Читати книгу - "Тирамісу з полуницями"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Нарешті я вирішила, що найпростіше й найбезпечніше просто обмежувати калорії. Тоді можна їсти все, а для мене це найлегше, бо в нас удома готую не я, і не я купую продукти. Треба тільки стежити, скільки в чому калорій. Тисяча калорій — це справді багато, можна добряче наїстися. Старатимусь їсти навіть менше, щоб швидше досягти помітні результату.
Понеділок:
Сніданок: житня булочка — 129 калорій і шматочок сиру — 66 калорій.
Я більше люблю шинку, особливо із птиці, лише 25 калорій, але її не було. Доведеться поснідати, бо якщо я цього не зроблю, то мама хвилюватиметься.
Обід: невелика тарілка томатного супу — 95 калорій. Калорій небагато, а суп гарно насичує. Мамі скажу, що з'їла комплексний обід, які нам доставляють до школи. Вона дає мені на це гроші, але я братиму тільки суп. Заощаджу калорії й гроші.
Увечері страшенно зголодніла, але вирішила після шостої нічого не їсти, нарешті спокусилася мисочкою квашеної капусти: лише 11 калорій у ста грамах, до того ж, вона дуже корисна. Усього за день 300 калорій. Початок чудовий, а далі буде ще краще.
Вівторок
Прокинулася жахливо голодна й відчула запах яєшні. Я кажу мамі, щоб не готувала смажених страв, бо це шкідливо, але вона мене не слухає. Це її метод боротьби з поганим настроєм. Так звані comfort foods, якими вона втішається — картопля-фрі, деруни, омлетики, пюре з величезною кількістю масла... Може, її це й утішає, але мене точно ні. Одне яйце — 67 калорій, два — це вже 134, до них ложечка масла — сто калорій. Боже мій, це ж кінець. Мама посмажила яєшню з беконом, а сто грамів бекону — це майже 500 калорій! Навіть, якщо я з'їм лише кілька шматочків, то отримаю додаткові сто, це точно. Таким чином, сніданок — це 434 калорії. Це більше, ніж я вчора з'їла протягом усього дня! Вирішила, що сьогодні більше нічого не їстиму. І все. Треба ж якось це компенсувати. Я знаю, що коли хочу схуднути, то мушу поставити собі чітку мету. Це було б зовсім неважко, якби не мама. Цей її напхом напханий холодильник мені просто заважає. Як підійти до дієти серйозно, коли мама без кінця підсовує мені щось під носа?
* * *
Пан Антоній запросив Лінку на обід, і вона цьому дуже зраділа. Пан Антоній був її колишнім працедавцем, Лінка приходила до нього майже рік. Прямуючи Французькою, дівчина пригадувала ті часи. Їй здавалося, що це було так давно...
Згадала, як прийшла до нього вперше. Це його син попрохав Лінку про допомогу, а пан Антоній анітрохи не був цим задоволений. Принаймні спочатку. Перші тижні виявилися важкими. Єдине, чим Лінка могла зробити приємність літньому добродієві — це гарно заварити чай. Лише «Юннань». Дві ложечки, неодмінно в чайничку.
Дівчина подумки всміхнулася. На щастя, невдовзі крига скресла, пан Антоній звик до Лінчиної присутності, і вона теж стала почуватися в нього мов удома. А найкумеднішою, принаймні з перспективи цих кількох минулих місяців, була спроба відшукати колишнє кохання пана Антонія. Бо насправді все склалося не так, як собі Лінка уявляла. Пан Антоній віддавна знав, де живе його колишня кохана. От тільки супутницею життя він обрав собі іншу людину...
Непоказна пані Стася, мабуть, навіть замолоду красою не вражала, та це вочевидь виявилося не найважливішим. Зрештою, вони зналися стільки років... Тепер пані Стася й пан Антоній були нерозлучними мов пара голубів. Білих, сивеньких голубів.
Лінка дивилася на них і не могла надивуватися. Їй завжди здавалося, що таке кохання трапляється лише в молодих. Що літні люди можуть жити разом за звичкою або просто мати дружні почуття. Та побачивши, як пан Антоній гладить руку пані Стасі, вона зворушилася. Їй би теж хотілося колись... з Адріаном. Як воно буде? Усе життя з одним чоловіком? Мабуть, таке рідко трапляється...
Пані Стася внесла супницю. «Ох, — подумала Лінка, — ще досі існують родини, де суп подають у супниці, а не насипають просто з каструлі». Скуштувала супу, який пахнув свіжими помідорами, із крихітними галушечками, трішки забіленого сметаною, з маленькими скалками жиру на оксамитовій поверхні. «Боже, яка ж смакота», — подумала вона.
Пані Стася усміхнулася.
— Поглянь, Тосику, як вона їсть. Та ж готувати для неї — суцільна приємність. Ми вже не вміємо так їсти.
— Чого це не вміємо? — обурився пан Антоній. — Уміємо, ще й як! От глянь лише на мене! — і сьорбнув так, що не лише попік собі рота, а й викликав
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тирамісу з полуницями», після закриття браузера.