереження самоповаги та здобуття свободи. Ціною опору є страх, муки і смерть.

■ Усі думки та дії борця руху опору, немов червоною ниткою, пронизані страхом арешту й ув'язнення, а з ними — тортур. Страх цей отруює сон, переслідуючи людину навіть уві сні.

Поведінка під час катувань:

■ Ті, хто відбув катування, кажуть, що це було гірше, ніж усе, що людина собі уявляла. А водночас стверджують, що, як виявляється, людина здатна витримати значно більше, ніж вона про себе думала. Кажуть, що у простому акті думання закладена дивна й незбагненна сила. Що до певної міри від знівеченого тіла можна відділитися. І що інтенсивне, зосереджене мислення може зменшити біль і зробити тіло частково нечутливим до болю.

Про що ж думати у такій ситуації:

■ Про перемогу справи, за яку борешся.

■ Про користь, яку ти можеш принести справі.

■ Про тих незчисленних, які змушені були пройти через ще гірші випробування.

■ Про те, що вбити можна тільки тіло.

Людина релігійна триматиметься за віру в Бога, атеїст — за ненависть до ворога.

Останній шанс: голосно вигукни «Нехай живе..!» і назви ім'я відомого ворога держави, який для всіх асоціюється з рухом опору, є його символом. Можливо, що тобі вдасться у такий спосіб спровокувати нестямну лють твоїх катів і вони, попри свій інтерес залишати живим, уб'ють тебе.

Примусове виховання і промивання мізків

Загальні зауваги:

Примусове виховання:

■ Тоталітарний супротивник збирається перевиховати тебе на прибічника та пропагандиста своїх ідей.

■ Метод впливу полягає у своєрідній суміші піддатливості й тиску.

■ Якщо ти політичний полонений, то, звісно, очікуєш, потрапивши до табору, побоїв і катувань. Тобі ж натомість пропонують сигарету. Будь пильний! Ворог хоче спантеличити тебе. Тому ні на мить не забувай, що насправді маєш справу зі супротивником без совісті й моралі.

■ Спочатку тобі треба буде заповнити докладну анкету про себе і своїх рідних. А до анкети додати докладний життєпис. Так супротивник збирає інформацію,

1 ... 15 16 17 ... 34
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тотальний опір. Частина 2», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Тотальний опір. Частина 2"